Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.  (Przeczytany 4769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
[Mk1] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« dnia: Wrzesień 20, 2010, 09:45:49 »
Witam.Jak w temacie czy po zamontowaniu niefirmowego radia bedzie grało i wyświetlało cos na wyświetlaczu???U mnie nie chodzi płyta tzn raz chodzi taz nie.

Wiem że temat powinien być w innym dziale ale tu napewno szybciej dostane odpowiedz.
Sex i wydobycie!!!

Offline Piotr Paździor

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kraków/Lublin
  • Posiadany samochód: C5 Mk I Break 2004r. 2.0 16v AL4 + LPG STAG Premium
  • Miejscowość: Kraków/Lublin
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:39:18 »
W Mk I radio nie steruje żadnymi funkcjami komputera pokładowego, więc nie stracisz żadnych funkcji. Jeżeli planujesz kupić jakiś nie zbyt drogi model radia to raczej nie będzie wyświetlał informacji na ekranie głównym. Jeżeli bardzo Ci na tym zależy, to celuj w droższe produkty dobrych firm i licz się z kosztem urządzenia (ok 200zł), które sprawi, że informacje z radia będą wyświetlane na głównym ekranie i będzie też wtedy działało sterowanie przy kierownicy. Tak czy siak każde radio będzie grało. Pozdrawiam

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:13:38 »
Kilku forumowiczów już montowało nie oryginalne radia, sporo na ten temat jest napisane na forum ;)

Co do płyty - może czyszczenie napędu pomoże? Wymontowanie radia i jego zamontowanie to chwila moment (a jak robisz po raz kolejny to z automatu po prostu lecisz), więc warto spróbować tej opcji, oddać w jakimś serwisie RTV do czyszczenia (pewnie 20-30zl skasuja jak sam naped, ktorego wyjecie jest opisane w manualach).
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline seweryn majewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2010, 11:28:57 »
Witam Panów. Na wstępie chciałem się przywitać z wami oraz pochwalić się tym ze dołączyłem do grona osób posiadających C5. Wiadomo jednakże ze kupując samochód zawsze cos wyjdzie prędzej czy później. I tak problem jest z radiem chodziło grało aż się nie nagrzało później przestawało grac CD następnie po kolejnej chwili radio nie łapało fal teraz przyczepił się kolejny problem nic już nie słychać w głośnikach !! z tymi głośnikami myślałem ze to radio szlag trafiło całkowicie. Ale zamówiłem następne radio przez allegro facet wgrał mi nr. VIN mojego auta. Radio staruje ale nadal nic nie słychać w głośnikach. Co to może być?? Czy może głośniki maja jakieś zabezpieczenie ( bezpiecznik) czy cos podobnego czy wiązka fabryczna od głośników jest jeszcze gdzieś łączona oprócz radia po drodze i może się rozpięła ?? pozdrawiam cyborglubin
 
Powrót do góry

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2010, 14:34:21 »
szanowny piotrze.urządzenia grajace czyli radio+cd za 200 zł to właśnie uważam za urządzenie tanie.Wiec czy fale i głośność itp będa wyślwietlane na ekranie komputera czy nie.I czy kostka jest standardowa czy jak we francuzach przystało zawsze jakiś knif i patent.Prosze o krótką odpowiedz. Z podpowiedziami " już było opisane na forum" dajcie sobie spokój bo ja siedze (mam taka możliwość)"raz na rok" a wyszukiwarka działa jak działa wiec chciałbym uzyskac konkretną odpowiedz natychmiast.Z góry dzięki za szybka odpowiedz.
Sex i wydobycie!!!

Offline Piotr Paździor

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kraków/Lublin
  • Posiadany samochód: C5 Mk I Break 2004r. 2.0 16v AL4 + LPG STAG Premium
  • Miejscowość: Kraków/Lublin
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2010, 17:26:20 »
Jeżeli planujesz wydać ok. 200zł na radio (ja tak zrobiłem), to raczej nie licz na to, że będzie współgrał z wyświetlaczem citroena. Ale nie przejmuj się, to wcale nie jest potrzebne. Kostka to prawie standardowe ISO. Będzie pasowała do każdego radia, ale w C5 są w niej dwa kabelki więcej (od BSI), które najlepiej odłączyć albo kupić przejściówkę (kilka zł). Ja na początku po prostu odłączyłem stare radio i podłączyłem nowe bez żadnych kombinacji, ale później mój mechanik mi doradził, żeby na wszelki wypadek odłączyć jakoś te kabelki od BSI (są to dwa splecione ze sobą kabelki biały i szary).

