Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód  (Przeczytany 8700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« dnia: Styczeń 29, 2009, 11:31:44 »
Dzisiaj wymieniłem przednie poduszki amortyzatorów (2szt) oraz tamże łożyska (też 2 szt). Za robociznę zapłaciłem 100 pln, za części 270 pln  (2 poduszki 210 + 2 łożyska 60) - razem 370 pln. Jakoś mi się wydaje dużo. Macie doświadczenia z takimi naprawami? Proszę o opinie.

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2009, 15:06:55 »
Za wrozkręcenie prawie całej kolumny i poskładanie tego do kupy 100 zł - to nie jest dużo.
Przynajmniej ja tak uważam. Jakie poduchy i łożyska kupiłeś?
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

  • Gość
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2009, 15:55:18 »
Otrzymałem informację iż założono łożyska i poduchy francuskie niby citroenowskie pierwszy montaż, nazwa piszę jak usłyszałem więc może tu być problem :) "założyłem łożyska i poduchy "safika" - nazwa mi nic nie mówi zapisałem ją fonetycznie, jak usłyszałem. Zna to ktoś może?

Nie mam pojęcia, może mu chodziło o SKFa ? Ile kosztują SKFy na przednią kolumnę do Xsary Break?

Offline Jozef Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 16v.exclusive 2002r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2009, 17:04:50 »
Jeśli chodzi o łożyska SKF to dobry wybór  są to markowe łożyska  co do poduszek nie wypowiadam się - nie znam
:devil: ;-)

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2009, 19:15:31 »
Cytuj

Maciej Mrożko napisał:
Ile kosztują SKFy na przednią kolumnę do Xsary Break?


katalog Fota
katalog intercars
service.citroen.com

IMHO zapłaciłem bardzo mało za dość dużo roboty.
 
Xsara
 

Offline Maciej Węgrzyn

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 586
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 16V Tourer Exclusive, SMax 2.0 TDCi
  • Miejscowość: Poznań
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2009, 19:37:06 »
Cytuj

Maciej Mrożko napisał:
Dzisiaj wymieniłem przednie poduszki amortyzatorów (2szt) oraz tamże łożyska (też 2 szt). Za robociznę zapłaciłem 100 pln, za części 270 pln  (2 poduszki 210 + 2 łożyska 60) - razem 370 pln. Jakoś mi się wydaje dużo. Macie doświadczenia z takimi naprawami? Proszę o opinie.


Kazałem dzisiaj robić dokładnie to samo (przy okazji wymiany amortyzatorów). Robocizna - 100 zł, części z tych tańszych: 2 x 38 zł poduszki Tecnorot + 2 x 18 zł łożyska SNR, 1 x 70 zł komplet odbojników i osłon Sachs.
były: BX 14 TGE '93, Xsara 1.4 SX '97, Xsara 2.0 VTS '97, C4 1.6 16V Exclusive '06, C5 MkII 2.0 16V Exclusive, C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive


  • Gość
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2009, 19:52:46 »
Wynika z Waszych postów, że robocizna wszędzie wygląda podobnie. Co do części -nie mam zdania. Pewnie mogłem spokojnie znaleźć coś taniej. Ale w związku z tym, może będzie OK. Jutro jadę na darmowy przegląd w Citroen Auto Broker w Lublinie, mają promocyjne darmowe przeglądy - zobaczę co oni powiedzą na temat zawieszenia w moim "jaszczurze" i reszcie osprzętu.

  • Gość
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2009, 20:07:29 »
Już mam. Poduchy są firmy SASIC, faktycznie kosztują od 90 do 140 zeta. Stąd taka cena - bo inne poduchy są już od 30 zeta. łożyska też SASIC - cena od 40-70 zeta. Czyli zmieściłem się w normie mając na uwadze markę produktów za które zapłaciłem...

Offline Maciej Węgrzyn

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 586
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 16V Tourer Exclusive, SMax 2.0 TDCi
  • Miejscowość: Poznań
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:14:47 »
Cytuj

Maciej Mrożko napisał:
Już mam. Poduchy są firmy SASIC, faktycznie kosztują od 90 do 140 zeta. Stąd taka cena - bo inne poduchy są już od 30 zeta. łożyska też SASIC - cena od 40-70 zeta. Czyli zmieściłem się w normie mając na uwadze markę produktów za które zapłaciłem...


