Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: pirwszy mandat xsary;)  (Przeczytany 5827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: pirwszy mandat xsary;)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2010, 14:11:42 »
Ja ruszyłem spod domu i ujechałem 30metrów na światłach mijania i dostałem 4pkt i 200zł, to jest dopiero zdzierstwo.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

  • Gość
Re: pirwszy mandat xsary;)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:36:14 »
Bez powodu na pewno nie dostałeś.

Offline Mateusz Łuczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4 2002
  • Zainteresowania: DUCATI...
  • Miejscowość: Warszawa
Re: pirwszy mandat xsary;)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:45:27 »
No no biedni porządni kierowcy tylko ta zła policja mandaty daje!

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: pirwszy mandat xsary;)
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2010, 12:14:53 »
Rafale, nie było z nimi dyskusji... Nawet sie do tego nie przynzałem że wczesniej nie miałem oświetlenia... Powiedziałem że pojade tutaj kawałek na BP i wymienię żarówkę, to oni na ten temat że nie. Ne bede sie kłucił o 50 zł Niech maja satysfakcję...
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Arkadiusz Marczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Wymysłówka
  • Posiadany samochód: xsaraII 1.6 16v+sekwencja
  • Miejscowość: Wymysłówka
Re: pirwszy mandat xsary;)
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2010, 13:50:40 »
Cytuj

Piotr Skrzypek napisał:
Rafale, nie było z nimi dyskusji... Nawet sie do tego nie przynzałem że wczesniej nie miałem oświetlenia... Powiedziałem że pojade tutaj kawałek na BP i wymienię żarówkę, to oni na ten temat że nie. Ne bede sie kłucił o 50 zł Niech maja satysfakcję...


Witam

Znam z życia podobny przypadek, z tym że mój znajomy na piechotę przeszedł na stację benzynową i wymienił na oczach drogówki przepaloną żarówkę i uniknął z tego tytułu mandatu.
Aby nie było jednak aż tak różowo to dodam na koniec, że gdy skończył wymianę żaróweczki pan z drogówki oświadczył- "Wszystko ładnie , pięknie tylko jechał pan bez zapiętych pasów":-) i tu już bez stosownego mandatu się nie obyło

Pozdrawiam

Offline Łukasz Masny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,4 +LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Re: pirwszy mandat xsary;)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2010, 00:43:22 »
hej, mam pytanie, czy możliwe żeby suszarka zawyżała prędkość?? dostałem przed chwilą mandat 97/60, no właśnie, podobno, bo taką prędkość to moim zdaniem dzisiaj widziałem może ze 2 razy i nie na tamtym odcinku. Nie wykluczam że przekroczyłem 10 maksymalnie 20 km/h ale nie 37. Pomijam już fakt, że droga tam jest 2 pasmowa, właściwie poza miastem (między Warszawą a Pruszkowem), prędkości się zmieniają jak w kalejdoskopie, raz 70, raz 80 i przez krótki tylko moment 60. Jak mnie zatrzymywal to myślałem, że to "rutynowa" kontrola... a jak zobaczyłem, 97 na suszarce to aż podskoczyłem. Tak się jeszcze zastanawiam jak on mi udowodni, że to moją prędkość zmierzył, a nie kogoś obok??

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: pirwszy mandat xsary;)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2010, 11:57:36 »
Był i jest w użyciu jeden model "suszarki" któro pomimo legalizacji potrafi pokazywać dziwne rzeczy, np. dla stojacego pojazdu że stoi a po włączeniu w nim klimy że jedzie i to z prędkością bliską 40km/h !!!
A tak poza tematem jak przyjąłeś mandat to w myśl Kodeksu Wykroczeń nie masz możliwości odwołania się od tego - bodajże sławetny art 101 tego Kodesku (wielokrotnie poruszany temat o niekonstytucyjności tego przepisu i nic z tym nie zrobiono).
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM