Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk I] Wymiana zaworka w czujniku ciśnienia w oponie  (Przeczytany 1752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Moszczynski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Posiadany samochód: C5 2001 2.0 SX Berline
[Mk I] Wymiana zaworka w czujniku ciśnienia w oponie
« dnia: Marzec 29, 2010, 19:13:04 »
Po zimie wymieniłem koła na alu z oponami letnimi Kleber Dynaxer HP 2 195 65 R15. W przednich kołach było mało powietrza. Tylne nie straciły ciśnienia.

Koła mają czujniki ciśnienia. Podejrzewam że nieszczelność jest na czujnikach - spowodowana tym że przód jest bardziej obciążony i zaworki się zmęczyły a od nowości zaworki mogły być nie wymieniane.  

Każdy czujnik ma dwa elementy wymienne: wewnątrz felgi jest uszczelka 5412.02, a od zewnątrz można wymienić zaworek 5404.12.

1. Pytanie czy ten zaworek to standardowy zaworek, czy trzeba kupić w ASO (jest po 5,28 zł) - wtedy naprawa jest samodzielna bo nie trzeba zdejmować opony.

2. Czy nieszczelność może być na wewnętrznej uszczelce? Wtedy z naprawą trzeba pojechać do serwisu oponiarskiego.

Offline Mariusz Szawernoga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: C4 II 1.6 HDI i trochę innego sprzętu
  • Zainteresowania: samochody , fotografia
  • Miejscowość: wrocław
Re: [Mk I] Wymiana zaworka w czujniku ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2010, 21:46:55 »
po prostu uzupełnij ciśnienie i nie zawracaj sobie tym głowy . przyczyn może być wiele , a poza tym utrata ciśnienia powietrza w oponach jest naturalnym zjawiskiem . ubytek ciśnienia z uszkodzonego /nieszczelnego/ zaworu jest widoczny w postaci bąbelków po polaniu wodą - jak tego nie widzisz , to daj spokój wydawaniu pieniędzy .

jak już musisz , to zaworki są typowe .
"Ludzie nadal będą używać koni. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda"

Offline Sebastian Sobula

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Janowice k. Krakowa
  • Posiadany samochód: Berlingo 1.6 VTS, 2005
  • Zainteresowania: Technika, motoryzacja, inżynieria materiałowa, elektronika
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk I] Wymiana zaworka w czujniku ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2010, 22:00:53 »
Uciekanie powietrza ma raczej miejsce pomiędzy felgą a uszczelką i aluminiową nakrętką... U mnie było tak i niestety wentyl był tak zaśniedziały że trzeba bylo ciąć od środka. Kupiłem inne wentyle (kompletne z nakrętkami i uszczelkami) a czujniki przymocowałem do nich blaszkami.
Na początku był AX  :-]
Było Saxo
Był C5 V6