Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI 2001 2.2Hdi] Immobiliser Fault  (Przeczytany 2292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel Fiałkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 2.2 HDi (2001)
[MkI 2001 2.2Hdi] Immobiliser Fault
« dnia: Luty 19, 2010, 15:44:03 »
Witam,

Chcialbym podzielic sie przygoda mojej zony i uzyskac pomocne informacje [jesli to mozliwe].

Podczas ruszania zgasł mojej zonie samochód [ :| ], na szczęście nic się nie stało. Niestety na najbliższym skrzyżowaniu ponownie jej zgasł [ruszanie z jedynki, za molo gazu), no i niestety pojawił się problem.

Na komputerze wyświetlił się napis IMMOBILISER FAULT i auto nie chciało odpalić. Ten problem pojawił się już wcześniej, czasami przy porannym odpalaniu pokazywał ten problem, ale wystarczyło z kluczyka zamknąć i otworzyć auto i problem znikał. Czasami nawet cala karuzela komunikatów (AIRBAG FAULT, IMMOBILISER FAULT, KLAPA OD WLEWU OTWARTA!!!!]

Niestety tym razem to nie pomogło.

Odłączenie akumulatora na 10 minut tez nie. Najpierw kluczyk nie reagował, a po przekręceniu stacyjki nadal błąd.
Próbowałem zakodować kluczyk [rada z Forum, wcisnąć przycisk zamykania na 10 sek, gdy kluczyk w stacyjce]...pomogło, kluczyk drzwi zamykał i otwierał, ale po włączeniu do stacyjki nadal IMMOBILISER FAULT i auto nie odpalało.
Skończyło się lawetą i odholowaniem do garażu

I tu sprawa ciekawa. Elektryk na następny dzień wsiada do auta i....jak gdyby nigdy nic! Auto odpaliło, żadnego błędu!
Na wszelki wypadek podłączył pod komputer, a tam żadnego błędu?


Co to jest i jak z tym walczyc? Co robic jak znowy zona wsiadzie i jej sie zablokuje to cudo [ :evil: ]?

Offline Mikołaj Kostusiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Skąd: Kusowo
  • Posiadany samochód: citroen c5 xsara picasso
  • Miejscowość: Kusowo
Re: [MkI 2001 2.2Hdi] Immobiliser Fault
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2010, 16:08:03 »
Czasami wyświetla immobilajzer po odłączeniu akumulatora.Może tu tzn. w akumulatorze lub masie szukać winy?Tym bardziej,że jak już odpali to immobilajzer nie ma prawa świrować. Sprawdziłbym szczególnie główny przewód masowy i kondycję akumulatora tym bardziej,że wywala błędów których wystarczyłoby na kilka samochodów.

Offline Pawel Fiałkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 2.2 HDi (2001)
Re: [MkI 2001 2.2Hdi] Immobiliser Fault
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2010, 16:23:28 »
hejka,

Akumulator sprawny...sprawdzał elektryk. A poza tym to po przekręceniu stacyjki wszystko jest ok...tylko ten błąd się pojawia...czasami.
 te wszystkie komunikaty zapalały się w tym samym momencie z immobiliserem.

Najciekawsze jest to ze do tej pory jak auto odpaliło, to przez parę minut świeciła się zielona dioda przy wyświetlaczu, a po paru minutach gala i już było ok.

na początku myślałem,ze to może bateria w kluczyku....nie wiem, co trzeba zrobić żeby wymienić [mam tylko jeden kluczyk]

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [MkI 2001 2.2Hdi] Immobiliser Fault
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2010, 09:53:32 »
U mnie Ten komunikat pojawia sie gdy odłącze akumulator i chce odpalic samochód . Lecz po 5-10 minutach wszytko wrcaca do normy i samochodzik odpala:)
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice