Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Centralny otwiera klapę.  (Przeczytany 7100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
[MKII] Centralny otwiera klapę.
« dnia: Listopad 25, 2014, 15:34:02 »
Problem dotyczy C5 hatchback 1.8 2005. Każdorazowo po otwarciu auta z pilota tylna klapa sie otwiera jakby był naciskany styk w zamku.Dziś zarówno klamka jak i zamek zostały wyciągnięte i śladów wody nie stwierdzono.Po zamontowaniu kilkanaście razy sprawdzony i działał jednak problem powrócił.Kiedyś na forum spotkałam podobny temat (tylko chyba dot kombi)ale nie potrafie go zlokalizować.
Czy któryś z Panów zetknął sie z podobnym problemem i zna przyczyne i sposób na rozwiązanie?
Dodam jeszcze tylko,że klamka w zeszłym roku była wymieniona na nową w serwisie.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2014, 16:09:38 »
Ja się z tym spotkałem, bo sporadycznie też tak jest u mnie ;)
Na razie nie szukam rozwiązania bo dzieje się tak mniej więcej dwa razy w miesiącu (od dwóch lat).

Offline Marcin Grzegorczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 946
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Jest: Peugeot 207. Nissan Qashqai II. Był: C5 2.0 Pb 2002r., C3 1,1 Pb 2002r.
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2014, 18:05:50 »
Problem dotyczył kombi i otwierania w tylnej klapie tylnej szyby. Za każdym razem po otwarciu drzwi otwierała się szyba w klapie. Winny był mikrostyk w przycisku otwierania szyby. Należało go wymienić. Sam to przerabiałem. Sam mikrostyk był z założenia nierozbieralny.

W Twoim przypadku problem może dotyczy mikrostyku otwierania klapy, bo też działa na tej samej zasadzie. Nie wiem, jak jest złożony przycisk w C5, ale rozbierałem w starym C3, po ułamaniu. Może jest ten sam?

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2014, 19:44:42 »
klamka(kmpl.z mikrostykiem ma raptem rok,hmm,już by padł?

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2014, 19:53:15 »
Ja też tak miałem , winny był mikrostyk w klapie , wsadziłem między niego a przycisk kawałek gąbki żeby się nie sklejał , i już od 3 lat działa bez zarzutu .

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2014, 19:59:00 »
W tym wypadku nic sie nie przykleja,tzn pomiędzy mikrostykiem a przyciskiem klamki jest mały luz.

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2014, 20:25:55 »
Też to przerabiałem, co prawda w hatchbacku ale przyczyna może byc ta sama. Fabrycznie nie ma pod przyciskiem żadnej sprężynki i z odbijaniem przycisku musi sobie poradzić sprężynka mikrostyku. Niestety po jakimś czasie mikrostyk się wypracowuje i mając zwiększone opory nie daje rady odbić przycisku klamki klapy . Prosta radą na to jest rozebranie klamki i włożenie do środka zwykłej sprężynki od długopisu. która pomaga mikrostykowi. Po tej operacji mam święty spokój z samoczynnym otwieraniem albo blokowaniem zamka bagażnika . Od razu uprzedzam że wszelkie próby smarowania , rozruszania itp nic nie daja, a jeśli już to na bardzo krótko.

Offline Marcin Grzegorczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 946
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Jest: Peugeot 207. Nissan Qashqai II. Był: C5 2.0 Pb 2002r., C3 1,1 Pb 2002r.
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2014, 20:40:42 »
Cytuj

joanna luty napisał:
klamka(kmpl.z mikrostykiem ma raptem rok,hmm,już by padł?


Możliwe, jest to miejsce szczególnie narażone na brud.

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2014, 20:53:52 »
Mnie się tak raz zdarzyło w C5 gdy nacisnąłem przycisk otwierania bagażnika w klamce zanim otworzyłem samochód z pilota. Dopiero ponowne otwarcie i zamknięcie centralnego zamka załatwiło sprawę. Wciśnij przycisk klamki na zamkniętym samochodzie i spróbuj otworzyć z pilota, pokombinować w tym kierunku. Możliwe, że coś w module klamki powoduje zwarcie...
Fantômas se déchaîne...

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2014, 21:55:28 »
Winien jest mikrowłącznik/mikrostyk o którym mówicie - w środku niego, blaszki/sprężynki są połamane.
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2014, 10:03:37 »
To jest możliwe, z tym że sam mikrostyk bez klamki działa poprawnie natomiast po zmontowaniu całości już nie odbija. Idąc tym tropem pomogłem mu odbijać wspomnianą powyżej sprężynką która nawet z długopisem kosztuje ok 2PLN a podejrzewam że mikrpstyk w serwisie będzie duuużo droższy. Poza tym samej pracy to ok pół godzinki.

