Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] filtr powietrza w 2.0hdi  (Przeczytany 1898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel Sochal

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: c5 2.0 hdi 2001 sedan
  • Miejscowość: Bydgoszcz
[mk1] filtr powietrza w 2.0hdi
« dnia: Czerwiec 15, 2010, 23:43:32 »
witam!

1. czy duzo jest zachodu zeby to samemu wymienic, w pugu hdi filtr jest schowany za silnikiem i jest troche zabawy, jak wyglada sprawa z hdi, moze ktos wrzucic fotke gdzie toto sie znajduje, co by nie rozkrecic np fapu

2. co moze powodowac dluzsze startowanie silnika hdi, od paru dni ( po problemach z poduszka pod silnikiem - mianowicie jej braku) trzeba zakrecic wyraznie dluzej aby wystartowal (startowal od dotkneicia, teraz to z 3-4sek)

pozdrawiam.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mk1] filtr powietrza w 2.0hdi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2010, 23:57:21 »
1. Filtr powietrza jest nad pudłem rezonansowym - najłatwiej go znaleźć, gdy po otwarciu maski znajdziesz wysokie, czarne pudło z plastiku na lewo od akumulatora - jego wyjęcie w lewym dolnym rogu będzie blokowała rura idąca od IC. Odkręcasz 4(?) śruby na wierzchu owego pudła, odkręcasz metalową opaskę mocującą gumowe połączenie pudła z rurą idąca do/za silnik i zdejmujesz górną część pudła, pod którym masz filtr powietrza.. Polecałbym przy okazji wyjęcie pudła i wytrzepanie śmieci - u mnie było trochę piacho i coś, co kiedyś było zieloną roslinnością..
A jak byś szukał przy okazji kabinowego, to koło nóg kierowcy, dostęp za łatwy nie jest podobno - nie wymieniałem, więc nie pokieruje.

2. Brak większych pomysłów - aku nie wymaga podładowania? Nic innego nie mam teraz w głowie niestety..
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Pawel Sochal

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: c5 2.0 hdi 2001 sedan
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [mk1] filtr powietrza w 2.0hdi
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2010, 00:26:29 »
dziekuje za szybka odpowiedz, u mnie tam sa chyba 3 sruby, przyjrze sie jutro dokladniej,

a kabinowy juz wymieniony, niestety czeka mnie jeszcze odgrzybianie w jakims profizakladzie, bo preparat w postaci swiecy dymnej guzik dal, tylko zmienil zapach starej lodowki na inny, bardziej drazniacy ;)

co do startu, ako ma 3miesiace wiec nie tedy droga, poprostu zaczol krecic wyraznie dluzej i wesze wiekszy problem za pare tygodni, zaczelo sie od kopania silnikiem po zaniku poduszki razem z mocowaniami (moglo sie cos uszkodzic w tym czasie, musialem tak tydzien jezdzic - czesci jechaly z francji.....), teraz po naprawie zauwazylem dluzszy zaplon, zbieg okolicznosci albo awaria, pytanie czego

pozdr