Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Naprawy po zakupie C5 [mk1] 2,0 HDI rok 2002  (Przeczytany 1687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pielecki Rafał

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: luton
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1
  • Miejscowość: luton
Naprawy po zakupie C5 [mk1] 2,0 HDI rok 2002
« dnia: Maj 29, 2010, 17:14:04 »
Witam oto moje Citroen C5 sx [mk1] 2,0 HDI 110km rok 2002 .

Kłopociki :)

1 Podłokietnik kierowcy nie opuszcza do pozycji normalnej tzn tak jak w fotelu pasażera. Robił ktoś może to? czy trzeba pruć tapicerkę żeby sie do tego dobrać?

2 Tylna szyba w drzwiach ma problem z opuszczeniem coś haczy.

3 Autko od wczoraj stoi pod domem i się nie opuściło samo moja nadzieja ze tak ma być. jak silnik chodzi wszystko działa z hydro ok.

4 Najgorsze : zapala powiem średnio jak zimny to tak jeszcze ale jak był bardzo rozgrzany to się już przestraszyłem tu dodam ze nie kopci nie dymi nic z tyłu się nie dzieje złego nawet przy gwałtownym dodawaniu gazu. może pompa przestawiona na zapłonie?

5 termometr pokazuje 75 st c jak jechałem w korku. gdzie on się znajduje? może dotyka jakiegoś węża

6 obrotomierz działa ale tak od minus 2000 obr . jak jade normalne to dochodzi do 500obr.

na razie chyba wszystko
Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi.



-----
[color=FF0000]Proszę oznaczyć temat wg regulaminu !!![/color]

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: Naprawy po zakupie C5
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2010, 19:14:08 »
3 - jak stoi to ma się nie opuszczać
5 - czujnik temperatury zewnętrznej jest w prawym lusterku na dole, wymień go, bo pewno jest uszkodzony i będziesz miał kłopoty z klimą
reszty nie wiem

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: Naprawy po zakupie C5
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2010, 20:12:47 »
Cytuj

Pielecki Rafał napisał:

4 Najgorsze : zapala powiem średnio jak zimny to tak jeszcze ale jak był bardzo rozgrzany to się już przestraszyłem tu dodam ze nie kopci nie dymi nic z tyłu się nie dzieje złego nawet przy gwałtownym dodawaniu gazu. może pompa przestawiona na zapłonie?


Niestety niezbyt dobrze rozumiem o co chodzi, w związku z tym odpowiedź taka jak zrozumiałem post: w silniku 2.0 HDI nie ma pompy wtryskowej. Moment wtrysku paliwa do cylindra sterowany jest przez kalkulator silnika.

Cytuj

Pielecki Rafał napisał:

6 obrotomierz działa ale tak od minus 2000 obr . jak jade normalne to dochodzi do 500obr.


Od minus 2000 ????? To znaczy, że wskazówka jest poniżej zera?

Oto moje zdanie: autko należy podłączyć do komputera diagnostycznego i dopiero później można coś zacząć gdybać - przynajmniej w tych dwóch przypadkach.

Odnośnie podłokietnika to zdaje się, że czytałem o tym na forum. Pewności nie mam a szukać mi się nie chce ;-) Być może u Ciebie szukanie pracuje bardziej wydajnie niż w moim kompie ?
Pozdrawiam. :)

Offline Pielecki Rafał

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: luton
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1
  • Miejscowość: luton
Re: Naprawy po zakupie C5
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2010, 21:58:32 »
Obrotomierz naprawiłem :)
Przestawiłem wskazówkę po rozebraniu licznika, na zapalonym silniku na wolnych obrotach i śmiga :) teraz jest normalnie myślę ze ktoś jak grzebał to źle ją ustawił a grzebane było na pewno bo znalazłem ślady wcześniejszego rozbierania. a tak na marginesie licznik jest banalnie prostacki w naprawianiu wszystko jak klocki lego nie ma się co bać tylko robić.

  • Gość
Re: Naprawy po zakupie C5 [mk1] 2,0 HDI rok 2002
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2010, 23:44:02 »
c5 nie opadają to nie bx inna epoka citroena