Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zużycie paliwa a wskazania komputera  (Przeczytany 11862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: Zużycie paliwa a wskazania komputera
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2008, 10:47:14 »
Cytuj

Bartłomiej Ruciński napisał:
Witam!
Widzę, że temat spalania "jest nośny" oraz, że kolejny raz jesteśmy robieni w konia przez producenta, który dla lepszego samopoczucia zaniża nam wskazania komputera, a rzeczywiste spalanie "różni się nieco" od podawanego w instrukcji i katalogach - tak o ciut ponad 1 l/100km.
  TYLKO, ŻE TEN 1 litr TO OKOŁO 20% !!!!!

Pocieszające jest jedynie, że chyba jeszce nikt nie stanął na trasie z "wirtualnym paliwem w baku".


Mnie jakoś tak to bardzo nie bulwersuje (niektóre samochody przecież nie mają komputerów pokazujących spalanie i też jeżdżą), ale dziwię się, że komputer podaje dane różne od rzeczywistych, skoro komputer sterujący pracą silnika potrzebuje dokładnych danych do poprawnego sterowania pracą silnika.

Offline Bartek Ruciński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6HDi 92KM '08
  • Miejscowość: Białystok
Re: Zużycie paliwa a wskazania komputera
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 24, 2008, 16:18:26 »
Cytuj

Michał Dąbrowski napisał:
[
Mnie jakoś tak to bardzo nie bulwersuje (niektóre samochody przecież nie mają komputerów pokazujących spalanie i też jeżdżą), ale dziwię się, że komputer podaje dane różne od rzeczywistych, skoro komputer sterujący pracą silnika potrzebuje dokładnych danych do poprawnego sterowania pracą silnika.


  Mnie też nie bulwersuje to, że samochód pali paliwo, ani to co pokazuje komputer (puki mi nie braknie paliwa), tylko to, że producent rozminął się trochę między tym co zmierzył, a tym co produkuje. Bo dla mnie ten parametr był dość istotny w momencie wyboru samochodu i silnika.
  A może te dane dotyczą auta po chiptuningu ?
BARTEK

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: Zużycie paliwa a wskazania komputera
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 24, 2008, 22:20:39 »
Cytuj

Bartłomiej Ruciński napisał:

  Mnie też nie bulwersuje to, że samochód pali paliwo, ani to co pokazuje komputer (puki mi nie braknie paliwa), tylko to, że producent rozminął się trochę między tym co zmierzył, a tym co produkuje. Bo dla mnie ten parametr był dość istotny w momencie wyboru samochodu i silnika.
  A może te dane dotyczą auta po chiptuningu ?


To, co podaje producent nijak się ma do spalania rzeczywistego, bo pomiar jest w laboratoryjnych warunkach, bez oporów wiatru, z bardzo delikatnym traktowaniem, itp. I każdy samochód dane fabryczne ma "zaniżone".

Ale nie widzę powodu, dla którego spalanie wskazywane przez komputer miało się różnić od rzeczywistego, a z tego co się orientuję, to w większości samochodów dane z komputera rozmijają się z prawdą.

Offline Bartek Ruciński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6HDi 92KM '08
  • Miejscowość: Białystok
Re: Zużycie paliwa a wskazania komputera
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2008, 09:40:37 »
Cytuj

Michał Dąbrowski napisał:
[
To, co podaje producent nijak się ma do spalania rzeczywistego, bo pomiar jest w laboratoryjnych warunkach, bez oporów wiatru, z bardzo delikatnym traktowaniem, itp. I każdy samochód dane fabryczne ma "zaniżone".

Ale nie widzę powodu, dla którego spalanie wskazywane przez komputer miało się różnić od rzeczywistego, a z tego co się orientuję, to w większości samochodów dane z komputera rozmijają się z prawdą.


   Wiem, że pomiary producenta wykonywane są na hamowni. Dziwi mnie tak duża różnica ale może nałożyła się tu jeszcze "jakość paliwa" choć staram się tankować na dużych i znanych stacjach.
BARTEK

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: Zużycie paliwa a wskazania komputera
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2008, 10:15:57 »
Zależy jeszcze z czego są znane te stacje...