Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Zanikająca miękkość zawieszenia  (Przeczytany 3404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
[MKI] Zanikająca miękkość zawieszenia
« dnia: Wrzesień 21, 2009, 08:17:35 »
Witajcie

Powraca u mnie problem z pogorszonym komfortem podczas jazdy. Podczas postoju, sprawdzając miękkość na poszczególnych kołach , samochód ugina się mięciutko i łatwo. Kołysząc całym samochodem trzymając go za jeden z relingów - buja się jak stara łajba:) Na oko wszystko okej, ale już podczas jazdy czuć, że zawieszenie jest twarde i tak jak było to opisywane w innych wątkach , czuć każdą nierównośc i na dodatek brak więszkej różnicy między trybem sport  a normalnym.
Wiem , że te objawy były już opisywane w innych wątkach ale...
No własnie, korzystając z dobrodziejstw Lexii, usunąłem ciśnienie z układu. Gdy po zakończonej procedurze pompa na nowo je wytworzyła samochód amortyzuje bajecznie, aż dziwne, że potrafi być tak miękki!!

Po 2 miesiącach problem powrócił - znów usunąłem ciśnienie  i znów jest rewelacja!

Czy ktoś z Was  wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? dlaczego zawieszenie z biegiem czasu twardnieje?
Naturalnie mogę co 2 miesiące powtarzać cały ten zabieg ale tak przecież być nie powinno:(
Floating on ;)

Offline Zbigniew Zegardło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C 5 II BRAEAK 2.2 170 KM 2007, C5 AIRCROSS 1.6 180 KM
  • Zainteresowania: moto
  • Miejscowość: Siedlce
Re: [MKI] Zanikająca miękkość zawieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2009, 12:01:00 »
Cześć,

nie mam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jak mi napiszesz jak się Lexią posłużyć, to poeksperymentuję, wyszukać jakoś mi się nie udało

pozdrawiam
Zbigniew Zegardło

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [MKI] Zanikająca miękkość zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2009, 00:15:39 »
dopinam się do wątku Marcinie :) tylko że ja lexią się nie bawię bo jej nie mam :P ale mam wrazenie że auto czasem jest jak balonik a za 300metrow WRC ;] i raz mam komfort a pozniej sport nie dotykając przycisku SPORT :P
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Marek_S

  • Gość
Re: [MKI] Zanikająca miękkość zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 23:05:22 »
jak masz dostep do lexii to test zaworow wykonawczych moze ktoryś przerywa albo sie zawiesza .... czyszczenie i po klopocie

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MKI] Zanikająca miękkość zawieszenia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2009, 19:24:13 »
U mnie takie sztywnienie zawieszenia pojawia się na szczęście niezbyt często, może raz na 2 miesiące - jeżdżę średnie dystansy. Zauważyłem natomiast, że wystarczy autko opuścić na dół, podnieść na max. i po opuszczeniu na normal jest już świetnie, czyli może jeszcze w moim autku te zawory są w miarę OK ?
Pozdrawiam.

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKI] Zanikająca miękkość zawieszenia
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2009, 22:22:26 »
Cytuj

Marek Spychalski napisał:
jak masz dostep do lexii to test zaworow wykonawczych moze ktoryś przerywa albo sie zawiesza .... czyszczenie i po klopocie



Podepnę się pod temat, bo u mnie jest podobnie czasem czuje, że mrówkę przejechałem: -) Zastanawia mnie to czy to nie jest to związane z wysokością nadwozia, bo chyba wtedy wyżej stoi.
 Ale jeśli to te zawory to gdzie je znaleźć i jak je przeczyścić?