Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] 2.0Hdi 2004r falowanie obrotow co 800km  (Przeczytany 2265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw Lisiecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Skąd: bath uk, szczecinek zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: citroen xantia 1.8i 8v, 2.0 16v sxi Citroen C5 2.0 Hdi 138 KM Exclusive,Citroen C2 1.6 16V VTR
  • Miejscowość: bath uk, szczecinek zachodniopomorskie
[MkII] 2.0Hdi 2004r falowanie obrotow co 800km
« dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:14:32 »
witam wszystkich !!

dosc dziwna przypadlosc,nie wiem z jakich przyczyn obroty silnika faluja dokladnie i regularnie co 800km (+/- 50km) silnik z filtrm czastek stalych,elois dolany 20kkm temu(wystarcza na ok 150kkm) EGR sprawny, no i teraz ciekawostka : ludzie mowia ze podobno katalizator sie przytyka,niedopracowany system/uklad wydechowy..?!

Ale mowia tez ze jak silnik pochodzi pare/kilka  minut na wysokich obrotach katalizator przepali sie badz przedmucha i obroty przestaja falowac

generalnie ta teoria sie chyba sprawdza bo kiedy zaczynaja skakac obroty wciskam pedal gazu bardziej niz zwykle na kilka minut poczym gasze silnik , chwilke czekam , odpalam ponownie i wszystko jest dobrze, obroty stoja na poziomie 800rpm ...

pytanie tylko dlaczego zaczynaja falowac co 800km ??

znacie odpowiedz ???

pozdro Jarek
mama jezdzi Xantia,siostra jezdzi C3,ja jezdze C5 a moj 7 letni syn jezdzi szmatka po modelach Xantii i Xary WRC.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MkII] 2.0Hdi 2004r falowanie obrotow co 800km
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2010, 13:06:31 »
u mnie był walnięty czujnik ciśnienia paliwa i zawór paliwa.

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [MkII] 2.0Hdi 2004r falowanie obrotow co 800km
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2010, 13:40:52 »
U mnie co prawda nie było falowania tak jak u Ciebie co 800 km,ale codziennie przy odpalaniu silnika falowanie na wolnych obrotach do momentu rozgrzania silnika.Po rozgrzaniu wszystko było ok.Później sytuacja się pogarszała i falowanie na wolnych obrotach było nie wyczuwalne,ale za to podczas przyspieszania znacznie.Przyczyną takiego stanu był uszkodzony zawór ciśnienia paliwa na pompie CR.Mam silnik 2,2 HDi też jeszcze z filtrem cząstek.
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

Offline Jaroslaw Lisiecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Skąd: bath uk, szczecinek zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: citroen xantia 1.8i 8v, 2.0 16v sxi Citroen C5 2.0 Hdi 138 KM Exclusive,Citroen C2 1.6 16V VTR
  • Miejscowość: bath uk, szczecinek zachodniopomorskie
Re: [MkII] 2.0Hdi 2004r falowanie obrotow co 800km
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2010, 12:46:49 »
Daro,w jaki sposob mam sprawdzic ze zawor cisnienia paliwa jest uszkodzony,niebardzo wiem gdzie owy zawor sie znajduje..
moglbys podac wiecej instrukcji w tej kwestji prosze ?
nie jestem mechanikiem ale cos tam wiem heheh...

pozdrawiam Jarek
mama jezdzi Xantia,siostra jezdzi C3,ja jezdze C5 a moj 7 letni syn jezdzi szmatka po modelach Xantii i Xary WRC.