Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Picasso w Motorze 39  (Przeczytany 3922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Picasso w Motorze 39
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 22, 2010, 18:05:09 »
No spalanie oczywiscie ze tak, przy 150km/h ustabilizowanym, chwilowe wynosi 10l z przecinkiem. Ale przy przyspieszaniu juz 14l spokojnie. ale zdarzylo mi sie rowniez jechac z gorki na odcieciu przy 160km/h - spalanie 0.3l (nie wiem czemu nie chce pokazac zera, zakladam ze to jest blad pomiaru).
Dlatego podalem srednia. Srednia z calej trasy ok 2700kmz czego ciagle wiekszosc to niemieckie autostrady - wyszlo 85km/h. Spalanie ciagle ponizej 9l/100.
Badzmy szczerzy - autem typu XP nie zrobisz sredniej 120km/h, na takiej trasie, chyba ze faktycznie liczysz tylko i wylacznie odcinek niemieckiej autostrady. kiedys w S40 udalo mi sie zrobic 650km (czy ile tam jest od holandii do szczecina A2ka) w 4.5h. ale bylo praktycznie pusto i zapiete 180 lub lepiej (- ograniczenia i remonty).  Spalanie dwucyfrowe, diesel.
ale to byl hardcore troche, bardziej jako ciekawostka niz realny czas do wykrecenia. Dla porownania ta sama trasa 16h - zima, biezace opady sniegu + ruch przedswiateczny. 80-100km/h na bialym z dusza na ramieniu ;-)
Ja zrobilem XP dwie trasy we wmiare powtarzalnych warunkach, jadac szybko ale bez naginania poza granice bezpieczenstwa. Zakladam ze specjalnie szybciej sie po prostu tym autem nie da.
To wlasnie robi roznice, XP pewnie daloby sie 180 wydusic, ale auto plywa i ogolnie juz niefajnie sie prowadzi (zeby bylo smieszniej w pelni obciazone prowadzi sie lepiej niz puste).
Kiedys cwiczylem Vmaxa w starym berlingo 2.0HDI 90KM. I w zasadzie bylo podobnie, przy 180 auto zaczynalo odlatywac, przy 192km/h odpuscilismy, bo robilo sie naprawde nieprzyjemnie. Tak naprawde dobrze jechalo sie do 160km/h, czyli to samo co w XP.
Innymi autami mozna jechac pod 200km/h bez specjalnego odczucia predkosci. Dopiero wielogodzinna jazda ze taka stala wysoka predkoscia zmienia srednia i daje oszczednosci czasowe. Ale to juz dochodza inne warunki, jak chocby samopoczucie, pogoda, korki. W praktyce wiec XP jest wystarczajaca na takie podroze.
Nie ukrywam ze dla mnie to zaleta, kupujac auto jednym z zalozen bylo ze raz kiedys pojade z rodzinka gdzies dalej.
Podsumowujac powyzsze - poniewaz XP specjalnie szybciej nie da sie juz jechac, spalanie specjalnie sie juz nie zmieni.
Glupio zabrzmi, ale... nie mam sredniej dlugodystansowej z samego PL, wiec nie wiem ile spali na zwyklej trasie. odcinki 150km ktore robilem nie uwazam zeby byly reprezentatywne.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Krzysztof Fijałkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDi 92KM '09
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Picasso w Motorze 39
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2010, 13:11:48 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
...odcieciu przy 160km/h - spalanie 0.3l (nie wiem czemu nie chce pokazac zera, zakladam ze to jest blad pomiaru).


Ha, pokazuje "0.0 litra na 100km". Jednak komputerek w XP wolno to odświeża, o wiele szybciej odświeża spalanie chwilowe w nowym C3 mojej żony. Mityczne "0,0" przy hamowaniu silnikiem osiągnąłem podczas zjazdu na Szosie Transfogarskiej. Niebezpiecznie było jednak zdjęcie robić, sami rozumiecie - wszędzie przepaście.
Xsara Picasso 1,6 HDi 92KM '09
Nowy C3 1,1 60KM '10

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Picasso w Motorze 39
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 24, 2010, 20:02:20 »
Ja pare minut zjezdzalem z gorki bez dotykania gazu, i 0.0 nigdy sie nie pokazalo. Wiec bez wzgleu na to jak wolno odswieza, powinno zejsc do zera.  Chyba ze benzyna jakos 'ciurka' i nie odcina do konca ;-). Ale bardziej obstawiam ze na blad pomiaru/wyswietlania komputera.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)