Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzynia biegów - ciężko chodzi  (Przeczytany 1214 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Skrzynia biegów - ciężko chodzi
« dnia: Lipiec 09, 2011, 23:02:42 »
Wczoraj gdy w końcu zrobiło się ciepło skrzynia w mojej cytrynie  zaczęła ciężko chodzić (cytrynę mam już prawie rok). Spotkał się ktoś z czymś takim? Nie jest to wina oleju w skrzyni, bo ten jest już od 3 miesięcy i wszystko było dobrze nawet w największe upały. Pozdrawiam
Był  ZX 1.4i '94

  • Gość
Re: Skrzynia biegów - ciężko chodzi
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2011, 23:15:41 »
mi się ten sam problem zrobił po zmianie sprzęgła, wcześniej biegi same wskakiwały a teraz je czasami trzeba "wbijać" - chociaż nic nie haczy

olej też mam dość świeży, total BV, dolałem trochę i nie pomogło

myślę że położenie skrzyni się troche zmieniło na tej poduszce pod akumulatorem.. jutro właśnie będę tam rozbierał, postaram się przesunąć skrzynie i dam znać czy coś pomogło.. bo jeżeli to nie to nie mam pojęcia co się mogło innego zchrzanić (z wodzikami na pewno się nie walnąłem)...

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Skrzynia biegów - ciężko chodzi
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2011, 02:31:52 »
u mnie sprzęgło było 3 miesiące temu zmieniane i do tej pory wszystko dobrze działało. zastanawiam się czy nie wyrobiły się elementy gumowe na skrzyni to co się cięgno podłącza (nie wiem jak się to fachowo nazywa) jutro odkręcę cięgno i zobaczę w jakim są stanie
Był  ZX 1.4i '94

  • Gość
Re: Skrzynia biegów - ciężko chodzi
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2011, 08:21:23 »
tam są wodziki + elementy wybieraka..

ja to patrzyłem i jest ok, a wodziki mam nowe z aso

a luz masz w lewarku? u mnie nadal biegi ciasno chodzą

kolejny fakt który może potwierdzać moją teorie że skrzynia się przesunęla na poduszce, to jak zmieniam bieg w zakręcie to w prawym zakręcie bieg wchodzi ciężej, a w lewym lżej.

  • Gość
Re: Skrzynia biegów - ciężko chodzi
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2011, 13:22:45 »
W 1,4 nie ma wodzików. Tam trzeba przesmarować dwa elementy: Widełki na końcu lewarka nad wydechem, i tzw jabłko pod puszką filtra powietrza.

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Skrzynia biegów - ciężko chodzi
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:25:56 »
Wykręciłem wybierak, okazało się, że śruba przyrdzewiała trochę i smar się skończył. Wyczyściłem, przesmarowałem smarem miedzianym i wszystko działa lepiej niż zaraz po kupnie samochodu  :)
Był  ZX 1.4i '94

  • Gość
Re: Skrzynia biegów - ciężko chodzi
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2011, 21:14:24 »
faaakt w 1.4 nie ma wodzików ;]

a ja przesunąłem skrzynie z silnikiem na poduszce pod skrzynią i wszystko wróciło do normy jak przed wymianą sprzęgła.. biegi same wskakują :] niby 3-5mm a takie znaczenie.