Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: pukanie z przodu  (Przeczytany 1473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
pukanie z przodu
« dnia: Sierpień 02, 2011, 00:19:18 »
Właściwie od moment zakupu na specyficznym rodzaju nierówności pukało mi z przodu od prawego koła. Po dystansie 10 tys km pukanie jest już słyszalne na każdej większej dziurze. Zmieniłem drążki kierownicze bo były w okropnym stanie ale nic to nie dało oprócz tego, że samochód lepiej sie prowadzi. Kolega, oraz fora internetowe wskazują na winę uszkodzonego amortyzatora. Teraz moje pytanie brzmi czy zestaw naprawczy amortyzatora również nabyć znaczy łożysko i mocowanie amortyzatora?

Poki co wyglada to tak:

amorki przod komplet olejowe Monroe 320 zl + mocowanie amortyzatora z lozyskiem febi blinstein 2x 65 zl + laczniki stabilizatora od trw 2x50 zl + oslony przegubów sasic 2x60zl

lekko mnie to przeraża...

Jakie firmy polecacie, póki co zerkając na fora internetowe pojawia się kolejność trw, lemforder, kager, febi, delphi, nk, chinskie itd
Da sie podejść do tej sprężyny w kolumnie mc phersona bez ściągacza do sprężyn...?

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2011, 08:40:15 »
lepiej upewnij sie co ci tam puka w tym zawieszeniu, podjedz do jakiegos dobrego mechanika bo kolega czy fora moga sie mylic, chyba ze kolega to dobry mechanik. czesta przypadloscia jest luz na laczniku stabilizatora, potrafi denerwujaco pukac, moze sworzen wybity albo luzy masz na tulejach wahaczy. upewnij sie zanim wymienisz amorki
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Maciej Wolniewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Xsara
  • Miejscowość: Katowice
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:36:16 »
Pojedź na stację diagnostyczną i za 20-30 zł przejdzie przez "trzepaczki" i powie ci co go "boli" i co masz do wymiany.
Przynajmniej mój kolega tak ostatnio zrobił a mnie taki test czeka w Xsarze po wypłacie :D
U mnie w ZX tez łupało i wymieniłem odrażu amorki razem z poduszkami i łożyskiem bo poco robić sobie 2razy robotę.
Poza tym u mnie lał tylko jeden amortyzator a cała ramor robiły rozpadające się poduszki z łożyskami.
pozdrawiam

  • Gość
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2011, 00:02:15 »
podeszły by mcphersony z xsary razem z łożyskami i gniazdem?

Offline Oskar Strojny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Bolków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9 TD
  • Miejscowość: Bolków
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:21:49 »
Jak nie sworzeń wachacza, gumy wybity to popatrz czy na całej długości drążek stabilizatora jest prosty ;]

Jak kupiłem auto ktoś w krawężnik przy cofaniu najechał, wygiął i to stukało.

Na kanale przy kręceniu kołami widać było jak do wachacza dotykał...

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:57:00 »
odgrzebuje temat bo po co nowy otwierać ;)
citroen zx 1.1 96r pukanie w sumie ciężko nazwać pukaniem bardziej metaliczny zgrzyt z jednego z kół. przy jeździe z przyspieszaniem nic sie nie dzieje, kiedy silnik ciągnie wszystko spoko ale np. z górki bez gazu albo luzie strasznie słychać jak coś przeskakuje i ten zgrzyt w zależności jak szybko się jedzie. Pierwsze podejrzenie padło na przegub ale czy wtedy nie szarpało by przy przyspieszaniu ? Jakie objawy daję przegub, łożysko?
drążki proste, gumy nowe. A amortyzator to by pewnie na dziurach dawał bardziej znać a tu nie.

Offline Kamil Janus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 333
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: C5 1,8 16V '05; Ka 1,3 '02
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2012, 14:02:59 »
Przegub sprawdź w ten sposób, że skręć kołami maksymalnie w prawo i rusz w miarę szybko, ale bez pisku, potem to samo powtórz w lewo (najlepiej na jakimś pustym parkingu), jeśli przegub jest do wymiany, to będzie słychać takie głuche pukanie. Ty jednak piszesz o pisku, to może być jednak łożysko.
Jest:
       C5 1,8 16V 2005 MkII
       C2 1,1 2006
Był:
       Ford Ka 1,3 2000
       Ford KA 1,3 2002
       AX 1,0 1995 MkII
       C5 1,8 16V 2004 Mk I
       ZX Break 1,6i 1997 Mk II
       AX 1,0 1991 Mk II
       PF 126p 1993

Offline Jerzy Lenczowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 Avantage
  • Miejscowość: Kraków
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2012, 23:52:00 »
łożysko raczej bo miałem podobnie u siebie . Kiedy jechałem na gazie nie było słychać puszczałem na luz zaczynało zgrzytać . Po wymianie łożysk wszystko wróciło do normy

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: pukanie z przodu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2012, 15:01:07 »
Dzięki za podpowiedzi, sprawdziłem tym sposobem z ruszaniem na max skręcona kierownica i nic czyli padło na łożysko. Jak tylko temp pójdzie powyżej 0 to sie za to zabiorę :)