Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Migająca kontrolka świateł mijania...  (Przeczytany 10940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Kardasz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MkII 2007 2.0 16V LPG BRC
  • Miejscowość: Śrem
Migająca kontrolka świateł mijania...
« dnia: Sierpień 30, 2008, 11:07:32 »
... własnie co oznacza takie miganie....?
Kiedyś: ZX 1.4i '95, Xsara break 1.4i '99, Xsara break 1,6 i '02 Renault Grand Scenic 2.0 16V '04




Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2008, 19:14:31 »
Mi migała, migała, migała i się wyłączyła :( Teraz mi ona nie działa wogule !
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Dariusz Kardasz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MkII 2007 2.0 16V LPG BRC
  • Miejscowość: Śrem
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 23:20:12 »
Panu już podziękujemy, to nie jest forum na parkiet.com, gdzie koledzy typu fredek nabijają posty aby zdobyć wyższy stopień... jeśli kolego nie masz nic mądrego do napisania to poprostu wstrzymaj się i nic nie pisz. Chyba nie naważniejsza na tym forum jest ilość "sierżantów" ale merytoryczność wypowiedzi.

[color=FF0000]Dariusz- nie bulwersuj się tak- Piotrek Ci napisał z własnego doświadczenią, że jemu sią lampka tak spaliła (najprawdopodobniej). Nie długość, ani styl postu odpowiada za jego merytoryczność. Piotrek Cię ni obraził, więc Ty nie obrażaj Jego.
Piotrek.[/color]
Kiedyś: ZX 1.4i '95, Xsara break 1.4i '99, Xsara break 1,6 i '02 Renault Grand Scenic 2.0 16V '04




Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:15:32 »
Dariuszu, prosze cie jak cos napiszesz to się zastanów... Chodziło mi o to że też miałem taki problem, i po mruganiu mi to wysiadło poprostu. Nie wiem czy się przypaliło czy co.
Jak to żel zrobumiałeś to soryy. I zapewniam cie nie nabijam sobie tutaj wypowiedzi. Tylko staram się pomóc, a miałem coś na ten temat do powiedzenia i dlatego wypowiedziałem się... !
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Bartosz Byzia

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2008, 17:58:15 »
Przestańcie panowie:d Miałem ten sam problem. Podczas jazdy samochodem zaczyna migać kontrolka od swiateł mijania - u mnie oznaczało to, iż wyłaczały sie światła i jechalem bez oświetlenia. Aby światła zaczeły działać musiałem poruszyć włacznik swiateł tak aby kontrolka przestała migać-było ok 'na 5 minut'. Zdenerwowałem się i przeczyściłem styki włacznika świateł mijania (faktycznie byly brudne), dzis ten problem jeszcze istnieje, ale bardzo żadko. Jakby ktoś znał jeszcze jakąs inną przyczyne powstawania problemu to dołaczam sie do kolegi i prosze o pomoc. Pozdrawiam Bart

Offline Jozef Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 16v.exclusive 2002r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2008, 23:11:36 »
U mnie był ten sam problem auto ma 60kkm. i jest już drugi przełącznik świateł   ostatnio było to rok temu ale energiczne ruchy dżwignią kierunkowskazu góra - dół  kilka razy  i do dziś mam spokój  może to tylko przypadek  ale pomogło.
:devil: ;-)

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2008, 13:24:24 »
Jeżeli dobrze doczytałem to jest to Xsara II z 2002 roku? Mruganie tej kontrolki oznacza awarię świateł mijania w szerokim tego słowa znaczeniu. Najczęściej awari ulega czujnik zmierzchowy (masz go czymś zasłonęty lub wypadła z niego wtyczka lub coś w nim nie łączy) i komputer sygnalizuje nam to przez mryganie tej kontrolki.
Przyciskiem na manetce świateł uruchom automatyczne włączanie świateł po zmierzchu i zasłoń czujnik - jeżeli światła mijania się zaświecą usterki musisz czukać gdzie indziej.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Dariusz Kardasz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MkII 2007 2.0 16V LPG BRC
  • Miejscowość: Śrem
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2008, 13:54:00 »
Jak ta kontrolka miga to światła gasną na 100 %, dzieje się tak tylko jak jest jasno jak jest ciemno to światła automatycznie się włączają.

