Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie działa ssanie - jak naprawić?  (Przeczytany 1039 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał Bąkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Płock
Nie działa ssanie - jak naprawić?
« dnia: Listopad 03, 2011, 15:19:38 »
Samochód ciężko odpala, po odpaleniu pracuje na <1000 obr. Zupełnie tak, jakby nie działało ssanie. Pytanie teraz co należy wymienić? Czujnik temperatury? Auto to ZX 1,8 Aura '97.

Offline Tomek Kardacz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: bydgoszcz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i 92r LPG
  • Miejscowość: bydgoszcz
Re: Nie działa ssanie - jak naprawić?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2011, 10:26:19 »
Witam. U mnie też nie działa czujnik temperatury zasysanego powietrza - elektryk stwierdził to sprawdzając kody błyskowe(nie mam pojęcia jak to robił chociaż słyszałem o czymś takim). U mnie jest on przy wtryskiwaczu. Ja nie wymieniam tego bo odpala dobrze trochę się dławi silnik jak na benzynie jadę ale jak przełączę na gaz jest ok .

Online Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Nie działa ssanie - jak naprawić?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2011, 18:58:06 »
Ssanie na 100% nie dziala. Jak we wszystkich ZXa z silnikiem 1.8i ("i" od injection). Moze zanim zaczniesz grzebac przy aucie to poczytaj najpierw troche... Nie napisales rowniez dlaczego akurat uwazasz ze to czujnik temperatury, przyczyn moze byc naprawde wiele i jesli mozna cokolwiek wywnioskowac z twojego postu to akurat bym czujnika temperatury sie nie obawial - moze przepustnica, nigdy nie wymieniany filtr powietrza , dziura w tlumiku, albo padnieta pompa paliwa. Nie napisales czy cos sie nagle popsulo, czy tez takie auto trafilo do twoich rak. Czy muli na kazdych obrotach czy tylko przy odpalaniu i na wolnych. Czy po rozgrzaniu jest lepiej czy caly czas tak samo (skoro juz powolujesz sie na ssanie, to na cieplym silniku nie uzywa sie juz ssania)
Poza tym w roku 97 nie bylo wersji Aura, tak po prostu.
To wszystko mozna wyczytac na tym forum. Jak rowniez opis i rozwiazania problemow z niestabilnymi obrotami.
Sprecyzuj problem i poszukaj na forum czy nie byl juz opisywany.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)