Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] blokada drzwi  (Przeczytany 4122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
[mk1] blokada drzwi
« dnia: Wrzesień 19, 2009, 16:28:27 »
witam. przy nacisnieciu przycisku w kabinie do zablokowania wszystkich drzwi centralnym zamkiem słychać w kazdych drzwiach klekotanie że je zamyka ale tak naprawde z zewnątrz zablokowane są tylko przednie drzwi... a tylne nie.. i przy otwieraniu tylnych  klekocze wszedzie w drzwiach że je odblokowuje...  czy nie da sie tego zmienić na wszystkie drzwi?
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2009, 20:22:40 »
Poszukaj po forum. Opisywałem taki przypadek, że u mnie blokował wszystkie poza prawymi przednimi. Problem jest z cięgnem od klamki, które było nieco wygięte i centralny nie miał "siły" do końca pociągnąć siłownika. Dziwiło mnie, że komputer myślał, że zamknął ten zamek, ale tak naprawdę nie były zamknięte.
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2009, 21:51:10 »
Krzyśku ale jak zamykam auto z pilota to wszystko jest pozamykane... a mi chodzi tylko o zamykanie auta bedac wewnątrz auta z przycisku tego co jest kolo radia
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2009, 23:58:59 »
Hmm... muszę to u siebie sprawdzić, bo nie wiem czy u mnie też tak nie jest :)  Możliwe, że ta "blokada" przed dziećmi działa w taki przewrotny sposób?
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:25:29 »
no i jak jest u Ciebie?
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2009, 11:37:29 »
Jest dobrze, czyli drzwi są zamknięte wszystkie.
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Radosław Ołdak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Wawa Żoliborska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.0 16V SX
  • Miejscowość: Wawa Żoliborska
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2009, 12:48:52 »
A jak zamykasz przyciskiem w kabinie, a potem otwierasz z zewnątrz tylne drzwi, to "odskakują" wszystkie inne zamki? Czy nadal są zamknięte.
Sprawdzałeś czy zamykanie z pilota, blokuje tylne drzwi przysłowiowo 100 na 100? Ja miałem walnięty jeden tylny zamek, który raz się zamykał a raz nie.

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2009, 18:41:14 »
tak z pilota wszystko jest zaryglowane ale jak z klawisza na desce zamykam to sa zablokowane od zwenątrz tylko przednie prawe i lewe a tył prawe i lewe da sie otworzyć z zewnątrz i wtedy rozbraja całe auto czyli otwiera przody...... dziwne..
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Wojciech Pomałecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDi 03 Break
  • Miejscowość: Dzierżoniów
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2009, 19:44:55 »
Witam.U mnie jest tak samo.Jak zablokuje drzwi przyciskiem w kabinie to blokuja się tylko przednie i po otwarciu tylnich odblokowywuja się.Trochę bez sęsu.To poco je w ogule blokować jak i tak można sie dostać do środka?Może dla kierowców nie zapinających pasów,żeby nie wypadli na ostrym zakręcie:) Pozdrawiam

Offline Tomasz Grużewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Andover
  • Posiadany samochód: C8 HATCHBACK FAMILIALE 2.2 HDi 136 BVM 6
  • Miejscowość: Andover
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:04:59 »
Cytuj

Wojciech Pomałecki napisał:
Witam.U mnie jest tak samo.Jak zablokuje drzwi przyciskiem w kabinie to blokuja się tylko przednie i po otwarciu tylnich odblokowywuja się.Trochę bez sęsu.To poco je w ogule blokować jak i tak można sie dostać do środka?Może dla kierowców nie zapinających pasów,żeby nie wypadli na ostrym zakręcie:) Pozdrawiam


Rozumiem, że tylne drzwi otwierają Ci się od zewnątrz? Jeśli tak, to może coś z tymi cięgienkami, lub blokadą dziecięcą.
Jeśli z kolei otwierają się od wewnątrz to tak ma być.

Kwestia nie bardzo techniczna:
Drogi Wojtku, rozumiem, że mieszkasz za granicą, ale postaraj się pisać choć troszkę poprawnie, proszę...

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:54:44 »
chyba co niektorzy dalej nie kapują:
 wchodzisz do auta wciskasz klawisz na desce i słyszysz ze blokuje drzwi... jedziesz w miasto stoisz na światłach podlatuje 4 kolesi kazdy do 1 drzwi i ci co są do tylnych otwierają je bez problemu i tym samym rozbraja  sie całe zabezbieczenie i ci co są z przodu wywalają kierowce i pasazera i kradną CI Twój ukochany hydrowóz pontoniasty!!!! teraz jasne? po to jest ta blokada żeby nikt z zewnątrz nie wpakował Ci sie do auta jak gdzieś stoisz na swiatłach albo jedziesz przez niebezpieczną dzielnicę... a w tym momencie wystarczy ruszyć klamke tylnych drzwi żeby odblokować całe auto i Cie z niego wyciągnąć :) albo awaria  programowa komputera albo totalnie głupawo obmyślany system blokady... i to jeszcze Exclusive SE :-/
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Wojciech Pomałecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDi 03 Break
  • Miejscowość: Dzierżoniów
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2009, 00:33:28 »
Wiem po co ten przycisk jest tylko nigdy nie sprawdzalem tylnich drzwi otwierać z zewnątrz zawsze siedzę za kółkiem.Sprawdziłem dopiero po waszych postach i faktycznie mam tak samo jak kolega Mariusz,tylne drzwi można otworzyć z zewnatrz nawet po wcisnieciu blokady w środku.Po zamknieciu za pomoca pilota dziala poprawnie.Ciekawe jak u innych użytkowników cytrynek?

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:56:41 »
Wojtku to jest na pewno awaria albo od zawsze tak jest bo system ma błąd ;/  ale jest to w 100% niepoprawne zachpowanie...  nie jest to moje pierwsze auto z centralnym gdzie jest przycisk do blokady z pozycji kierującego... i tylko tu mi jakoś nie gra ta blokada :P
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:59:01 »
czekamy na wypowiedzi Fachowcow :)
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 898
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:59:16 »
U mnie po wcisnieciu przycisku nie da się otworzyc żadnych drzwi ani bagażnika i tak powinno być. Mam SX.

Offline Radosław Ołdak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Wawa Żoliborska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.0 16V SX
  • Miejscowość: Wawa Żoliborska
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:53:21 »
U mnie wszystkie drzwi są zablokowane. Mało tego, jak otworzy się samochód od środka innymi drzwiami niż od kierowcy (zwykłe otwarcie klamką wewnętrzną) to odblokowują się wszystkie drzwi oprócz bagażnika (mam brake`a). Po otwarciu drzwi kierowcy, bagażnik jest już dostępny.

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [mk1] blokada drzwi
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2009, 19:22:15 »
no to co jest grane kurna... tak jak koledzy piszą tak być powinno z zamykaniem... wiec co SIĘ WZIĘŁO I POPSUŁO?  :)
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi