Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: przerywane jakby huczenie z przodu  (Przeczytany 1187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł ZBorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Działdowo
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4i gaz 2000r
  • Miejscowość: Działdowo
przerywane jakby huczenie z przodu
« dnia: Luty 13, 2010, 10:14:32 »
Czesc koledzy, od kilku dobrych km z lewej strony i najprawdopodobniej z przodu w momencie jak sie autko rozgrzeje po trasie (powiedzmy po 10km) jak puszczam gaz lub jade na luzie prz zmianie biegow slychac przerywane piszczenie ocieranie tarcie myslalem z to od hamulcow ale jak wcisne hamulec to jest dalej to samo w momencie skrecania jest to czasem glosniejsze. czy to jest lozysko kola?
Jesli tak to prosze mi powiedziec czy z tylu i z przodu ja takie same lozyska kola?
z cytryn najlepsza jest cytrynówka ;D

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: przerywane jakby huczenie z przodu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2010, 22:25:23 »
mam ten sam problem,prawie od roku,i do dziś nie wiem co to za ustrojstwo jest,ale tak jak u ciebie,tylko jak się auto rozgrzeje na postoju nie popiskuje tylko podczas jazdy,sprawdziłem już wszystko i nie wiem,jestem bezradny. :-(
maniek ;-)

Offline Dariusz Wójtowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 234
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i X Break 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, przede wszytskim youngtimery
  • Miejscowość: Lublin
Re: przerywane jakby huczenie z przodu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2010, 00:34:29 »
U mnie łożysko upomniało się ok. 2 miesiące temu. Było głośne huczenie, zależne od prędkości jazdy, ale nie było to zależne od rozgrzania silnika.

  • Gość
Re: przerywane jakby huczenie z przodu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2010, 09:34:11 »
echh u mnie tez łożysko siadło juz drogi raz  ciagu 12 miesiecy i to te same co wymienilem jestem zły  z tego powodu :(((( zamowilem juz łozysko  montowane na pierwszy montaż

Objawy pierwszy raz - piszczenie :D:D:D
Objawy drugi raz - buczenie zalezne od predkości :D:D:D myslalem ze to opona bo podobnie sie zachowuje zzabkowana ale niestety to [color=ff0000]piii[/color] łożysko

Offline Paweł ZBorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Działdowo
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4i gaz 2000r
  • Miejscowość: Działdowo
Re: przerywane jakby huczenie z przodu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2010, 14:34:58 »
No widzicie a tu nie ma piiiiiiiii tylko piii piii piii piii.
mechanik sie ni m przejechal i powiedzial ze to raczej na pewno przeguby.
A fakt dziwne to troche ze to sie pojawia dopiero jak auto sie troche pokreci a nie ciagle.
jezdzac po miescie tego bym nawet nie wykryl.
z cytryn najlepsza jest cytrynówka ;D

Offline Janusz Bakalarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 Hdi 2012 r sedan
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: przerywane jakby huczenie z przodu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2010, 20:26:59 »
A zobacz taką rzecz - możesz mieć delikatny luz na łożysku z przodu i w momencie jak puścisz auto na biegu jałowym to tak się układa że ociera ci osłona tarczy hamulcowej (może jest delikatnie podgieta w strone piasty.

Taka teoria tylko z mojej strony :-)
Miałem : Zastawa 1100p; Fiat 125p 1500; Ford Taunus 1.6b; Polonez 1500; WV Passat 1.6D; Mercedes 124 240D; WV Passat 1.8b; Peugeot 605 2.1D; Nissan Primera 2.0D; Matiz 0.8b; Citroen Xsara 2.0 HDI; Peugeot 207 1.4 HDI; Mercedes ML 3.0

Obecnie:
CITROEN C5 2.0 HDI 163 Km 2012 r

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: przerywane jakby huczenie z przodu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2010, 07:10:31 »
A ja bym sprawdzil w pierwszej kolejnosci mocowanie maski ,przednia szybe czy jest dobrze szczelna bo u mnie akurat bylo cos takiego ze gwizdalo od 50 w gore i nasilalo sie ze wzrostem predkosci a jak sniegu napadalo to i dziury wszelkie pozatykalo i byla cisza nawet przy 80 km/h . A to tez taki dziwny dzwiek byl jakby troche metalowy gwizd a to gdzies wiatr gwizdal przez blache od maski.