Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] zamek pokrywy bagażnika  (Przeczytany 1974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Król

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: C5
[MkI] zamek pokrywy bagażnika
« dnia: Wrzesień 12, 2009, 12:11:27 »
Witam Wszyskich Serdecznie ,

temat zamków był już poruszany wielokrotnie na forum nie znalazłem informacji na ten temat .

W C5 C5 HATCHBACK 2.0HDI z 2001r. po zamknięciu drzwi w aucie pilotem (lub przekręcając kluczyk czy naciskając klawisz na konsoli) ryglujemy drzwi . Centralny zamek zamyka auto . Obchodzimy , sprawdzamy wszystko jest ok wszystkie zamki zaryglowane . Po ok. 5-7 minutach od zamknięcia naciskamy stycznik w pokrywie bagażnika i otwiera nam wszystkie drzwi w aucie .

Pojechałem do elektryka :

- kasowanie błędów ,
- wymiana oprogramowania ,
- kodowanie ręczne , telekodowanie ,
- wymiana zamka i stycznika w pokrywie bagarznika ,
- wymiana BSI ,

łącznie 4 dni w różnych warsztatach i auto stoi na parkingu niezabezpieczone . Elektrycy , elektronicy skrobią się po głowach i żaden nie wie co wzbudza BSI pozwalając na odblokowanie zamków przez naciśnięcie stycznika w pokrywie bagażnika . Komputer nie pokazuje żadnych błędów nie można wyśledzić procesów wzbudzających BSI .

Może ktoś trafił na podobny problem i usunął usterkę w inny sposób niż dokładanie dodatkowych układów elektrycznych blokujących zamek bagażnika .

Prosze o pomoc .

Dziekuję
Robert

Offline Robert Król

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: C5
Odp: [MkI] zamek pokrywy bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2009, 19:08:58 »
Elektronik zrobił obejście i zamek działa jak należy , jelśli ktoś ma podobny problem mogę podać namiary na fachowca , bo szkoda tracić czas i pieniądze by szukać przyczyny . Zabieg trwa ok. 40 minut i cena jest również przystępna .

Offline Jacek Mitko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 95
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2,0 HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkI] zamek pokrywy bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2009, 16:21:20 »
Witaj, mnie dotknęło to samo. Objawy jak opisałeś lecz coś jeszcze: po zmknięciu kluczem wszystkie zamki blokują się bez problemu i tak zostają. Ale po otwarciu pilotem auta, zamek kierowcy pozostaje zamknięty. Muszę zamknąć auto pilotem i otworzyć albo użyć klucza. Niby to nic wielkiego bo na klucz zamki działają ale to mnie denerwuje - nie wiem o co chodzi.
Czy mógłbyś dać namiar na fachowca (w Warszawie) lub bliżej coś napisał o naprawie? Dzięki.
[email protected]