Offline Łukasz Kulik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 670
  • Skąd: Kozienice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mkI 3,0 v6 +LPG
  • Miejscowość: Kozienice
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2010, 22:18:47 »
Chciałbym Was prosić o pomoc.
Posiadam radioodbiornik ALPINE CDE 101r i chciałbym, żeby
"współpracował" z Citroenem C5 z 2003r -wersja MKI. Prosiłbym o przesłanie
schematów podłączeń. W obecnej chwili mam podłączone w/w radio, ale po
każdym wyłączeniu silnika w samochodzie giną wszystkie wcześniej
zaprogramowane stacje radiowe i ustawienia dźwięku. Gdzie muszę
podłączyć zasilanie, żeby to się nie działo? Ponadto chciałbym mieć
sterowanie z dżojstica przy kierownicy i wyświetlanie na wyświetlaczu
komputera pokładowego samochodu (tak jak to było z orginalnym radiem).
Co muszę dokupić i jak podłączyć żeby zestaw z radiem z tematu
współpracował i działał poprawnie?

Offline Piotr Paździor

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kraków/Lublin
  • Posiadany samochód: C5 Mk I Break 2004r. 2.0 16v AL4 + LPG STAG Premium
  • Miejscowość: Kraków/Lublin
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2010, 09:00:21 »
Jeżeli chodzi o zasilanie to musisz podłączyć podtrzymanie. Najwidoczniej aktualnie Twoje radio pobiera prąd tylko ze stacyjki (czerwony kabelek w kostce radia), a nie ma podtrzymującego pamięć prądu z akumulatora (żółty kabelek). Sprawdź czy w kostce nie masz przypadkiem możliwości połączenia ze sobą żółtego i czerwonego kabelka. Ewentualnie w niektórych radiach (np. Clarion) jest opcja przełączania tego bezpiecznikiem - sprawdź. Chodzi o tak zwany tryb VW. Schematy połączenia masz w instrukcji obsługi radia. Z podłączeniem pilota przy kierownicy nie powinno być problemu. Musisz tylko zakupić odpowiednią przełączkę - poszukaj w internecie lub sklepach car-audio. Z wyświetlaczem może być gorzej, bo chyba ten model radia nie ogarnie takiego rozwiązania. O pilota i wyświetlacz najlepiej zapytaj w jakimś zakładzie car-audio, tam powinni odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:19:41 »
Mam pytanko, gdzie znajduje się i jak wygląda przewód od sterowania radiem przy kierownicy? Założyłem nowe radio które ma możliwość podpięcia fabrycznego sterowania.
Instalując radio znalazłem 2 kable które do niczego nie są podłączone. Jeden wygląda jak cienki kabel antenowy, drugi natomiast zakończony jest kostka.
Ktoś wie od czego mogą one być i gdzie szukać kabla od sterowania radiem?
kabel "antenowy"
kostka

Zdjęć nie mogę dodać bo wywala mi jakiś błąd " protector detects....." :/

Offline Krzysztof Dobrzeniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Rypin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.8 16v 125 KM + LPG MKII 2006r.
  • Miejscowość: Rypin
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:27:25 »
Koledzy a jak wygląda sprawa ze zmianą radia w mk2?? Czy ktoś coś takiego robił? Ja mam radio podstawowe bez nawi.

Offline krzysztof kulesza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: wysokie mazowieckie
  • Posiadany samochód: citroen C5 2001r 2.0 HDI
  • Miejscowość: wysokie mazowieckie
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2011, 22:51:32 »
Kabelek na 2gim foto jest to kabel od anteny GPS.

Ja u siebie mam alpine cda 9855r i zebym mogl sterowac nim pod kierownica i na wyswietlaczu samochodu widziec co jest na ekranie radia musze wydac na jednym z serwisow aukcyjnych kwote prawie 400zł. nie stać mnie na cos takiego wiec mecze sie i siegam reką.
Co do kabli citroena to zeby u mnie bylo podtrzymanie pamieci w radiu zmostkowalem kabel czerwony z żółtym i wszystko pięknie śmiga.
Jeśli chodzi o kostki żółtą, nibieską i  to służą one do obslugi sterowania radia z kierownicy wyświetlacza i zmieniarki, ja zostawiłęm je w spokoju

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2011, 07:27:22 »
Zgadzam się, że takie zmostkowanie pomaga.
Trochę mnie zasmuciłeś tym postem :) Napewno nie wydam tyle kasy na jakiś durny adapter. U mnie w radiu jest wejście na mini jacka, więc bex tego ustrojstwa coś czuję, że się nie obejdzie...