Zgadza się. Wiadomo.. są części droższe i tańsze, można wybierać. Co było powodem wymiany u Ciebie ?
były: BX 14 TGE '93, Xsara 1.4 SX '97, Xsara 2.0 VTS '97, C4 1.6 16V Exclusive '06, C5 MkII 2.0 16V Exclusive, C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive


  • Gość
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:30:20 »
Z przodu dochodziły mnie "dziwne" odgłosy (brzmi jak z horroru albo reklamy sim-plusa :) ) - coś pomiędzy klekotaniem a piszczeniem. Nie jestem dobry w dźwiękonaśladownictwie. Ale po wymianie jest bezszelestnie i jestem naprawdę zadowolony (...bo i co mam powiedzieć po "wyrzuceniu" 370 zeta :) ). No i w prowadzeniu zrobiło się stabilniej i sztywniej (???)

Offline Maciej Węgrzyn

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 586
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 16V Tourer Exclusive, SMax 2.0 TDCi
  • Miejscowość: Poznań
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:34:46 »
Cytuj

Maciej Mrożko napisał:
Z przodu dochodziły mnie "dziwne" odgłosy (brzmi jak z horroru albo reklamy sim-plusa :) ) - coś pomiędzy klekotaniem a piszczeniem. Nie jestem dobry w dźwiękonaśladownictwie. Ale po wymianie jest bezszelestnie i jestem naprawdę zadowolony (...bo i co mam powiedzieć po "wyrzuceniu" 370 zeta :) ). No i w prowadzeniu zrobiło się stabilniej i sztywniej (???)


Czyli trafna diagnoza ze to kolumny :) Robota pewnie w porządku, części też dobre.. nic tylko jeździć ;)
były: BX 14 TGE '93, Xsara 1.4 SX '97, Xsara 2.0 VTS '97, C4 1.6 16V Exclusive '06, C5 MkII 2.0 16V Exclusive, C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive


Offline Jacek Kusztal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Skąd: Wędrzyn
  • Posiadany samochód: Xsara 1,8i 8v-1997r. LPG - BRC
  • Miejscowość: Wędrzyn
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2009, 20:52:24 »
Ja też wymieniałem niedawno na jednej stronie poduszkę i łozysko i tak jak napisał Maciej Mrożko, też odczułem dużą róznice w prowadzeniu. Auto stało się jakby bardziej sztywne :)

Offline Robert Stysiał

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen BX 1.4 gaz
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2009, 19:35:21 »
Witam, czy mógłbyś napisać gdzie zaopatrujesz się w części ?

Offline Rafał Flower

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Prestige I 1.4
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2009, 12:30:11 »
Witam;
mam pytanie odnośnie wymiany poduszek i łożysk pod amortyzatorem a mianowicie czy po wykonanej robocie należy zrobić geometrię kół? Właśnie dzwoniłem do mechanika i on twierdzi, że trzeba koniecznie, inny mechanik nawet o tym nie wspominał..., dziwne,
czy wy w swoich autkach dokonywaliście ustawień? niewątpliwie podnosi to koszty samej naprawy.

może zna ktoś niedrogi a solidny warsztat we Wrocławiu, oraz sklep z częściami,
Pozdrawiam

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2009, 13:05:53 »
To tak jak z wymianą tulei i sworzni w wahaczach. Ja zawsze ustawiam po takim zabiegu zbieżność. Raz okazało się, że ustawienia były w normie, drugim razem zbieżność była poza normą. Przy wymianie łożysk mcpersona na pewno sprawdziłbym ustawienie zbieżności. Do tej naprawy trzeba rozpinać całe zwrotnice, więc może okazać się, że nie uda się skręcić wszystkiego tak jak poprzednio.
 
Xsara
 

Offline Rafał Flower

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Prestige I 1.4
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2009, 14:37:53 »
dalej w temacie, właśnie rozmawiałem z innym, kolejnym mechaniorem i ten zaś twierdził, iż po wymianie poduszek i łożysk amortyzatora nie ma potrzeby ustawiania zbieżności kół, bo nie rozpina się zwrotnic (?), tak twierdził i wywodził, ja nie jestem fachowcem więc sam już nie wiem...., proszę o pomoc w ustaleniu prawdy :)
może głos zabiorą osoby, które dokonywały wyżej opisanej naprawy;

Offline Jarosław Kwolek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4i 5D Prestige 1999r.
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2009, 10:21:15 »
panowie, czyli jak mi stuka coś przy parkowaniu jak max skręcę kołami to będą łożyska mcpersona do wymiany?

Offline Wojciech Rak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Skąd: Piekary Śl.
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 16v Exclusive + LPG ; C4 1.6 16V VTi Impress Pack '08
  • Miejscowość: Piekary Śl.
Re: wymiana poduszek amortyzatorów i łożysk przód
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2009, 13:09:52 »
Bardzo możliwe. Ja mam podobne objawy do tego dochodzi jak jest mokro odgłos tarcia gumy o blache. Już mnie głowa od tego boli :-)

Pozdrawiam
Wojtek