Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Ciemny lewy wyświetlacz  (Przeczytany 1622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Ciemny lewy wyświetlacz
« dnia: Luty 22, 2011, 18:22:03 »
pojechałem z dzieciakami w góry,zgasiłem silnik wpadłem do recepcji po klucz od domku i chciałem podjechać bliżej żeby nie targać bagaży nart itp. przekręcam kluczyk i nic zero kontrolek oprócz kontrolki ładowania, wyświetlacz od radia zaświecił się normalnie, rozrusznik kręcił a silnik nie zaskoczył. po kilku próbach w pojawiły się wszystkie końcu kontrolki licznik i prędkościomierz samochód normalnie się uruchomił i było OK. na następny dzień rano -18 st C wpadam do auta przekręcam kluczyk uffff. wszystko jest zaskoczył za 1-szym razem ,pojechaliśmy na stok. z powrotem było gorzej znów wystąpił brak kontrolek co to może być??? Stacyjka ???taśma??

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Ciemny lewy wyświetlacz
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2011, 18:40:18 »
Cytuj

Artur Fojud napisał:
 co to może być??? Stacyjka ???taśma??

ja bym stawiał na stacyjkę
taśma sama sie nie popsuje i tylko zasila wyświetlacz bez kontrolek

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Ciemny lewy wyświetlacz
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2011, 12:16:30 »
dzisiaj znalazłem doraźny sposób na tą przypadłość jeśli po przekręceniu kulczyka nic się nie wyświetla to lekko kluczyk popchnę w kierunku jak zapłon i cofam pojawia się wszystko i działa,czyli stacyjka jak pisze Arek albo kostka. Lecz za zimo jest żebym się teraz w to bawił.

Gachu

  • Gość
Re: Ciemny lewy wyświetlacz
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2011, 17:50:29 »
nie stacyjka a kostka stacyjki do wymiany, poszukaj na alledrogo, ja kupiłem za 67 zł i jak na razie jest OK, wymiana prosta jest już opisana na forum

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Ciemny lewy wyświetlacz
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2011, 19:12:17 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
nie stacyjka a kostka stacyjki do wymiany, poszukaj na alledrogo, ja kupiłem za 67 zł i jak na razie jest OK, wymiana prosta jest już opisana na forum


no pisząc stacyjka chodziło nam o kostkę
myślę że z Arturem się zrozumieliśmy

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Ciemny lewy wyświetlacz
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2011, 11:07:07 »
dzisiaj rano padła całkowicie, więc szybka akcja jako że stacyjkę kupiłem już dawno temu tylko dlatego że była z pilotem ( o niego mi chodziło) , osłona rozkręcona ale stacyjki nie mogłem wyciągnąć ten zatrzask za skarby nie chciał się ruszyć w żadnej pozycji kluczyka więc szybko przepiąłem wtyczki auto odpalone i warsztat teraz czekam na telefon gdy zrobią koszt wymiany stacyjki wraz z przerobieniem pod mój stary kluczyk 100zł. ewentualnie ( majster mówił że ten mój jest już b.wyhuśtany) z dorobieniem nowego kluczyka 140

Offline Arkadiusz Mizerski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Renault Scenic II 2,0i automat 2007
  • Zainteresowania: kolej, fotografia, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Ciemny lewy wyświetlacz
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2011, 11:35:02 »
I nie zapomnij potem zrobić dodatkowego zabezpieczenia w postaci przekaźnika odciążającego styki stacyjki od dużych prądów. Opis na mojej stronie, żebyś nie musiał płacić fachowcom... :)
Pozdrawiam
ArekMiz
http://arekmiz.friko.pl/Auto.htm
do 04.2007 Daewoo Matiz Style (2000)
06.2007-03.2013 Citroen Xsara Picasso 1,8i (2002) + PG STAG-300
od 03.2013 Renault Scenic II 2,0i automat