Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mk1 Antypollution Fault i uszkodzony czujnik paliwa  (Przeczytany 2359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Mk1 Antypollution Fault i uszkodzony czujnik paliwa
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 10:06:54 »
Jeszcze raz chcialem poruszyc sprawe slynnego Antypollution Fault + poprzedzajace ostrzezenie ASP/ESP Faulty. Sprawdzalem poruszany szeroko na forum wezyk podcisnienia. Sprawdzalem czujnik na filtrze powietrza. Wymienilem filtr powietrza. Bylem w ASO podlaczyli do komputera.... w sumie nic nie wykazalo! Mechanik stwierdzil, że trzeba 'pomierzyc cisnienia'. Resetowalem komputer w samochodzie przez odlaczenie akumulatora. Nadal co jakis czas pojawia sie najpierw ASP/ESP fault a potem Antypollution Fault i spada moc (nie pracuje sprezarka). Po wylaczeniu stacyjki i po przerwie moc wraca ale nadal sie swieci Service i Antypollution Fault -potem sam znika....i na nowo.....
Bylem w innym warsztacie. Fachowiec stwierdzil, ze to moze byc czujnik paliwa (mam diesla 2,2 z 2002). Mowil, ze jak sie to stanie na trasie (a zazwyczaj tak jest przy stalych obrotach 2000) to zatrzymac auto NIE wylaczac silnika i sprobowac nacisnac gaz na max-a. Jak obroty silnika dochodza do jakiegos max poziomu i dalej NIE to znaczy, ze to czujnik paliwa. U mnie (sprawdzilem) dochodza max do 4000. Czy ktos moze skomentowac cala ta sprawe? Dodam, ze w ASO mowili tez,ze czujnik swiatel STOP przy pedale hamulca tez cos szwankuje i to moze byc powod. Czasami (a mam automat) przy zatrzymywaniu sie na swiatlach potrafi samochod troche szarpac (tak jakby nie wysprzeglal). Czekam na komentarze...moze ktos cos podpowie.

Offline Adrian Brama

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Brzeziny(Pod Mińskiem Mazowieckim)
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Exclusive 1.8+LPG,Citroen Berlingo 1.8D,Citroen C5 1.6HDi MKII
  • Zainteresowania: motoryzacja,wędkarstwo,militaria,
  • Miejscowość: Brzeziny(Pod Mińskiem Mazowieckim)
Re: Mk1 Antypollution Fault i uszkodzony czujnik paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:01:22 »
A kiedy wymieniałeś filtr paliwa?



  • Gość
Re: Mk1 Antypollution Fault i uszkodzony czujnik paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2010, 20:19:39 »
Cytuj

Adrian Brama napisał:
A kiedy wymieniałeś filtr paliwa?


Przyznam sie, ze mam samochod od sierpnia 2009. Samochod do konca mial ksiazke serwisowa. Ja nie wymienialem filtra paliwa. A powiniennem?

Offline Adrian Brama

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Brzeziny(Pod Mińskiem Mazowieckim)
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Exclusive 1.8+LPG,Citroen Berlingo 1.8D,Citroen C5 1.6HDi MKII
  • Zainteresowania: motoryzacja,wędkarstwo,militaria,
  • Miejscowość: Brzeziny(Pod Mińskiem Mazowieckim)
Re: Mk1 Antypollution Fault i uszkodzony czujnik paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:15:47 »
Na forum ktoś też miał Antypollution Fault   tyle że bez tego  ASP/ESP i tracił moc i chyba pomogła wymiana filtra.

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=54998&forum=17



  • Gość
Re: Mk1 Antypollution Fault i uszkodzony czujnik paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:46:38 »
Dziekuje...poczytalem. Nie wiem czy u mnie to samo jest. Ja mam MKI z 2002 roku. Nie ukrywam, ze ten blad coraz bardziej mnie denerwuje. Czy w Szczecinie jest jakis dobry mechanik od Cytryn?-godny polecenia? Moze ktos cos poradzi? ....

Offline Adrian Brama

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Brzeziny(Pod Mińskiem Mazowieckim)
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Exclusive 1.8+LPG,Citroen Berlingo 1.8D,Citroen C5 1.6HDi MKII
  • Zainteresowania: motoryzacja,wędkarstwo,militaria,
  • Miejscowość: Brzeziny(Pod Mińskiem Mazowieckim)



  • Gość
Re: Mk1 Antypollution Fault i uszkodzony czujnik paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 22:47:32 »
Dziekuje za 'przekiwrowanie' na adresy. Znalazlem ... pojade z problemem tam...niech sprawdza.