Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zimowe problemy z Citroenem Przemka :)  (Przeczytany 1852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Gozdowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: chwalęcice
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.4 94r
  • Miejscowość: chwalęcice
Zimowe problemy z Citroenem Przemka :)
« dnia: Styczeń 10, 2010, 08:23:37 »
Witam serdecznie mam kilka problemów jeden z nich to drzwi pasażera nie zamykają się mianowicie przy mrozie otwieram je i gdy trzaskam zamek nie łapie i się nie zamykają trzeba je trzymać żeby się nie otworzyły a po chwili gdy się samochód nagrzeje to normalnie się zamykają ja k wyeliminować te usterkę.. a druga sprawa to tylna wycieraczka co się stało tego nie wiem gdy przełączam przełącznik nie ma żadnej reakcji nie działa w ogóle co może być przyczyną a trzecia sprawa to tylny spryskiwacz gdy przełączam to silnik działa ale płyn nie leci gdy wyciągałem go z tylnej klapy i trochę poruszałem to trochę płynu poleciało ale na tym się skończyło proszę o pomoc a czwarta sprawa to problem z dmuchawą mianowicie kabel nie styka zdjąłem osłonę tą pop schowkiem i gdy ruszam kablem od dmuchawy to działa ale gdy chwile pochodzi to przestaje działać z tego co wiem to jest tam wsuwka jak i co mam rozebrać żeby się dostać żeby to zacisnąć proszę o pomoc

[color=009900]precyzuj temat ~mrc[/color]

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: citroen zx 1.4 90r
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2010, 11:51:10 »
Co do drzwi to chyba nic nie poradzisz. Jedyne co mogłoby zapobiec to zdjęcie tapicerki i spryskanie całego mechanizmu silikonem. Ten problem dotyczy wielu innych aut :D

Offline Radek Hintz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Sępólno Krajeńskie
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9 TD Aura
  • Miejscowość: Sępólno Krajeńskie
Re: citroen zx 1.4 90r
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2010, 12:00:28 »
Co do niezamykających się drzwi to kolega w Mondeo ma dokładnie to samo. W jego przypadku pomaga solidne trzaśnięcie drzwiami :D Mróz robi swoje po prostu ;)

Offline Przemysław Gozdowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: chwalęcice
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.4 94r
  • Miejscowość: chwalęcice
Re: citroen zx 1.4 90r
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2010, 12:15:22 »
czy wymiana zamka załagodzi problem lub wkładki zamka

  • Gość
Re: citroen zx 1.4 90r
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2010, 12:35:50 »
Miałem dokładnie taki sam problem z drzwiami pasażera około miesiąc temu, solidnie spryskałem zamek preparatem WD-40 po czym z 30-40 razy zamykałem/otwierałem drzwi. Problem nigdy więcej niewystąpił...

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: citroen zx 1.4 90r
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2010, 15:02:21 »
Cytuj

Przemysław Gozdowski napisał:
czy wymiana zamka załagodzi problem lub wkładki zamka

Raczej nie - wilgoc osadza sie wenatrz drzwi na mechanizmach, zamarza i jest kłopot. Moze pomóc dokładne wyczyszczenie mechanizmów i nasmarowanie np. olejem silikonowym, równiez niektórzy polecali grafit w sprayu.

Offline Marcin Biniszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: zx 1.4i 94r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: citroen zx 1.4 90r
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2010, 22:19:01 »
Co do tylnej wycieraczki to kiedys miałem podobny problem. Wymieniłem półosie i olej w silniku i zaczęła działać;-)
Jak sie okazało, problem tkwił w kabelku w tylnej klapie tuż przy silniczku wycieraczki. Raz działała raz nie, ułożyłem kabel tak żeby stykał i tak już ponad rok wycieraczka śmiga;-)

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: citroen zx 1.4 90r
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2010, 05:10:07 »
wycieraczka ma prawdopodobnie spalony silniczek przez to, że na mrozie próbowałeś ją używać jak byłą przymarznięta do szyby lub spalił się przekaźnik od jej załączania

zamek też po prostu zamarza, wyjmij, przeczyść, nie smaruj

tylny spryskiwacz jeśli go słychać a nie leci woda to nie działa bo albo rozwaliło Ci gdzieś przewód, albo przy pompce króciec a jeśli nie słychać to masz uwalone sterowanie (usterka elektroniczna)
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2