Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4  (Przeczytany 1802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« dnia: Październik 13, 2009, 23:15:57 »
Witam mam dość poważny problem złacznikami stabilizatora w moim ZX-sie nie dawno wymieniłem obydwa na nowe ponieważ podczas jazdy samochód zachowywał sie tak jakby podmuchy wiatru uderzały z boku i auto dziwnie sie zachowywało był miekki bujał sie na boki. Amortyzatory mam nowe sworznie wachacza tez sa nowe. Jednemu z łaczników pękła guma nie wiem dlaczego no ale stało sie. Jak mozna inaczej wykonac cos zeby auto było bardziej sztywne np zastosowac inna technologie niz te łaczniki. Bo uwarzam ze to w Moim ZX-sie jest najwiekszym mankamentem byłbym wdzięczny za propozycje bo wymijanie np. fiata 126p gdy sie ma 100kmh na blacie a auto nie zachowuje sie normalnie jak po wymianie łaczników irytuje mnie. Puki byly nowe  auto bylo ok ale po miesiacu goni jak nie wiem

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2009, 23:49:40 »
Jakie łączniki kupiłeś?
Niektóre mają fabryczne luzy... Jak zmieniałem u siebie, to mój 16 letni, był lepszy niż tanie łączniki chińskie, czy niemieckie;)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

  • Gość
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2009, 00:09:12 »
a może to wina tylnego zawieszenia?

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2009, 01:07:06 »
Nie Sadze by to była wina tylnego zawieszenia bo nim go kupiłem cały tył był robiony kupiłem go od kolegi który nie załował na naprawy. Na szerszych oponach z przodu trzymał sie dobrze dopiero gdy pekły mi opony i wulkanizator podniósł mi przód samochodu i wsadził opony które miałem wcześniej wszystko ukazało ze go nosi

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2009, 20:43:16 »
Ewentualnie źle ustawiona zbieżność albo geometria jeszcze mogą dawać takie złudzenie pływania na boki.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2009, 21:40:54 »
Opony też... Jak miałem Firestony z którymi kupiłem to auto, to były jaja dopiero:D

Długi zakręt w prawo, koleiny, troszkę wody- rzeyb przejechać ten zakręt musiałem na kontrze w lewo trzymać:D Każde minięcie się z TIRem przy ponad 130 to było mocne przestawienie auta...
Nowe opony i jak ręką odjął- co prawda przy porządnym wietrze trzeba auto mocno trzymać, ale to w kazdym tak jest...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

crprog

  • Gość
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2009, 21:57:49 »
hmm ja na alu tez miałem Firestony i co zauważyłem na suchym przy depnięciu auto dęba stawało, natomiast na mokrym jechał jak na sankach... aż w końcu wjechał... :(

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2009, 22:09:26 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
hmm ja na alu tez miałem Firestony i co zauważyłem na suchym przy depnięciu auto dęba stawało, natomiast na mokrym jechał jak na sankach... aż w końcu wjechał... :(

Na suchym to bajka była:D Tak widowiskowych opon nie miałem nigdy:D Przy ostrym depnięciu dymił jak w "holiwódzkich" filmach:evil:
Firehawk 810, czy coś takiego...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Problem z łącznikami stabilizatora w ZX 1.4
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2009, 21:19:10 »
Wymieniłem prawy łacznik stabilizatora obie gumy ochronne były uszkodzone w do jednej dostałą sie woda. Znajomy zamówił dziwny łacznik bo z utwardzanego plastiku ponoc jak to okreslił lepiej tłumią stuki zamontowałem go i zobaczymy jak sie bedzie spisywał;)