Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Samochód gaśnie...  (Przeczytany 1149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Leśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6 avantage 5D. 1992r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,fotografia,akwarystyka
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Samochód gaśnie...
« dnia: Maj 23, 2010, 10:43:06 »
Witam jestem szczęśliwym posiadaczem citroena zx 1.6.Mimo wieku(rocznik 1992) auto spisywało się dobrze,od pewnego jednak czasu zaczyna gasnąć na paliwie zaraz po uruchomieniu silnika.Problemy są też,gdy ruszam na skrzyżowaniu,czasami pojawia się coś,co nazwę dziurą w mocy-daję gazu,a reakcji brak.Samochód miał zmienianą pompę paliwa,wymienianą membranę w aparacie wtryskowym i świece.Jest wyposażony w instalację gazową.Prosiłbym o porady,może ktoś zetknął się już z tym problemem?...Pozdrawiam wszystkich właścicieli cytrynek i nie tylko:)

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Samochód gaśnie...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2010, 14:12:46 »
Trzeba sprawdzić jeszcze zawór zwrotny paliwa ( nie wiem gdzie jest w twoim silniku a to przez niego może gasnąć zaraz po odpaleniu), filtr powietrza. Czy pompa paliwa na pewno jest w pełni sprawna? Kupiłeś nową czy używaną?  Czy dziura w mocy występuje tylko na benzynie czy tez na gazie?

Offline Grzegorz Leśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6 avantage 5D. 1992r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,fotografia,akwarystyka
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Samochód gaśnie...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2010, 15:16:35 »
Pompa była zmieniana na nową(tak twierdził mechanik),a dziura w mocy,o której pisałem pojawia się na gazie  i na benzynie

Offline Krzysztof Mroczkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Giżycko
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4I
  • Miejscowość: Giżycko
Re: Samochód gaśnie...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2010, 22:14:07 »
Powiem tak zobacz tą brozowa kostke która jest odpowiwedzialna za pracę pomy paliwa kostka ECU lub szukaj na kabla które sa w połaczeniu z tą kostaką ja tez miałem problenmy z gasnieciem i walczyłem z tym bardzo długo gasło non stop wina kabli była przy kostce musisz popatrzec dobrze poruszć wszystkikmi kablami na właczonym silniku i bedzie wiadomo.

Offline Grzegorz Leśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6 avantage 5D. 1992r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,fotografia,akwarystyka
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Samochód gaśnie...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2010, 23:08:29 »
Dziękuję za odpowiedzi,w pierwszej wolnej chwili biorę się do roboty,o efektach będę informował,pozdro:)

Offline Grzegorz Leśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6 avantage 5D. 1992r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,fotografia,akwarystyka
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Samochód gaśnie...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2010, 14:03:01 »
Nie wiem,czy jednak nie szukać przyczyn w aparacie wtryskowym.W trakcie jazdy zapala się kontrolka informująca,że coś jest nie tak.Do tej pory myślałem,że zapala się,ponieważ samochód jeździ na gazie i komputer dostaje błędną informację o paliwie.Słyszałem,że czasami pomaga zwykłe wyczyszczenie całego aparatu.Chyba watro też będzie "luknąć" na parownik...

Offline Jakub Sobas

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4
  • Miejscowość: Kraków
Re: Samochód gaśnie...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2010, 00:45:20 »
Ja mam bardzo podobny problem. Posiadam samochód dopiero miesiąc i muszę jeszcze w nim kilka rzeczy zrobić. Jednak zastanawia mnie fakt, że autko zwłaszcza po zimniejszych nocach raz że długo zapala i dwa gaśnie przy zmianie biegów (z 1 na 2 i z 2 na 3 i tylko na początku jazdy. Potem jest elegancko) i przy zatrzymaniu się i wciśnięciu sprzęgła (co wybitnie mi przeszkadza jak choćby na skrzyżowaniach). Dodam, że jeżdżę tylko i wyłącznie na gazie. Układ benzynowy nie działa jak trzeba więc w ogóle nie jest używany.