Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne zachowanie sie silnika:((  (Przeczytany 2238 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Godlewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1,4i
  • Miejscowość: lubsko
Dziwne zachowanie sie silnika:((
« dnia: Luty 12, 2010, 19:00:49 »
Witam, na forum jestem nowy, na imie mi Mateusz. Pisze do Was z prośbą ponieważ prawie od roku jestem posiadaczem Citroena ZX 93r 1,4i. Zaczne od poczatku, kiedy kupilem auto niby bylo ok, lecz dziwny wydawal mi sie pedal gazu, raz lekko chodzil raz ciezko wtedy kiedy leciutko chodzil pedal gazu autko mialo moc kiedy ciezko wtedy bylo ZMULONE.
Nie robilo mi to różnicy poneiwaz no nie jeździłem szybko,spalanie okolo 7wynosilo tak 100-110km/h, kiedy przyszla zima spalanie wzroslo do 12/100 przy maks80km/h i byl strasznie zmulony. Przy rozpedzaniu mocniejsze wcisniecie gazu powodowalo mulenie,szarpanie dlawienie sie po chwili szedl. Wymienilem filtr paliwa,powietrza,przewody, świece, czujnik temp i jest niebo lepiej spalanie na poziomie 7litrow nie 12 i lepiej przyspiesza chodz nadal zauwazylem ze pedal jest raz leciutko dziala a raz z oporem i wtedy spadek mocy. Silnik pracuje równo nie kuleje itp,kompresja okolo 10 na cylindrach przy 310tys przebiegu. Jeszcze taka sprawa jest że kiedy jade sobie nie wazne ile ale jade i np 50km/h puszczam na luz slysze ze silnik ma wyzsze obr nie duzo ale ma, kiedy stane na krzyzowce lub wogule stane ma chwilke wyzsze obr i spadaja do normanych nie wiem co to moze byc.Żeby go zapalic czy zimny czycieply trzeba chwilke krecic ale pali normalnie na wszystkie. Prosze o rady mechaniki sie poddaja nie mam ani elektryka ani nikogo zeby sprawdzic:((


Bardzo prosze o jakies porady autem zrobilem odkad mam 30tys i ten pedal zawsze taki byl ale zaczyna mnie juz irytowac na autostradzie gdzie czesto musze na nia wjezdzac...... chce sie wyprzedzic to czasami przy 60 dam 5-ty biegi dobijam 140 bez zadnego problemu a czasami 5 przy 80 musze zeby sie rozpedzic.

Offline Karol Gozdowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Łódź
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2010, 20:35:37 »
powiem ze mam podobny problem, raz auto jest dość żwawe a raz jakis muł go dopada... ale myslalem ze to od gazu (bo mam 1.4i w gazie) zależy bo z pedałem gazu jest wszystko ok i caly czas tak samo chodzi....

a z tymi obrotami tez tak mam ale tylko jak jest zimny... jak dojeżdżam do krzyżówki na luzie to obroty sie trzymaja tak na ok 2 tys... i kiedy stane spadają normalnie do takich jakie powinny być na ssaniu...
Citroen ZX 1.4i + LPG... Śmiga bez zarzutu!!

Offline Mateusz Godlewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1,4i
  • Miejscowość: lubsko
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2010, 21:11:33 »
Tylko ze u mnie jesli pedal TWARDNIEJE auto traci swoja moc i zeby cokolwiek wyprzedzic to trzeba machac lewarkiem w najgorszym wypadku auto poprostu zaczyna się kżtusic już żadko ale dalej. Natomiast te obroty to jak jest na ssaniu ni emam obrotomierza ale przyjmijmy ze ssanie ma 1500obr. to mam ssanie i jest ok jade dojezdzam na luzie obr ma takie jak powinien, ale jesli sie zagrzeje spadna do 800 jade na luzie utrzymuja sie na 1200 i spadaja do 800 jak się zatrzymam. Zrobilem mały tescik i jechalem 80 puscilem na luz zgasilem silnik i przekrecilem zapłon poczym zapalilem na kluczyk i raz obrocil i zapalil, a jesli stoje nei wazne czy cieply czy zimny trzeba go kilka razy krecic tak jakby byl połączony jakos ze skrzynią na luzie.... nei wiem.


Natomiast zauważyłem że w te mrozy po -20 jak zapalilem  i sprawa jasna że ma ssanie to bez żadnego ale na ssaniu szla jak rakieta... tak jak byc powinna lecz potem łapie tego muła.....

