Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: zawieszenie  (Przeczytany 1210 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marcin jacuszczak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: turek
  • Posiadany samochód: citroen zx 1,9 TD
  • Miejscowość: turek
zawieszenie
« dnia: Kwiecień 17, 2010, 13:39:23 »
dobry wszystkim mam pytanie dochodza mnie dziwne stuki z tylnej osi tak jagby  strona pasazera tylne kolo . trudno mi to zlokalizowac. na stacji kontroli nic nie wykazalo niby amortyzator dobry a jak jade wystarcza male nie rownosci cos z tylu z prawej strony puka. CZEKAM NA ODPOWIEDZI POZDRAWIAM .

  • Gość
Re: zawieszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2010, 14:18:46 »
Najprawdopodobniej stukają Ci poduszki tylnej belki skrętnej (element nr4). Stuki powinni się nasilać przy hamowaniu na prostej, równej drodze.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: zawieszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2010, 17:29:58 »
Czesc Marcin, czesto ci mrugam jak cie widze ale chyba nie poznajesz:) tak jak Artur pisze poduszki, ewentualnie popatrz czy nie masz czegos luznego, sprawdz wydech, jak tylne kolo jest mocowane. Sprawdz czy jak nacisniesz na hamulec tez bedzie pukac, i zrob przede wszystkim test recznego to podstawa. co i jak znajdziesz na forum. Pozdrawiam
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: zawieszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2010, 09:59:00 »
Nie chciałem zakładać nowego wątku a jednoznacznej odpowiedzi na moje proste pytanie nie znalazłem. Myślę że to dobry temat żeby o to spytać.
Posypały mi się po zimie sworznie i końcówki drążków kierowniczych. Wymieniane były we wrześniu ubiegłego roku ale jakieś tanie zamienniki kupiłem i takie są tego konsekwencje. Moje pytanie brzmi jakiej firmy mam kupić te końcówki drążków żeby pojeździć spokojnie przynajmniej z rok. Sworznie już kupiłem i wymieniłem na SASIC. Zostało mi kupić te końcówki tylko nie wiem czy kupić SASIC'a czy TRW, bo gdzies wyczytałem że SASIC zszedł na psy w ostatnim czasie jeśli chodzi o układ kierowniczy. nie wiem ile w tym prawdy dlatego piszę i proszę o jakąś radę.

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: zawieszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2010, 11:21:29 »
Zawsze kupowałem TRW i nie było z nimi kłopotów

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: zawieszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2010, 13:34:22 »
Jeśli chodzi o zawieszenie to z Sasic jest u mnie wszystko w porządku. Końcówki drążków wymieniałem na Febi i [color=ff0000]piii[/color]cie dobre są.