Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: pomocy, coś z linką czy sprzęgło ?  (Przeczytany 1073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Nowak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4 5d 2001
pomocy, coś z linką czy sprzęgło ?
« dnia: Listopad 25, 2009, 23:26:37 »
witam, mam następujący problem:

dziś w czasie jazdy po zmianie z 2 na 3 bieg poczułem ze pedał sprzegła wraca jakby inaczej niz zwykle, po dodaniu gazu samochód niemal nie zareagował. Po zatrzymaniu przy ponownym starcie sprzeglo jakby "łapało" pózniej (przy ok 80% wycisnietym pedale) i duzo słabiej - mam wrażenie jakbym jechal na pól czy nawet ćwierć sprzęgle .Na szczęście miałem ok 1 km do domu więc udało się dojechac na 2 biegu, ale przy próbie przyspieszenia słychac bylo tylko duzy wzrost obrotów i niemal żadnego prędkości (reakcja prawie jak przy dodawaniu gazu na odłaczonym sprzęgle). Wspomniane wczesniej inne wracanie pedału sprzęgła to jakby lżejszy nacisk na stope(trudno mi to dokładniej wytłumaczyc).

 Przy wcześniejszym użytkowaniu miałem wrażenie że przy wciskaniu pedału sprzęgła po ok 80% zakresu bylo czuć jakby przeskok po którym pedał schodził lżej. Myslę że to było też powodem że sprzeglo zaczynalo "lapac" dość późno (przy wyższej pozycji pedału sprzęgła). Dodatkowo 2 lub 3 razy zdarzylo sie ze pedal po maksymalnym docisnieciu zablokowal sie przy podłodze, po poruszeniu go wracał sam do najwyższej pozycji. Wydaje mi się że samo sprzęgło powinno być w porządku, wcześniej nie zauważyłem żadnych oznak zużycia, ślizgania itp.

Proszę o jakąkolwiek pomoc, sugestie co może byc przyczyna i jakie mogą być orientacyjne koszty naprawy. Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Adam

Offline Janusz Bakalarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 Hdi 2012 r sedan
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: pomocy, coś z linką czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2009, 15:49:54 »
Zacznij od linki sprzęgła - skoro pedał już zostawał Ci w podłodze to poszła samoregulacja w lince.
Miałem : Zastawa 1100p; Fiat 125p 1500; Ford Taunus 1.6b; Polonez 1500; WV Passat 1.6D; Mercedes 124 240D; WV Passat 1.8b; Peugeot 605 2.1D; Nissan Primera 2.0D; Matiz 0.8b; Citroen Xsara 2.0 HDI; Peugeot 207 1.4 HDI; Mercedes ML 3.0

Obecnie:
CITROEN C5 2.0 HDI 163 Km 2012 r