Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: hamulec przód wymiana tarczy i klocków, wymieniam a tu nagle brakuje ...  (Przeczytany 985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Laube

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9D 1996r., 71km
  • Miejscowość: Łódź
witam

właśnie dobrałem się do wymiany hamulców i klocków z przodu w cytrynie a tu nagle po włożeniu już nowych elementów uświadomiłem sobie, że brakuje elementu który miałby podtrzymywać te klocki w jednym miejscu, jakieś sprężynki czy inne zaczepy tak jak jest to w innych samochodach, nie wiem jak to się KUPY trzymało ale autko jakoś hamowało i jeździło bez większych problemów, a moje pytanie jest takie:
  - czy ktoś mógłby mi wysłać rysunek z ilustracją związaną z powyższym problemem, lub opisać jak to jest w citro zx

pozdrawiam

  • Gość
Re: hamulec przód wymiana tarczy i klocków, wymieniam a tu nagle brakuje ...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2010, 20:39:19 »
Zależy czy masz zaciski girlinga czy bendixa (nie wiem jak jest w 1.9d). W przypadku girlinga sprężynki są zespolone z klockiem hamulcowym, w drugim przypadku kupuje się zestaw (lub jest dołączony z klockami). Wejdź sobie na sklep.intercars.com.pl kliknij katalog online i tam będziesz miał rysunki i ceny.

Wydaje mi się że powinieneś mieć bendixy, więc na poniższym rysunku będzie to zestaw 10 (http://sklep.intercars.com.pl/pics/003/610435.jpg)

pozdrawiam

Offline Grzegorz Laube

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9D 1996r., 71km
  • Miejscowość: Łódź
Re: hamulec przód wymiana tarczy i klocków, wymieniam a tu nagle brakuje ...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2010, 22:22:16 »
super, wielkie dzięki za obrazek na temat :-)
pozdrawiam