Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: silne wibracje tylko przy 80km/h  (Przeczytany 1393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Pietrzyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Wołczyn
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 Reflex limited ed. Flash `95 + LPG
  • Miejscowość: Wołczyn
silne wibracje tylko przy 80km/h
« dnia: Maj 10, 2010, 12:05:48 »
Witam.
Po zimie pojawił się w cytrynie problem. Przy prędkościach 80-90 auto wibruje na lewo-prawo. Oczywiście nie lata po całej drodze ale czuć je wyraźnie całym samochodem. Pytanie od czego to może być- nie jest to uzależnione od obrotów silnika tylko od prędkości ( tam samo jest na 4tym i 5tym biegu). Wibracje czuć najmocniej z przodu. Podejrzewam wyważenie kół- czy to dobry trop? Może być coś jeszcze? Powyżej 100 problem całkowicie znika tak samo jak do prędkości 80 ;)

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2010, 12:25:11 »
Najprawdopodobniej jak przypuszczasz wyważenie kół załatwi problem.

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2010, 13:16:06 »
Jak mniemam popełniłeś częsty błąd wielu kierowców. Posiadasz zapewne drugi komplet felg z oponami na lato. To że można je samemu przełożyć nie znaczy że trzeba omijać wulkanizatora. Przed założeniem nowego (starego) kompletu felg z oponami trzeba zawsze podjechać z nimi do wulkanizatora żeby je wyważył. Robię tak co roku i zawsze stare ciężarki z felgi wędrują do śmietnika a nowe trafiają z reguły w zupełnie inne miejsca. Ostatnio nawet na jednej feldze wulkanizator przekładał mi oponę bo jak stwierdził bicie opony pokrywa się z biciem felgi (prawdopodobnie krawężnik zaliczyłem) po przełożeniu masa ciężarków znacznie zmalała. Wyważ je i będzie git. Pozdrawiam

Offline Tomasz Pietrzyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Wołczyn
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 Reflex limited ed. Flash `95 + LPG
  • Miejscowość: Wołczyn
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2010, 13:39:29 »
Cytuj

Makar Michał napisał:
Jak mniemam popełniłeś częsty błąd wielu kierowców. Posiadasz zapewne drugi komplet felg z oponami na lato. To że można je samemu przełożyć nie znaczy że trzeba omijać wulkanizatora. Przed założeniem nowego (starego) kompletu felg z oponami trzeba zawsze podjechać z nimi do wulkanizatora żeby je wyważył. Robię tak co roku i zawsze stare ciężarki z felgi wędrują do śmietnika a nowe trafiają z reguły w zupełnie inne miejsca. Ostatnio nawet na jednej feldze wulkanizator przekładał mi oponę bo jak stwierdził bicie opony pokrywa się z biciem felgi (prawdopodobnie krawężnik zaliczyłem) po przełożeniu masa ciężarków znacznie zmalała. Wyważ je i będzie git. Pozdrawiam


Niestety nie trafiłeś ;) Nie przekładałem felg ponieważ chce wyjechać te zimówki co mam do końca przez lato a po zimie się się wszystko zaczęło ;) Dziękuje Panowie za rady- muszę odwiedzić wulkanizatora :D

Offline Tomasz Pietrzyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Wołczyn
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 Reflex limited ed. Flash `95 + LPG
  • Miejscowość: Wołczyn
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2010, 13:36:24 »
Panowie niestety po wyważeniu kół problem nie zniknął :/ Teraz to już nie wiem co to może być... może macie jakieś pomysły?

Offline Grzegorz Leśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6 avantage 5D. 1992r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,fotografia,akwarystyka
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2010, 21:23:22 »
To następne w kolejce będą końcówki drążków i byłoby to najlepsza z wiadomości.Czy znasz historię swojego auta?Być może znać daje kontuzja,o której sprzedający "zapomniał"Cię powiadomić?w bitych motocyklach  z prostowaną na oko ramą nazywa się to shimmy i nigdy nie kończyło się dobrze.Ja sprawdziłbym zbieżność i stan podłużnic,pozdrawiam

Offline Tomasz Pietrzyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Wołczyn
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 Reflex limited ed. Flash `95 + LPG
  • Miejscowość: Wołczyn
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2010, 12:58:18 »
dłuższej historii samochodu nie znam... mam go 4 lata i dopiero niedawno pojawił się ten problem... z tego co ostatnio było wymieniane przy zawieszeniu to:

-łączniki stabilizatora 138zł
-poduszki belki 100zł

Za niedługo przegląd to może się dowiem coś ciekawego... zbieżność się też ustawi

Offline Tomasz Pietrzyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Wołczyn
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 Reflex limited ed. Flash `95 + LPG
  • Miejscowość: Wołczyn
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2010, 18:21:07 »
jutro będzie przegląd wiec może się dowiem... ale chciałbym też dodać ze ten problem pojawia się przy przyspieszaniu w granicach 80-90 powyżej i poniżej jest ok... może ktoś miał coś podobnego

Offline Kamil Janus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 333
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: C5 1,8 16V '05; Ka 1,3 '02
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: silne wibracje tylko przy 80km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2010, 11:36:26 »
Miałem coś takiego, ale w maluchu - tam chodziło o jakieś podkładki na skrzyni biegów, czy na drążku zmiany biegów, coś w tych okolicach. Wtedy właśnie też w okolicach 60-70 km/h strasznie drżało autko.
Jest:
       C5 1,8 16V 2005 MkII
       C2 1,1 2006
Był:
       Ford Ka 1,3 2000
       Ford KA 1,3 2002
       AX 1,0 1995 MkII
       C5 1,8 16V 2004 Mk I
       ZX Break 1,6i 1997 Mk II
       AX 1,0 1991 Mk II
       PF 126p 1993