Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację  (Przeczytany 2383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
[MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« dnia: Luty 26, 2010, 16:00:27 »
Witam wszystkich.Wczoraj jako,że zrobiło się ciepło(11stopni C) uruchomiłem klimatyzację a tu żadnej reakcji czyli nie załączyła się sprężarka bo wsłuchiwałem się i nic nie słyszałem,dioda obok guzika świeci się,na wyświetlaczu żadnego komunikatu  nie ma.Więc mam pytanie czy Klima nie chodzi bo może jeszcze musi być cieplej,czy może czynnik uciekł z pojawienia się jakiejś nieszczelności.Powiedzcie jak jest u was czy ktoś już uruchamiał klime i od czego wogóle zacząć.Dodam że mam klime 2-strefową.Pozdrawiam

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2010, 18:17:04 »
Właśnie wprowadziłem samochód do garażu .Po odpaleniu zimnego silnika praca klimatronika na ECO ,na termometrze 5 stopni po załączeniu AUTO
po 2 sekundach charakterystyczne szczęknięcie elektrosprzęgła
wentylator nagrzewnicy nie zwiększył obrotów po kilku sekundach załączył się wentylator chłodnicy .Co do szczelności to chyba sama sprężarka i sprzęgło to odpalą ,jak kupiłem autko klima była prawie pusta ale się włączała i nawet trocha chłodziła tylko terkotała po nabiciu gazem i olejem wszystko dział od ponad 20 miesięcy .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2010, 11:04:25 »
No u mnie właśnie nic się nie dzieje po włączeniu zapala się tylko dioda przy guziku i żadnej reakcji,może się ktoś orientuje czy jest jakiś bezpiecznik albo przekaźnik? Może coś tam poszło.Dodam,że latem chodziła bez zarzutu ale przez zimę nie włączałem może tylko raz ale i tak nie chodziła.

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2010, 23:28:43 »
Są bezpieczniki ale jeśli one są sprawne to będzie nieszczelność.
Ja miałem takie same objawy w zeszłym roku. Żadnej reakcji ze strony sprężarki po wciśnięciu guzika. Tylko dioda świeciła.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2010, 14:38:22 »
Witam,Michale i co zrobiłeś z tym? Ile naprawa kosztowała?Bo kurczę jakoś nie uśmiecha mi się w lato jeździć przy otwartych szybach a chce to zrobić,bo bez sensu nabijać jak gaz ucieknie,ale kurde nie wiem no jeszcze jesienią chodziła dobrze.Gdzie są te bezpieczniki,jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc to bym to sprawdził.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2010, 22:36:45 »
Witam,dzisiaj byłem u znajomego mechanika i powiedział mi,że mógł się spalić jakiś bezpiecznik od klimatyzacji ale nie mógł mi pomóc bo nie byłem u niego swoim autem a też nie pamięta dokładnie gdzie on jest musiałby popatrzyć.Po drugie powiedział,że klima może się nie uruchamiać bo jest za mało czynnika w układzie,bo podobno klima nie jest zawsze w 100% szczelna i gdzieś tam ten czynnik może uciekać przez przewody gumowe itp.Umówiłem się z nim na przyszły tydzień na wtorek ponieważ ma dużo roboty i pozapisywanych ludzi.Więc zwracam się do was z prosbą o nakierowanie mnie gdzie mogę znaleźć takowy bezpiecznik.I czy ogolnie ten mój mechanik ma rację czy też coś kręci.Pozdrawiam

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2010, 23:04:12 »
Witam dzisiaj zrobiłem pełny serwis klimy czyli ozonowanie i filtr kabinowy i nabicie czynnika,zmartwiła mnie jedna rzecz,gdyż z mojej cytryny nie wyciągli ani grama czynnika i ani grama oleju i to mnie trochę zmartwiło,ale z drugiej strony test wykazał,że klima jest  szczelna.Więc dziwi mnie to,że uciekło wszystko,jeszcze latem działała-wprawdzie rewelacji nie było ale działała.Czy jest możliwe,że ubyło wszystko w 100% ??Bo teraz klima działa jak ta lala.Pozdro

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 279
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: [MK1] 2.0 HDI Pytanie o klimatyzację
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:02:01 »
Cytuj

Grzegorz Sługocki napisał:
Witam dzisiaj zrobiłem pełny serwis klimy czyli ozonowanie i filtr kabinowy i nabicie czynnika,zmartwiła mnie jedna rzecz,gdyż z mojej cytryny nie wyciągli ani grama czynnika i ani grama oleju i to mnie trochę zmartwiło,ale z drugiej strony test wykazał,że klima jest  szczelna.Więc dziwi mnie to,że uciekło wszystko,jeszcze latem działała-wprawdzie rewelacji nie było ale działała.Czy jest możliwe,że ubyło wszystko w 100% ??Bo teraz klima działa jak ta lala.Pozdro

U mnie było tylko 0,080gr/0,7gr. Myślę, że ten ubytek wynika ze srogiej zimy. Uszczelki się kurczą.