Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Jakie skutki jazdy z walniętą dwumasą ???  (Przeczytany 3028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Marszał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Raszyn
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI ... 2005r
  • Miejscowość: Raszyn
[MkII] Jakie skutki jazdy z walniętą dwumasą ???
« dnia: Kwiecień 14, 2010, 17:53:07 »
Witam

Jakie mogą być skutki jazdy z walniętą dwumasą , (klekocze na biegu jałowym , nie zawsze) czy jeżdżąc "delikatnie" można poczekać z wymianą ???

Offline Paweł Kokot

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5 Berline 1,6 Hdi 2006 Opieka nad C3 1,4 HDI. Wcześniej xsara break II 2.0 HDI 90, 2002 r.
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: [MkII] Jakie skutki jazdy z walniętą dwumasą ???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:18:06 »
Cześć, raczej nie czekaj z naprawą. Ja jeździłem "do samego końca" ale wtedy do wymiany miałem dwumasę, sprzęgło, "widełki", łożysko oporowe, uszczelniacz. Koszty były znaczne. Jedź na warsztat teraz. Pewnie będzie taniej.

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: [MkII] Jakie skutki jazdy z walniętą dwumasą ???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2010, 01:25:36 »
Cytuj

Paweł Kokot napisał:
Cześć, raczej nie czekaj z naprawą. Ja jeździłem "do samego końca" ale wtedy do wymiany miałem dwumasę, sprzęgło, "widełki", łożysko oporowe, uszczelniacz. Koszty były znaczne. Jedź na warsztat teraz. Pewnie będzie taniej.


Witam,
tak naprawdę, to wymieniłeś komplet, jaki zaleci Ci praktycznie każdy mechanik przy wymianie dwumasy. Ja wymieniłem dokładnie taki sam zestaw (widełki = docisk?), chociaż sprzęgło okazało się jeszcze ok.
I powiem od siebie; nie wiem, jakie są skutki jazdy "do końca", czy np może się urwać, i chyba nie chciałbym wiedzeć. Dopóki nie ma się dwumasy w ręce (a raczej w rękach, bo to chyba kilkanaście kilo), nie ma świadomości, co by było gdyby. Ot, jakiś okrągły kawał metalu. Po dotknięciu świadomość, przynajmniej moja, znacznie wzrosła :-)
Wymieniłem w trzy dni - tyle potrzebowałem na kupno kompletu w rozsądnej cenie.

Offline Marcin Marszał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Raszyn
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI ... 2005r
  • Miejscowość: Raszyn
Re: [MkII] Jakie skutki jazdy z walniętą dwumasą ???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2010, 23:01:28 »
Witam jeszcze raz . Dzisiaj zaryzykowałem dalszą trasę z moją nieszczęsną 'dwumasą' wszystko było OK nawet raz nie "zaklekotała" , ale..., i tu pytanie czy na wyższych obrotach i z większą prędkością można jakoś odczuć że coś nie tam z kołem dwumasowym ? wydaje się, jakby co jakiś czas silnik wpadał w jakieś dziwne wibracje, tak jakby niewyważone koło czy coś , po chwili wszystko jest w porządku czy to może być objaw 'walniętej' dwumasy ???

Offline Kuba Karlewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 III Tourer HDi 2.2
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Jakie skutki jazdy z walniętą dwumasą ???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2010, 11:20:19 »
Najprostsza metoda sprawdzenia stanu dwumasy to włączenie i wyłączenie silnika na luzie (bez sprzęgła). Jak będzie slychać stuki to niestety dni są policzone. A jeździć z zepsutą raczej nie warto bo to ciągnie za sobą sprzęgło (szarpnięcia), skrzynia też swoje dostaje...