Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regeneracja wtryskiwacza  (Przeczytany 1033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard Witek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Chmielów
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,4 ;C4 Picasso 1,6 diesel 2007r exklusiv
  • Miejscowość: Chmielów
Regeneracja wtryskiwacza
« dnia: Marzec 01, 2010, 13:34:32 »
Mialem awarie pompki paliwa i w okresie zimowym jezdzilem na samym gazie, po wymianie pompki i filtra paliwa rowniez silnik nie pracuje na paliwie prawidlowo /startuje na wysokich obrotach i staje/ po sprawdzeniu starej pompki okazalo sie ze tez byla dobra bo dawala 0,9 bara,doszedlem do wniosky ze wtryskiwacz jednopunktowy nie dziala prawidlowo.Mam pytanie czy zalecanymi preparatami/wlewy do paliwa/ da sie uratowac? czy jest to rozbieralne?, czy jest mozliwosc wymiany uzwojenia cewki wtryskiwacza poniewaz mam drugi tylko rezystancja uzwojenia jest ok 10x wieksza.

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Regeneracja wtryskiwacza
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2010, 18:32:40 »
co to za preparat chcesz dolać ? średnio wierze w skuteczność takich dodatków
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Ryszard Witek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Chmielów
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,4 ;C4 Picasso 1,6 diesel 2007r exklusiv
  • Miejscowość: Chmielów
Re: Regeneracja wtryskiwacza
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2010, 19:21:17 »
Nie odpowiem ci na to pytanie poniewaz wlalem do zbiornika a buteleczke ok.100 ml wyrzucilem, tj 100 ml./40 l. paliwa ja wlalem na ok.15 l.i masz racje ze te wynalazki to sa tylko dobre ale na kieszen wynalazcow.Jak chce uruchomic to uruchamiam na paliwie na duzych obrotach bo na malych gasnie, zagrzeje parownik i dopiero pale na lpg potem juz odpala na gazie dopoki nie zastygnie.Teraz jest zimno i nie chce sie mi kombinowac z tym wtryskiem a wnuniow do szkoly musze wozic.