Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wiatrak TCT 93  (Przeczytany 1918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Kerner

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 77
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Coupe VTS 177KM Wcześniej: Citroen Xsara Coupe '01. Złota :) citroen XM 2.0 TCT '93
  • Miejscowość: Warszawa
Wiatrak TCT 93
« dnia: Wrzesień 20, 2009, 14:15:48 »
Cześć.

Mam taki problem ze swoim XMem. Przez jakiś czas walczyłem z przewodem doprowadzającym płyn chłodzący do silnika (kilka wycieków), dwa razy zjechałem z temperaturą silnika na pierwszej czerwonej kresce (korki, nie było jak się zatrzymać). Udało mi się chyba wygrać tą nierówną walkę, ale system chłodzący nie chce dać za wygraną.
Wczoraj przestał mi działać wiatrak chłodzący. W ogóle się nie załącza. Co może być przyczyną (wcześniej trzeba było przeczyścić styki, bo nie wchodził na drugi bieg) i jak to naprawić?
Nie chcę w takim stanie jechać przez pół Warszawy do warsztatu.

Jak sprawdzić co się zepsuło (i jak to wymienić)? Termostat? Styki? Spalony wiatrak?

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wiatrak TCT 93
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:08:39 »
Jaką temperature masz w czasie jazdy trasa/miasto ?

Offline Michal Pospiech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: XP1,8 16V, VEL SATIS V6 3.5 były XMy , BXy i C3
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wiatrak TCT 93
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2009, 21:26:59 »
witam. miałem ten problem w v6 i okazało się że byl zaśniedziały bezpiecznik 30A (zielony)w puszce bezpieczników tej małej przy obudowie filtra powietrza. W 2ct nie miałem tego problemu z wiatrakiem ale z przewodami już to przerabiałem :-) pozdro
:-) Tylko hydro - ale na razie męczę sie na stalowym :-(

Offline Piotr Kerner

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 77
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Coupe VTS 177KM Wcześniej: Citroen Xsara Coupe '01. Złota :) citroen XM 2.0 TCT '93
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wiatrak TCT 93
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2009, 16:09:34 »
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
Jaką temperature masz w czasie jazdy trasa/miasto ?

Zwykle oscyluje w okolicach 90 stopni. W mieście czasami dochodzi do ok. 100, ale niezbyt często.
Cytuj

Michal Pospiech napisał:
witam. miałem ten problem w v6 i okazało się że byl zaśniedziały bezpiecznik 30A (zielony)w puszce bezpieczników tej małej przy obudowie filtra powietrza. W 2ct nie miałem tego problemu z wiatrakiem ale z przewodami już to przerabiałem :-) pozdro

Też miałem zaśniedziałem bezpiecznik, pamiętam, że kolega mi to przeczyścił jak pożyczył ode mnie cytrynę.
Gdzie znajduje się ten bezpiecznik? Jak go przeczyścić?

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wiatrak TCT 93
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2009, 16:44:34 »
Też miałem taką temperature. Poza miastem 90 , wjechałem do miasta od razu do 95 skakalo czasem wyzej i raz 120 co spowodowalo strzeleniem chłodnicy. WYmienilem nagrzewnicę na nowa (70zł allegro) i tego lata w mieście w korkach miałem max 93 stopnie :) na trasie mam 83-87 zalezy jaka pora dnia i temp. na zewnątrz :) Może u Ciebie też coś blokuje przeplyw ?

Offline Piotr Kerner

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 77
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Coupe VTS 177KM Wcześniej: Citroen Xsara Coupe '01. Złota :) citroen XM 2.0 TCT '93
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wiatrak TCT 93
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2009, 20:16:01 »
Raczej nic nie powinno blokować. Zatamowałem wszystkie wycieki. Przewód jest połatany i  płyn na pewno dochodzi do silnika (ostatni wyciek był tuż przy wlocie do silnika), ale wiatrak nie chodzi.

Spróbuję jutro namierzyć tą zieloną kostkę i ją przeczyścić, może to coś da (mam nadzieję).

Pozdrawiam
Kermit

Offline Michal Pospiech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: XP1,8 16V, VEL SATIS V6 3.5 były XMy , BXy i C3
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wiatrak TCT 93
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2009, 20:48:59 »
Też miałem zaśniedziałem bezpiecznik, pamiętam, że kolega mi to przeczyścił jak pożyczył ode mnie cytrynę.
Gdzie znajduje się ten bezpiecznik? Jak go przeczyścić?[/quote]

witam. ta skrzyneczka jest zamontowana przed obudowa filtra powietrza(przed reflektorem od strony kierowcy) na dwóch srubach m6 klucz 10. czarna trzeba ja otworzyć i w srodku sa te bezpieczniki. ja wyciągłem wszystkie i przeczyściłem w nich te wystające blaszki i pomogło ale był to przypadek że tam zajrzałem. jak nie znajdziesz to napisz jutro zrobie zdjecie i ci to tu wstawie. powodzenia
:-) Tylko hydro - ale na razie męczę sie na stalowym :-(

Offline Michal Pospiech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: XP1,8 16V, VEL SATIS V6 3.5 były XMy , BXy i C3
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wiatrak TCT 93
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2009, 19:23:16 »
I jak tam zrobiłeś?? pozdro
:-) Tylko hydro - ale na razie męczę sie na stalowym :-(