Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Break: Otwarcie bagażnika-zamek nie działa  (Przeczytany 1921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Wolczara

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 break_2,0HDI
  • Zainteresowania: Kraków
  • Miejscowość: Kraków
[MKI] Break: Otwarcie bagażnika-zamek nie działa
« dnia: Marzec 01, 2010, 07:58:03 »
Witam. Mam duuuży problem, mianowicie - zamek bagażnika przestał reagować na przycisk otwarcia, w wyniku czego, nie mogę dostać się do bagażnika (no, chyba że tylko od wewnątrz z salonu, co jest niewygodne ;-)  )

Podejrzewam, że przetarły się kabelki w klapie (jak tu na forum koledzy pisali, gdyż przed tym przestało działać otwarcie tylnej szyby,i przez cały czas leciutko świeciło mi się dodatkowe światło "stop"), ale by to sprawdzić, koniecznie muszę najpierw otworzyć bagażnik.  

Może ktoś podpowie, jak to zrobić w sposób mechaniczny - bez działającego zamku elektrycznego?? Co i w jakiej kolejności mam zdejmować, by nie pourywać zbyt dużo??
Pozdrawiam, i życzę szerokiej drogi   ;-)
Andrzej

  • Gość
Re: [MKI] Break: Otwarcie bagażnika-zamek nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2010, 12:41:59 »
Klapę otworzysz od wewnątrz, jest w zamku dziurka do awaryjnego otwierania. Latarka i metalowy bolec sprawę załatwią. Jest dokładnie opisane w instrukcji obsługi auta jak to zrobić. Instrukcję możesz sciągnąć z manualów.
Co do odtworzenia kabli, to niekoniecznie trzeba demontować tapicerkę. Zdejmujesz listwę plastikową z boku klapy bagażnika tam gdzie wychodzi wiązka przewodów i demontujesz plastiki w "ościeżnicy" na wejściu wiązki. O ile sobie przypominam to pomocne jest też wyjęcie lewej lampy. Robota raczej mało skomplikowana do wykonania we własnym zakresie. Powodzenia.

Offline Andrzej Wolczara

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 break_2,0HDI
  • Zainteresowania: Kraków
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKI] Break: Otwarcie bagażnika-zamek nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2010, 12:54:42 »
Dzięki wielkie kolego!!! Zaraz biorę się do pracy!!!
Pozdrawiam, i życzę szerokiej drogi   ;-)
Andrzej

Offline pawel sabala

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Skąd: warszawa/ZIELONKA
  • Posiadany samochód: C5 1.6 HDI 2005 SX KOMBI
  • Miejscowość: warszawa/ZIELONKA
Re: [MKI] Break: Otwarcie bagażnika-zamek nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2010, 12:55:10 »
witam

- dokładnie
- korzystałem już z tej funkcji
- latarka i super cienki bolec i po sprawie


pawson
___________________________
Pawson  [ Parkujący-Dwa-Razy ]
C5 1.6 HDI 2005 SX KOMBI
___________________________

Offline Andrzej Wolczara

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 break_2,0HDI
  • Zainteresowania: Kraków
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKI] Break: Otwarcie bagażnika-zamek nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2010, 19:06:07 »
Dziękuję wszystkim, klapa bagażnika się otworzyła zg. z powyższymi podpowiedziami. Na przyszłość, dla zainteresowanych dołączam zdjęcia  zamka, z zaznaczonym otworem, gdzie należy wstawić np. śrubokręt.

Znalazłem też urwane kabelki (w gumowej rurce  - załączyłem zdjęcie), i tu  pytanie - jak najlepiej dostać się do tych urwanych  kabli, w środku rurki?? Próbowałem wyciągnąć tę rurkę z karoserii, ale nabrałem obaw że jak to zrobię, to z powrotem już ją tam nie włożę!! Samej gumowej rurki też nie chciałoby się przecinać, gdyż chroni kable przed wilgocią.

Może ktoś ma jakieś sugestię??
Pozdrawiam, i życzę szerokiej drogi   ;-)
Andrzej

  • Gość
Re: [MKI] Break: Otwarcie bagażnika-zamek nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2010, 15:20:02 »
Jak wcześniej pisałem, zdemontuj plastik który zakrywa wiązkę na klapie bagażnika oraz osłonę nad lampą tylną. Na zdjęciu widać,że obydwie są na miejscu. Wtedy wiązka będzie odsłonięta i przesuniesz gumową rurkę tyle ile będzie trzeba.