Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zbyt miękie tylne zawieszenie  (Przeczytany 9216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Brzozowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi SX Pack
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Zbyt miękie tylne zawieszenie
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 28, 2008, 19:09:47 »
Cytuj

Bartłomiej Ruciński napisał:

    Należało by jeszcze sprawdzić i skorygować tzw "ET". Polecam lekturę innych wątków odnośnie felg i opon na tym forum.
Pozdrawiam


W moim przypadku ET felg stalowych i aluminiowych było dobrane prawidłowo po prostu opony 195/65R 15 w wydaniu Goodyeara są za duże i szerokość felgi aluminowej wynosiła 6,5' zamiast 6,0' jak w oryginalnych felgach Citroena. Z drugiej strony faktycznie korygując ET możemy zwiększyć rozstaw kół. Tylko, czy są felgi 15 o szerokości 6,5' z rozstawem 4x108 i ET mniejszym, niż 15? Ja poradziłem sobie sprzedając goodyear'y i kupiłem nokian'y o prawidłowym rozmiarze.
Wracając do tematu to faktycznie po zmianie łożysk w tylnej belce auto stoi jakby wyżej - pomiarów nie robiłem więc może to złudzenie. Zastanawia mnie tak mały przebieg jak na auto z 2006 roku i problemy z belką?
Pozdrawiam,
Bartek
--

Offline Marcin Turko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI '06
  • Zainteresowania: Fotografia, wędkarstwo, modelarstwo
  • Miejscowość: Bytom
Re: Zbyt miękie tylne zawieszenie
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2008, 13:48:36 »
Cytuj

Bartłomiej Ruciński napisał:

Wracając do tematu to faktycznie po zmianie łożysk w tylnej belce auto stoi jakby wyżej - pomiarów nie robiłem więc może to złudzenie. Zastanawia mnie tak mały przebieg jak na auto z 2006 roku i problemy z belką?
U mnie po prawie 70 tyś tyłek siadł o około 4cm, ponadto tył stał się bardzo miękki.
Pozdrawiam
Marcin Turko