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2011, 09:00:15 »
Emilu nie poddawaj się, kasy na adapter do sterowania radiem nie ma co wydawać, bo sprawa jest banalnie prosta, w pilocie jest tylko kilka rezystorów i mikrostyków. Wyprowadź z kostki 3 przewody do wejścia minijack w radiu, jeśli będzie działo od razu po podłączeniu to po kłopocie, jeśli nie to będziesz musiał trochę z rezystorami w pilocie pomieszać, żeby dopasować wartości do odpowiednich funkcji w radiu.

Link Powinno Ci to rozjaśnić sprawę.

Odnośnie wyświetlania się nie wypowiem, bo nie miałem okazji jeszcze zmierzyć się z problemem.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:28:16 »
z tego co zrozumiałem ze schematu to mam wypiąć kable 8,9,11 i wpiąć je w mini jack'a ? Tylko z której kostki mam je wypiąć, z tej środkowej ( z 3-kolorowej )? połączyćje wszystkie razem i wsunąć w końcówkę mini jack, czy kupować końcówkę i w niąsię wpinać w jakiś sposób ?
Elektryk ze mnie żaden, dlatego pytam o takie głupoty :)

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2011, 12:47:03 »
Zdjęcie całej kostki sam wrzuciłeś wcześniej i chodzi o tą środkową część (zieloną), trzy przewody, które do niej wchodzą są od sterowania i trzeba je wlutować do wtyka minijack, tylko teraz dokładnie nie powiem Ci który przewód gdzie, ale można metodą prób i błędów. Wtyk minijack musi być dwukanałowy i wtedy będzie można do niego przylutować 3 przewody, bez problemu dostaniesz taki w sklepach z elektroniką. Napisz jeszcze co za radio masz.

Na stronie, którą podałem są też informacje o wyświetlaczach.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [mkI] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2011, 16:11:29 »
Radio jakie teraz mam to CLARION CZ309Z. W takim razie wstrzymam się z robotą, najpierw muszę poczytać co i jak zrobić...

Offline robert brzeczek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: gdansk
  • Posiadany samochód: c5
  • Miejscowość: gdansk
Re: [Mk1] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2011, 08:49:59 »
mk1 2.0 hdi 2004. witam kolegow i prosze o opinie czy mozna wymienic orginalne radio na inne [myslalem o radiu z tv i navi] dodam ze moja cytryna posiada orginalny wyswietlacz do navi. drugie pytanie czy wymiana radia moze poprawic lub pogorszyc dzwieki w mej maszynie.....pozdrawiam
BREZKY

Offline Slawomir Szczepanski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Poznan, Colliers Wood
  • Posiadany samochód: C5 2.0 SX Break 2003, Peugeot 207 1.4 HDI Verve
  • Miejscowość: Poznan, Colliers Wood
Re: [Mk1] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2011, 22:03:27 »
mam pytanie czy przy zmostkowaniu zoltego kabla z czerwonym radio po wylaczeniu stacyjki bedzie gralo nadal, czy tez sie wylaczy. czy ktos z was zakladajac radio kupowal dodatkowy panel w miejsce starego radia, czy tez mozna zakladac prosto w dziure po starym. pozdrawiam
Nie każdy myśli, ale każdy jada.  ;-)

Offline Konrad Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: okolice Kórnika
  • Posiadany samochód: jest C3, były: C5 MK1, Xsara MK1, Xantia MK1
  • Miejscowość: okolice Kórnika
Re: [Mk1] czy radio niefirmowe bedzie chodziło i wyświetlało.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 22, 2011, 19:10:33 »
Cytuj

robert brzeczek napisał:
mk1 2.0 hdi 2004. witam kolegow i prosze o opinie czy mozna wymienic orginalne radio na inne [myslalem o radiu z tv i navi] dodam ze moja cytryna posiada orginalny wyswietlacz do navi. drugie pytanie czy wymiana radia moze poprawic lub pogorszyc dzwieki w mej maszynie.....pozdrawiam


Można wymienić. Potrzebna jest zaślepka na typowe radio i przejściówka zasilania, żeby doprowadzić odpowiednio zasilanie i podtrzymanie pamięci oraz przejściówka antenowa. Bez przejściówki zasilania  radio nie będzie pamiętać stacji po wyłączeniu i może być problem z kompem auta.
Co do jakości dźwięku - wszystko jest kwestią jakości radia.
Oczywiście bez wyrzucenia dodatkowej kasy nie będzie działać sterowanie z kierownicy i wyświetlanie danych radia na centralnym wyświetlaczu.