Za ten stan rzeczy obwiniam jednak przełącznik zepolony a nie czujnik zmierzchowy.
Kiedyś: ZX 1.4i '95, Xsara break 1.4i '99, Xsara break 1,6 i '02 Renault Grand Scenic 2.0 16V '04




Offline Włodzimierz Śmieszek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Kraków
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2008, 13:55:35 »
Ja też miałem taki przypadek. Doczytałem się , że oznacza to złe działenie obwodu świateł. Ale ja nie mam ani wyłącznika zmierzchowego ani automatycznego załączania świateł :(
Światła mijania mi się przy tym nie wyłączały tylko światła drogowe po pewnym czasie gasły i tak samo światła przeciwmgłowe, Jak delikatnie podciągałem gałeczke od świateł w lewo to działało wszystko ok.
Z problemem uporałem sie kupując na ALLEGRO stary przełącznik zespolony (z urwaną taśmą) i wyjąłem z niego całą lewą dżwigienkę i przełożyłem do swojego i ..... już odpukać 7 miesiecy działa bez zarzutu.

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2008, 14:14:38 »
Cytuj

Dariusz Kardasz napisał:
Jak ta kontrolka miga to światła gasną na 100 %, dzieje się tak tylko jak jest jasno jak jest ciemno to światła automatycznie się włączają.

Za ten stan rzeczy obwiniam jednak przełącznik zepolony a nie czujnik zmierzchowy.


I tu się kolego mijacie z prawdą.
U mnie wymieniono szybę przednią i załozono bez czujnika zmierzchowego a co za tym idzie kabelki od tego czujnika upchnięto pod podsufitką i dyndają tam sobie luźno z zaizolowanymi końcówkami.
Wszystkie światł działają normalne ale do momentu załaczenia przyciskiem na manetce funkcji automatu zmierzchowego. Od tej chwili po uruchomieniu silnika światła mijania zapalają się automatycznie natomiast kontrolka świateł mijania non stop mi mruga sygnalizując awarię, w tym przypadku brak czujnika zmierzchowego.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Dariusz Kardasz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MkII 2007 2.0 16V LPG BRC
  • Miejscowość: Śrem
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2008, 14:24:22 »
Nie mylimy sie ponieważ nie pisałem jak jest generalnie tylko jak jest u mnie, a wiec o pomyłce nie moze być mowy :) Czujnik zmierzchowy jest i napewno działa  - jest ciemno światła się zapalają automatycznie, jest jasną trzeba je ręcznie włączać z tym ze w tym drugim przypadku częstą gęsto miga kontrolka świateł i przestaje świecić światłami.

Chyba czeka mnie rozbieranie kierownicy i grzebanie przy przełączniku zespolonym, mój mały synek załatwił nie tylko światła ale chyba też spryskiwacz tylniej szyby, zbyt mocno ciągnał za te "gajgi" :)
Kiedyś: ZX 1.4i '95, Xsara break 1.4i '99, Xsara break 1,6 i '02 Renault Grand Scenic 2.0 16V '04




Offline Bartosz Byzia

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2008, 16:02:19 »
Zapomniałem dodać, że gdy jest ciemno światła automatyczne działają, a kontrolka od świateł i tak miga (nie ma ciagłości w jej świeceniu). Więc raczej nie ma żadnych nieprawidłowości w działaniu czujnika zmierzchowego. Mówisz Ireneuszu trzeba szukac gdzie indziej. Gdzie, Twoim zdaniem? Pozdrawiam Bart

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2008, 16:21:08 »
Może warto by kupić preparat (w sprey-u) poprawiający/czyszczący styki i potraktować nim wszystkie połączenia w kostkach od żarówek przez komputer aż do wyłącznika?
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Bartosz Byzia

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2008, 16:54:24 »
Wypróbuje ten sposób, użyje preparatu 'kontakt'. Pozdrawiam Bart

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2008, 17:13:23 »
Tylko pamiętaj że przy "elektryce" wszystko robimy na WYŁĄCZONYM zapłonie, a na szynie BSI z ODŁĄCZONĄ klemą od akumulatora i odczekać chwilę na rozładowanie kondensatorów. Po spryskaniu połaczeń preparatem czekamy około 15 minut do ponownego połączenia wtyczek. Warto też mieć ze sobą odpowiednio gruby "drucik" taki jaka jest grubość bolców we wtyczkach i próbować czy przypadkiem w "gniazdku" nie ma nadmiernych luzów na poszczególnych bolcach - będzie trzeba wtedy podoginać styki (blaszki) w "gniazdkach".
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Andrzej Jaroszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 364
  • Posiadany samochód: Był: Xsara Picasso 1,8 16V; Xsara 2.0 16V
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:11:49 »
Mój przypadek jest trochę inny. Światła działają, lecz nie mogę dezaktywować funkcji automatycznych świateł. Próbowałem na różne sposoby. Czasami podczas naciskania przycisku na manetce, miga kontrolka świateł mijania i mam komunikat o aktywnej funkcji, po drugim naciśnięciu odzywa się sygnał dźwiękowy, sądzę że oznacza dezaktywację funkcji. Po wyłączeniu świateł po kilku sekundach pojawia się komunikat o aktywnej funcji i gdy jest ciemno zapalają się światła. Najbardziej denerwuje mnie gong przy gaszeniu auta.
 
ps. można poczuć się jak w amerykańskim aucie.