Offline Marcin Grzegorczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 946
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Jest: Peugeot 207. Nissan Qashqai II. Był: C5 2.0 Pb 2002r., C3 1,1 Pb 2002r.
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2014, 17:30:57 »
Sam mikrostyk, ale do otwierania szyby, więc nie wiem, czy jest taki sam jak do klapy, oryginalny, na stronie producenta, to 45 zł plus wysyłka. W serwisie pewno cały przycisk.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2014, 21:12:59 »
w serwisie wystepuje razem z klamką,jeśli dobrze pamietam niecałe 200zł.Samochód nie mój ale sugestie"sprężynkowe"przekażę.Dziekuję.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 26, 2014, 22:51:54 »
Odepnij styk wyłacznika od instalacji i sprawdź jak zachowuje się centralny.... zanim ktoś wyda złotówki.

Offline Krzysztof Szewczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 95
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0HDI SX
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2014, 22:02:26 »
U mnie pomogło podłożenie sprężystej pianki (wyciąłem kawałeczek z karimaty) pomiędzy plastikową płytkę otwierania klapy i zamek z mikrowyłącznikiem. Jak już ktoś wcześniej napisał, płytka przestała się cofać pod naciskiem samego mikrowyłącznika.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2014, 17:18:21 »
Jak się okazało powrót problemu był jednorazowy/chwilowy,mimo to(zgodnie z Waszymi sugestiami) dziś klamka została "udoskonalona" wkładkami z miekkiego styropianu(nie ciagnie wody to i nie zamarznie)na końcach przycisku i dodatkowo przesmarowana.dziękuje.

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2014, 09:05:46 »
Witam  :devil: widzę , że sprawa załatwiona ale dodam tylko tyle , że jak mi klamka nie działała rozebrałem klamkę i za dużo w niej nic nie widziałem . Rzeczony mikro styk jest w gumce ( osłonce gumowej pełniącej chyba też rolę odbojnika  ) , więc nie zrywałem jej . Rozwiązaniem było przeczyszczenie i nasmarowanie WD-40 zawiasów tego plastiku , który naciska  na mikro styk  :devil:
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2014, 09:44:27 »
Też tak robiłem, ale to było na krótko. Faktycznie możesz mieć rację że ta gumka na mikrowłączniku może pełnić rolę sprężyny odbijającej przycisk. Po czasie guma sie starzeje i nie spełnia swojego zadania.

Offline Adrian Fabiszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Jasień
  • Posiadany samochód: citroen c5 FL 2004
  • Miejscowość: Jasień
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2015, 21:08:24 »
Witam.Moje auto to C5 Berline z 2004 r.
Mam dokładnie taki sam problem z otwierającym się ciągle bagażnikiem w moim Citroenie.Sprawdzałem kable,są ok.Prawdopodobnie padł sam mikrostyk.Czy jest możliwe kupienie gdzieś go osobno,ewentualnie całej klamki?
Czy w tym aucie jest jakiś bezpiecznik,który odpowiada za sterowanie otwieraniem klapy tylniej?

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2015, 21:22:27 »
Przeczytaj wątek leniu! Klamkę całą można kupić w aso(do malowania),wystarczy podłożyć coś pod plastik/przycisk aby nie dotykał mikrostyku. Trzeba zrobić szczelinę miedzy przyciskiem a mikrostykiem.

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2015, 21:57:52 »
Cytuj

joanna luty napisał:
Przeczytaj wątek leniu!


Hehe
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Mateusz Haglauer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Świebodzice
  • Posiadany samochód: C5 [MKI] 2.0 HDi 110KM BREAK SX 2003 - 363 tys km, 508 RXH 2.0 HDi 180 KM 2017
  • Zainteresowania: narty i żeglarstwo
  • Miejscowość: Świebodzice
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2015, 13:59:36 »
Witam

Można jeszcze inaczej naprawić usterkę uszkodzonego  mikrostyku. Mianowicie wymienić go na kontraktron normalnie rozwarty - podłączamy go w miejsce mikrostyku, potem koszulka termokurczliwa żeby zasłonić miejsca lutowania przewodów i przylepiamy go na silikon w miejsce mikrostyku.
Do przycisku natomiast przyklejamy magnes lodówkowy - bo można go ciąć nożyczkami, a długość jego dobieramy eksperymentalnie.

Kilka mikrostyków w ten sposób naprawiłem i działają już ponad 10 lat.

i jeszcze jedno koszt kontraktronu 1-2zł

Offline Adrian Fabiszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Jasień
  • Posiadany samochód: citroen c5 FL 2004
  • Miejscowość: Jasień
Re: [MKII] Centralny otwiera klapę.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2015, 14:29:07 »
Cytuj

joanna luty napisał:
Przeczytaj wątek leniu! Klamkę całą można kupić w aso(do malowania),wystarczy podłożyć coś pod plastik/przycisk aby nie dotykał mikrostyku. Trzeba zrobić szczelinę miedzy przyciskiem a mikrostykiem.


Czytałem i niestety żadne z poniższych rozwiązań nie działa.Zepsuty jest sam mikrostyk.Wkładanie sprężynek,gąbek itp.między klapkę a mikrostyk,nic nie daje.Znalazłem na ebay same mikrostyki,ale do C3,C3 Picasso i C4:
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-CITROEN-TAILGATE-HANDLE-MICRO-SWITCH-/221688981014?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item339db16616

Wygląda tak samo ale nie mam pewności czy pasuje.Pózniej napiszę do sprzedawcy i zapytam.