Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: linka od gazu  (Przeczytany 1644 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Orzechowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9d
  • Miejscowość: Chojnice
linka od gazu
« dnia: Luty 12, 2010, 18:18:47 »
czesc koledzy! mam pytanie czy bylby ktos na tyle mily zeby napisac mi jak mam wymienic linke od gazu w zx 1.9d? jak przeciagnac linke przez stary pancez? niby zwiazac ja jakos ze stara i automatycznie jedna wejdzie a 2ga wyjdzie???? jak to zrobic gdzie jest zachaczona przy pedale gazu bo tego tez nie moglem za bardzo wymacac;p
Citroen ZX 1.9d 1996:)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
wymiana linki gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2010, 13:50:51 »
Witam. Przy pompie juz mam spore przetarcie linki gazu, mam druga linke ale kurde jak tam przy pedale ja odczepic, co odkrecic zeby ulatwic sobie dostep to nie wiem :) w Breaku mialem wybebeszony caly srodek jak ja odczepialem wiec problemu nie bylo ale nie pamietam dokladnie jak to tam wygladalo. Jakby ktos mogl cos podpowiedziec bylbym wdzieczny. Pozdrawiam
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: wymiana linki gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2010, 16:44:58 »
No jakos sie z tym uporalem wiec przekaze jakies wskazowki. Podejrzewam ze w dieslu a benzynie duzych roznic nie ma moze poza mocowaniem linki pod maska. a wiec odpinamy linke pod maska, kazdy kto choc raz w zyciu wymienial linke np. od hamulcow w rowerze bedzie wiedzial jak to zrobic i luzujemy linke tak zeby jak najwiecej jej weszlo do srodka, ewentualnie jesli wymieniamy linke to ucinamy ja przy samej pompie, odkrecamy caly pedal gazu (2 sruby 10) wyjmujemy i przynajmniej widac jak to wyglada.Kazdy upora sie z odpieciem linki przy pedale, ale trzeba uwazac zeby nie uszkodzic plastiku w ktorym ona sie znajduje, bo bardzo ciasno tam siedzi. Teraz skladanie. Odkrecamy pokrywe bezpiecznikow, zdejmujemy ten plastikowy chyba lacznik nawiewow(taka harmonijka), odsuwamy/zdejmujemy przeszkadzajaca tapicerke i wprwadzona juz linke od strony maski probujemy znalezc. Gdy nam sie uda to zostaje najgorsze. Zamocowac ja w tym plastiku, a wchodzi bardzo ciezko. okolo 20 min sie z tym meczylem pozniej juz z gorki bo tylko przykrecenie pedalu gazu, i na koncu ten plastik wciskamy w pedal gazu i po wymianie linki. Calosc okolo godzinki roboty, robilem to pierwszy raz. Grubsze osoby beda mialy problem bo trzeba sie troche pogimnastykowac. Mam nadzieje, ze kiedys komus sie to przyda. Pozdrawiam
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

  • Gość
Re: wymiana linki gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2010, 17:39:07 »
Ja nie miałem problemu z tym plastikiem zaczepianym na pedał. Stary wyrwałem łamiąc go a nowy bez problemu włożyłem bez zdejmowania peadłu gazu :]
Najgorsze było dla mnie zapięcie elementów gumowych na grodzi pod maską wkładasz na wcisk a od środka jest taki gumowy zatrzask, trzeba nacelować i przekręcić co było nielada wyczynem  :]

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: wymiana linki gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2010, 18:20:08 »
a to ja takich kombinacji pod maska nie mialem. w sciane grodziowa ladnie sie wsuwa, przy pompie tez bez problemu widocznie przy benzyniaku musieli inaczej to rozwiazac. No mi udalo sie nic nie polamac wiec oplacalo sie pomeczyc, ale tak ciezko wchodzila linka w ten plastik ze dopychalem srubokretem, pukalem kombinerkami a miejsca na to nie mialem.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.