Offline Dariusz Kardasz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MkII 2007 2.0 16V LPG BRC
  • Miejscowość: Śrem
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2008, 08:53:10 »
Jeśli nie mozesz deaktywować automatycznych świateł i pod warunkiem ze światła zawszę włączają się po zapaleniu silnika to oznacza że masz włączoną opcję świateł skandynawskich.
Kiedyś: ZX 1.4i '95, Xsara break 1.4i '99, Xsara break 1,6 i '02 Renault Grand Scenic 2.0 16V '04




Offline Szymon Leśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 314
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 110KM SX+ 2002 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2008, 09:51:59 »
ja tak mam:D jeśli dobrze kojarzę, tę opcję wyłącza się przytrzymując guzik na manetce od świateł.
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Xsara na szesnastkach ;)

sprzedam Hondę Accord liftback 2001r. 1.8 V-Tec B+G
przebieg 155tkm, krajowa, II właściciel, info na mejla

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:12:11 »
Cytuj

Szymon Leśniewski napisał:
ja tak mam:D jeśli dobrze kojarzę, tę opcję wyłącza się przytrzymując guzik na manetce od świateł.


Opcja skandynawska jest uaktywniana na komputerze, czyli musisz się udać gdzieś gdzie go podłączysz pod komtuter. Przyciskiem na manetce włączasz lub wyłączasz czujnik zmierzchowy.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Szymon Leśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 314
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 110KM SX+ 2002 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2008, 11:17:41 »
a to ja tak nie mam:(
sorka, pomyliły misie te dwa tryby.
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Xsara na szesnastkach ;)

sprzedam Hondę Accord liftback 2001r. 1.8 V-Tec B+G
przebieg 155tkm, krajowa, II właściciel, info na mejla

Offline Andrzej Jaroszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 364
  • Posiadany samochód: Był: Xsara Picasso 1,8 16V; Xsara 2.0 16V
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2008, 13:29:08 »
Nie posiadam świateł skandynawskich. Światła zapalają się automatycznie tylko po zmierzchu - czyli czyjnik działa prawidłowo. Rozchodzi mi się o dezaktywowanie tej funkcji, bo denerwuje mnie "bimbanie" po ręcznym wyłączeniu świateł. Do niedawna przyciskając przycisk lewej manetki mogłem tę funkcję włączać i wyłączać, ale od kilku dni sam komp ją aktywuje. Miesiąc temu miałem wymienianą szybę przednią, może to ma jakiś związek, choć wątpię.

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2008, 13:53:04 »
A jednak może mieć związek z wymianą szyby - dorwij się do złączek z czujnika i podociskaj je dobrze. Nie ma takiej opcji aby komputer sam aktywował tę funkcję po ręcznym wyłączeniu, jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś "metalowy paproch" latający między stykami w manetce.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Andrzej Jaroszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 364
  • Posiadany samochód: Był: Xsara Picasso 1,8 16V; Xsara 2.0 16V
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2008, 20:32:23 »
Sprawdziłem kostkę przy czujniku, odłączyłem akumulatora na godzinę i dalej bez zmian. Po dezaktywowaniu świateł automatycznych i ręcznym włączeniu i wyłączeniu ich, dalej odzywa się sygnał i pojawia informacja na wyświetlaczu o aktywnej funkcji. Faktycznie może coś jest nie tak w lewej manetce przełącznika.

Offline Andrzej Jaroszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 364
  • Posiadany samochód: Był: Xsara Picasso 1,8 16V; Xsara 2.0 16V
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2008, 08:11:38 »
Cytuj

...jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś "metalowy paproch" latający między stykami w manetce.


Irku, miałeś rację, wprawdzie nie paproch, a kawałek ścieżki z taśmy przewodzącej wywoływał impulsy do wł./wył. automatycznych świateł. Delikatne są te przełączniki zespolone, szczególnie teraz narażone na zużycie gdy śmigamy przez cały rok na światłach. Zostało jeszcze ok. 50% pow. styku.

Offline Bartosz Byzia

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
Re: Migająca kontrolka świateł mijania...
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2009, 14:43:23 »
Nie użyłem preparatu 'kontakt'. Ściągnąłem obudowe tej gałki gdzie zapala się światła... Wystarczył kawałek papieru ściernego i płaski śrubokręt, aby dobrze przeczyścić styki, które załączają światła. Lampka migała aby zawiadomić kierowcę, że jedzie bez świateł i cos jest nie tak z włącznikiem. Dzięki za dobre rady... Pozdrawiam bart