Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MKII - brak kabli do podświetlania nóg  (Przeczytany 2289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
MKII - brak kabli do podświetlania nóg
« dnia: Maj 07, 2010, 15:46:16 »
Witam
Korzystając z porad forumowiczów chciałem zamontować oświetlenie nóg i progowe w drzwiach, zdjąlen tapicerki i kabelek znalazlem ale okazało się, że nie ma w nim napięcia a kabli w kabinie nie ma wogóle no chyba, że sa bardzo schowane odchylałem wykładzine tyle ile sie dało bez demontażu czego kolwiek. Po podłaczeniu do Lexi okazało się, że nie ma opcji żeby włączyć oswietlenie progowe, hmm dziwne bo kable są. Czy ktoś się już spotkał z brakiem tych kabli i/lub może jakoś sobie poradził z tymi w drzwiach. Bo te do nóg to możnaby pociągnąć od lampki centralnej w suficie, do drzwi wsumie też ale to już troche trudniejsze;).
Pozdrawiam

Offline Jacek Obłękowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: C5 MK2 1,6HDI 2008r
  • Zainteresowania: MOTO
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: MKII - brak kabli do podświetlania nóg
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2010, 16:12:39 »
1. Wątek dotyczący oświetlenia już jest - zatem należało pytać w tamtym wątku. Zaśmiecasz forum
2. Skoro masz kable do podświetlania progów to zapewne masz także kable do oświetlania nóg. Poszukaj, ale by je odnaleźć należy zdemontować plastiki. Zresztą wszystko opisane jest w instrukcji.
:-) FAP & EGR FREE  :-)

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: MKII - brak kabli do podświetlania nóg
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2010, 16:34:41 »
Musisz ściągnąć styropian od trzymania nogi po puszczeniu sprzegła po stronie kierowcy i pod spodem bedzie szła wiązka kabli i tam pod nią będzie pewnie ta ukryta kostka,jak u siebie szukałem to też jej nie widziałem a odchyliłem kable i się znalazła spróbuj u siebie podejrzewam że też napewno będzie.Pozdro:)

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: MKII - brak kabli do podświetlania nóg
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2010, 17:12:32 »
Sorki za to zaśmiecanie, jesli to możliwe to prosze o wrzucenie tego wątku do tego z oświetleniem:). Hmm odchyliłem wiązke aż do miejsca gdzie wchodzi w słupek i nie widziałem ale sprawdze jeszcze raz. A dwa, nie wiem czy to możliwe ale może w środku jest wersja okablowania bez tych wiązek i dlatego nie działaja drzwi pomimo, że kable są.