Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: drozek skrzyni nie wraca na miejsce  (Przeczytany 1611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek Michalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Skierniewice/ Czestochowa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1
  • Miejscowość: Skierniewice/ Czestochowa
drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« dnia: Styczeń 02, 2010, 13:12:10 »
witam. ostatnio podczas jazdy zauwazylem cos dziwnego drazek skrzyni biegow nie wraca na miejsce. chodzi o to ze jak jest na "luz" powinien ladnie sie ulozyc w lini 3 a 4 a u mnie cos sie stalo i jak go odepczne do 5 to tam zostaje cos go nie odbija. utrudnia to jazde poniewaz zmiana biegow nie jest juz taka plynna.... jaka moze byc przyczyna tego?? mam citroen zx silnik 1.1 na gazniku. prosze o porady co z tym zrobic i czy to wplywa na skrzynie jakos w sensie czy ja psuje itp. czy mozna z tym jezdzic?? pozdrawiam

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:17:20 »
Witaj Przemku. Ja u siebie też zauważyłem coś podobnego z tym że u mnie drążek tak zachowuje się tylko i wyłacznie na zimnym mocno silniku. Ma to związek z mocno zagęszczonym olejem w skrzyni biegów podczas mrozów. dodatkowo ja u siebie po wymianie gumy na przegubie półosi musiałem dolać 1,5litra oleju do skrzyni bo mi uciekło i dolałem ELF transmision 75W80 i nie wiem czy przypadkiem nie dolałem złego oleju przez co mam lekki kisiel w skrzyni ale po rozgrzaniu silnika wszystko chodzi jak należy. Może u ciebie jest podobnie?

Offline Przemek Michalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Skierniewice/ Czestochowa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1
  • Miejscowość: Skierniewice/ Czestochowa
Re: drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:11:54 »
moze i tak zajrze u siebie... dzieki za rade

Offline Przemek Michalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Skierniewice/ Czestochowa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1
  • Miejscowość: Skierniewice/ Czestochowa
Re: drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 18:20:39 »
tylko ja do oleju nie zagladalem od kad go mam.... i to co nie wraca to na zimnym i rozgrzanym... a jaki olej polecacie?? i ile go wchodzi w skrzynie??

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:49:52 »
Ja mam wlany Total 75w80 i i tez mam takie efekt ze na zimnym silniku mi ciezko wchodza biegi 1 i 2:( Na rozgrzanym jest lepiej ale tez nie zawsze.Pozatym jak wrzucam na luz to czuje jakby bebechy wewnatrz skrzyni:). Wiec winy oleju bym sie tu nie dopatrywal ale moge sie mylic

Offline Przemek Michalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Skierniewice/ Czestochowa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1
  • Miejscowość: Skierniewice/ Czestochowa
Re: drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:09:04 »
no a mozliwe jest ze np nie mam oleju?? bo niewiem nigdy tak nie mialem i nic nie bylo robione przy nim nagle tak sie zrobilo

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:15:36 »
Możliwe.
Ale moja skrzynia bez oleju chodziła lepiej niż z:D
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: drozek skrzyni nie wraca na miejsce
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:24:04 »
Jakbyś wogóle nie miał oleju to próżno szukać w nim przyczyny nie wracania drążka na swoje miejsce, więc usterka jest z pewnością natury mechanicznej ale gdzie jej szukać pojęcia nie mam. Jeśli chcesz sprawdzić olej w skrzyni to w lewym nadkolu bliżej przodu zobaczysz prostokątną dziure i tam jest śruba od poziomu oleju w skrzyni. po jej odkręceniu olej powinien wyciekać. Jeżeli nie bedzie leciał to znaczy że jest poniżej poziomu(poziom prawidłowy na równo ze śrubą) i możesz go w prosty sposób dolac przez odpowietrznik który jest na górze skrzyni w postaci plastikowej nakładki. ja dolałem ELF transmision 75W80 i on miał taką fajną rurkę w butelkę wbudowaną dzięki której można go dolać i przez otwór w nadkolu bez problemu. Ile wchodzi tego nie wiem. u mnie uciekł olej po wyjęciu półosi do poziomu dziury po niej i musiałem dolać 1,5 litra:) 15zł za 0,5litra co daje 45zł :)