Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik paliwa  (Przeczytany 2244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Polak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4 2000r
  • Miejscowość: Tczew
Czujnik paliwa
« dnia: Czerwiec 21, 2010, 20:10:51 »
Witam serdecznie
Mój problem polega na tym, że nie mam kontroli poziomu paliwa. Wskazówka nagle opadła na zero a rezerwa ciągle miga. Pomierzyłem  rezystancje na styku 1 i 5 i jest zero.
Mam następujące pytania:
1.   Czy da rade cos z tym zrobić? Czy do wymiany jest  pompa z czujnikiem czy sam czujnik (nie mogę namierzyć samego czujnika)  
2.   Ja rozmontować  pompę z czujnikiem , nie zauważyłem żadnych śrub lub cokolwiek co można by  zdemontować . Chyba ze odkręca się ten czarny plastykowy pierścień, ale nie mogę go ruszyć.

Dziękuje z góry za wszystkie pomocne odpowiedzi i pozdrawiam.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Czujnik paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2010, 20:28:12 »
Tak odkreca sie ten czarny plastikowy pierscien ,jest troche z tym zabawy ,na Twoim miejscu podjechalbym z tym do warsztatu bo wiecej szkod mozna tylko narobic.Ja i niektorzy koledzy co grzebali przy wymianie pompy paliwa narobilismy szkod.Np zlamany kruciec od podawania benzyny ,zepsuta nakretka ,ciekniecie benzyny wlasnie przez ta nakretke itp.A tak dasz do warsztatu jak cos zwala to nie po Twoich kosztach.A z ta nakretka naprawde jest zabawa zeby to dobrze zakrecic i szczelnie.

Offline Jarosław Polak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4 2000r
  • Miejscowość: Tczew
Re: Czujnik paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2010, 20:42:32 »
Oj, po moich kosztach to będzie na pewno:) Powiedzą " no wie pan króciec się złamał podczas demontażu, ponieważ ten plastik już był stary i się skruszył ,  tak to jest po latach" i co i place:(

Jeśli to możliwe proszę o poradę do Ad1. Czeka mnie wymiana , czy da rade coś z tym zrobić?

Dziękuje za szybka odpowiedz i pozdrawiam

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Czujnik paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2010, 23:21:54 »
No wiec odpinasz przewod zlaczke od paliwa wylatujacego i powrotnego ,odczepiasz kostke elektryczna, odkrecasz nakretke plastikowa razem z uszczelka i juz masz obudowe pompy tzw smok z pompa i czujnikiem ilosci paliwa(plywakiem) .No i w Twoim przypadku jak masz dobra pompe to wystarczy sama ta obudowe wymienic odcinajac pompe od przewodow termokurczliwych no i przekladasz w jakis zakupiona obudowe ( przewaznie uzywane to sprzedaja razem z pompa ale pompe mozesz odciac i odlozyc jako zapasowa) no i kupujesz w sklepie rurke termokurczliwa ,zgrzewasz do kruccow w srodku obudowy (bedziesz widzial gdzie po starej obudowie).Zgrzewac najpiej obkurczarka bo ja zgrzalem wrzatkiem i zsunal sie przewod i auto holowalem 50km.Potem wkladasz w zbiornik calosc ostroznie zeby nic nie uszkodzic no i zakladasz uszczelke gumowa i zakrecasz ta nakretka.Najprawdopodobniej uszkodzisz ta plastikowa nakretke takze kup zapasowa bo ja sie ciezko odkreca i zakreca ,w ogole bez jakis kluczy specjalnych jest niemozliwe dobrze to zakrecic bo i tak bedzie cieklo jak zatankujesz do pelna.To chyba tyle.

Offline Jarosław Polak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4 2000r
  • Miejscowość: Tczew
Re: Czujnik paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2010, 20:23:55 »
Bardzo pieknie dziekuje i pozdrawiam. Wypasiona porada :-)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Czujnik paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2010, 21:03:52 »
Napisz czy zrobiles i na jakie trudnosci sie natknales oraz czy jest efekt bo ciekawy jestem :).Nie ma za co.

Offline Jarosław Polak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4 2000r
  • Miejscowość: Tczew
Re: Czujnik paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2010, 10:23:21 »
Hm,
jak na razie to ta usterka poczeka. Leje do pełna i tak sobie szacuje na oko:) Dziś idzie do wymiany sprzęgło ( padło łożysko przy 115000 km), w następnym miesiącu cieknąca kolumna do regeneracji i  wymiana oleju. Jeszcze muszę poszperać w portfelu i klimę zrobić , bo nie działa . Normalnie lekka załamka:(  Wskaźnik poczeka tym bardziej, ze rozmawiałem z moim mechanikiem i on stwierdził, ze ta płytka oporowa prawdopodobnie jest wytarta.

Pozdrawiam