Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk I] Znosi na prawo  (Przeczytany 1785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Paździor

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kraków/Lublin
  • Posiadany samochód: C5 Mk I Break 2004r. 2.0 16v AL4 + LPG STAG Premium
  • Miejscowość: Kraków/Lublin
[Mk I] Znosi na prawo
« dnia: Kwiecień 08, 2010, 01:21:21 »
Witam.
Mam problem z trakcją mojego C5. Jak w temacie cały czas samochód znosi na prawo. Na jesieni kupiłem nowe felgi. Teraz na lato mam już założone całkiem nowe opony. Wczoraj byłem na ustawianiu zbieżności. Nic nie pomogło. Wystarczy na chwilę puścić kierownicę, a samochód wyraźnie skręca w prawo. Gdzie mam szukać przyczyny? Dodam jeszcze, że ostatnio poprosiłem mojego mechanika, żeby zerknął na hamulce i końcówki drążków i podobno wszystko jest ok. Co to może być? Problem powoli narastał mniej więcej od ostatnich wakacji, a teraz od kilku miesięcy jest chyba bez zmian (ciągle tak samo źle). W między czasie nie miałem ani żadnej stłuczki ani nie stało się nic niebezpiecznego lub niepokojącego. Bardzo proszę o rady.
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [Mk I] Znosi na prawo
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:57:03 »
Witam,Piotrze mam dokładnie a wręcz, identycznie jak Ty byłem na szarpakach nie ma luzów ani innych rzeczy w zawieszeniu,pojechalem na zbieżność i jest ustawiona idealnie,miałem zimowe opony używane i myslałem że to od nich ale dzisiaj kupilem nówki sztuki Klebery i tak samo wznosi w prawo musze mieć kierownicę lekko skręconą w lewo.Mam zamiar wybrać się jeszcze do znajomego mechanika,bo być może wystarczy ustawić tylko kierownice żeby szła prosto,bo wspomaganie ją prostuje samo ale może na końcówkach drążków kierowniczych trzeba je przekręcić trochę w lewo,nie wiem nie mam pojęcia,tak tylko głośno myśle bo już nie wiem co to może być,może coś mi poradzą i rozwiążą ten problem.Ale oczywiście czekam na inne podpowiedzi klubowiczów.Pozdrawiam

Offline Piotr Paździor

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kraków/Lublin
  • Posiadany samochód: C5 Mk I Break 2004r. 2.0 16v AL4 + LPG STAG Premium
  • Miejscowość: Kraków/Lublin
Re: [Mk I] Znosi na prawo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2010, 21:32:08 »
Dokładnie ten sam problem... Zastanawiałem się jeszcze nad luzem na kolumnie kierownicy... może to kwestia tego. Mam wrażenie, że u mnie drobny luz jest.
Nadal szukamy rozwiązania...

Offline Mikołaj Kostusiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Skąd: Kusowo
  • Posiadany samochód: citroen c5 xsara picasso
  • Miejscowość: Kusowo
Re: [Mk I] Znosi na prawo
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2010, 21:37:06 »
Geometrię sprawdzaliście przodu i tyłu ?Możliwe,że wina leży w tylnej osi.Zmiana opon,brak luzów z przodu może sugerować przyjrzenie się osi tylnej .Nie zawsze ściąganie wiąże się z kierownicą i przednią osią.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [Mk I] Znosi na prawo
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2010, 21:43:16 »
Miałem luzy w kolumnie ale zostały one zlikwidowane i nie było żadnej poprawy.A geometria z tyłu u mnie też była sprawdzana i są tam punkty stałe ktore są po obu stronach takie same i dobrze ustawione,czekamy jeszcze na jakieś sugestie

Offline Marcin Płokita

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 2.0 Hdi Break
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [Mk I] Znosi na prawo
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2010, 19:15:19 »
Ja niestety mam podobny problem, po zimie ściąga mi auto w lewo ale dzisiaj oddałem auto do znajomego mechanika więc jeśli coś znajdzie na pewno dam znać

Offline Wiciu Rudziński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 926
  • Skąd: Szamotuły-Poznań
  • Posiadany samochód: C3 1.4sx / Dacia Lodgy 1.6Mpi
  • Zainteresowania: eksploracja
  • Miejscowość: Szamotuły-Poznań
Re: [Mk I] Znosi na prawo
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:48:47 »
Nie wiem czy ma to znaczenie, ale kolega (mieliśmy xmeny) twierdził, że ściągało mu auto ponieważ miał założone różne sfery, kulki z prawej były inne niż te z lewej i auto inaczej amortyzowało.
Osobiście tego nie doświadczyłem.
Były 2CV,BX,ZX,XM,C5  a są C3 1,4sx, Dacia Lodgy 1.6Mpi, czyli jak mówi moja baba:
Facet rozwija się do 6 roku życia, potem już tylko rośnie....