Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść  (Przeczytany 10029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2009, 20:40:27 »
Jeżeli nie jesteś elektrykiem i nie masz narzędzi do sprawdzenia czy pompa działa(dostaje napięcie) to sam sobie nie poradzisz i zostaje warsztat. Z tego co opisujesz masz zawieszenie na glebie i pompa nie działa. Jazda w tym trybie (serwisowym) spowoduje (jeśli już nie spowodowała) uszkodzenia zawieszenia i lawinowe koszty. Na Twoim miejscu bym nie czekał tylko jechał do warsztatu bo koszty napraw mogą być znaczne. Może byc jakaś duperela typu rozłaczona kostka a może być spalona pompa po eksperymencie z utopieniem cytryny, która pomimo tego, że ma regulowane zawieszenie to nie jest samochodem terenowym i nadaje się na jazde po bagnach. Jeśli po odpaleniu silnika i naciskaniu na przycisk od podnoszenia zawieszenia nie ma żadnej reakcji wizualnej ani słuchowej to przyczyną jest brak działania pompy.

Offline Mateusz Dabrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kendal
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0HDI 2003, Laguna estate1.9dti 2000
  • Miejscowość: Kendal
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2009, 22:34:06 »
Samochod zaparkowalem w ogrodzie ktory jak rozmarzl to wlazla w ziemie. Moze dokladniejszy opis podania nadcisnienia bo na obecna chwile nie dostal powietrza i nie wiem jak dlugo podawac. Niektorzy cos mowili o nawet pol godziny. Czy pompe mozna uslyszec jak chodzi? Mam miernik elektroniczny ale jeszcze nie zciagalem wtyczki i nie sprawdzalem czy idzie napiecie. Moze wiecej porad?
Citroen no more!!!