I jeśli na wolnych jak juz sie zagrzeje bo na ssaniu pracuje tak twardawo ale zagrzany pracuje tak równo że szklanka nie drgnie jak 16V



Panowie... albo fabrycznie byl zalozony albo ktos zalozyl immobilaiser pisze na nim NO-START, i gosc od ktorego mialem auto mowil ze jest immo odłączone.... ale guziki świeciły, spalił mi sie bezpiecnzik dziś i zdjąłem pod kierownicą pokrywe... znalazlem tam puszke od immo, rozłączyłem ją całkiem i sterownik został wywalony przeze mnie, no i pracuje troszke inaczej i na zimnym motorze podczas przyspieszania troszke jakby sie dławił ale szedł zagrzany lepiej, co otym sądzicie? da coś wywalenie tego pierdzielnika co pobiera raz zimne raz cieple powietrze tak żeby z filtra dać powietrze do zderzaka bezpośrednio??

Offline Mateusz Godlewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1,4i
  • Miejscowość: lubsko
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2010, 14:36:16 »
to co nikt nie ma pomysłów:((((

Offline Karol Gozdowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Łódź
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2010, 00:12:07 »
aha no i dodam ze tak dzieje sie tylko na gazie... bo jak na benie go zagrzeje to nie ma zadnychproblemów...


niestety nie mam jeszcze zbyt duzej wiedzy na temat mechaniki aut poniewaz dopiero mozna powiedziec zaczynam wciagac ta wiedze :) wiec Ci niepomoge...
Citroen ZX 1.4i + LPG... Śmiga bez zarzutu!!

Offline Mateusz Godlewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1,4i
  • Miejscowość: lubsko
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2010, 08:40:30 »
to lipa:((

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2010, 17:14:04 »
Albo Panie kolego cuda sie dzieja albo masz cos mechanicznie nie teges z tym pedałem. Sprawdź czy linka gazu jest dobrze umocowana, czy przy nacisnięciu pedału nie wykrzywia sie gdzieś, czy linka w pancerzu chodzi lekko itp. Prześledź od jednego krańca linki do drugiego.
U mnie jest np tak, ze gdzies do 1/3 skoku pedał chodzi lekko, potem czuć pewien opór ale jest on stały aż do maksimum. I nie jest tak ze raz występuje a raz nie. Po przekroczeniu tego progu auto lepiej przyspiesza - moze ma to związek z otwieraniem sie 2-giej gardzieli w gazniku, jakoś nie miałem melodii aby to sprawdzac czy weryfikować. Nigdy mi to nie przeszkadzało ani nie powodowało żadnych problemów.
I jeszcze jedno: w innym poscie piszesz, ze czujesz benzynę a auto jest wtedy zmulone i pedał jest twardy: tym bardziej sprawdź przy monowtrysku czy nie ma tam jakiejś blokady czy nieszczelności - koledzy jak tu cos głupio napisałem to poprawcie bo ja mam gaźnik a nie wtrysk i nie wiem jak przy wtrysku to wyglada :-)

Offline Mateusz Godlewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1,4i
  • Miejscowość: lubsko
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2010, 21:24:03 »
kolego, ja mam wtrysk jednopunktowy i jest tylko jedna gardziel. nie jest to perfidny smrod benzyny ale czuc ja wyrażnie, to jest tak, zapalam rano pieknie zimny. jade sobie normalnie leciutko chodzi gaz i stopniowo twardnieje im bardziej staje sie twardszy tym jest bardziej zamulony. Wtryskiwacz wydajemi siepodejrzany tz  pamietam jak w seacie paliwo podawal mgla taka a tutaj jakby za mocno lał  że na tą blaszke od gardzieli przesłona?? jest benzyna. tylko że on chodzi równo. Jeśli wtryskiwacz leje to powinna się palić kontrolka chech engine czy nie?? nic sie nie pali u mnie.

Offline Mateusz Godlewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1,4i
  • Miejscowość: lubsko
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2010, 21:31:17 »

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2010, 07:03:25 »
Cytuj

Mateusz Godlewski napisał:
kolego, ja mam wtrysk jednopunktowy i jest tylko jedna gardziel.

To akurat wiem a  ze napisałem o swoim gaźniku 2-gardzielowym to nie po to aby dosłownie odnieść to do monowtrysku ale aby zobrazowac jak jest to u mnie. Pisząc, ze nie wiem jak to jest w monowtrysku miałem na mysli mechaniczne połaczenie linki z przepustnicą.

Offline Mateusz Godlewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1,4i
  • Miejscowość: lubsko
Re: Dziwne zachowanie sie silnika:((
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2010, 09:26:16 »
zdaje mi sie ze w gażniku nie ma tego półksiężyca ze sprężyną więc nie wiem jak sie powinno zachować ale tutaj ewidentnie czuć jakby przepustnica stawiała opór i wtedy ma muła. Ide rozbierac monowtrysk bo caly w oleju przez odme:(( moe cos pomoze jak wyczyszcze