Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: twarda jak nie wiem [mkI]  (Przeczytany 2777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Bęben

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.8i 93', Citroen c5 2.0 HDi 02', Citroen C5 2.0Hdi 140km 05' Exclusive
  • Miejscowość: Kielce
twarda jak nie wiem [mkI]
« dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:54:44 »
Witam ! mam następujący problem. do niedawna moja c5 była miękka i super wygodna ,  a teraz jest twarda jak nie wiem co. Czego to może być przyczyna ? bo wiem że jak miałem jeszcze xantie to jak sfery były na wykończeniu to była miękka jak 'sto nieszczęść' a i jeszcze jedno czy płyn LDS to to samo LHM? Z góry dziękuje i pozdrawiam Krzysztof !



-----
[color=FF0000]Proszę oznaczyć temat wg regulaminu i nie dublować wpisów !!![/color]

Offline Filip Marszałek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001 Break; C5 2.0 HDI 2014 BVA 6 Exclusive Sedan
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: twarda jak nie wiem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2010, 22:12:20 »
LHM to nie to samo co LDS ...

Oznacz temat wg regulaminu, bo za chwile moderatorzy go posprzątają.

Co do twardości C5, to było tego sporo na forum i zwykle jest to problem sfer ...

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: twarda jak nie wiem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2010, 22:12:33 »
Nie LDS płyn syntetyczny  LHM płyn mineralny niemieszalne ze sobą i LHM nie nadaje się do C5
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Krzysztof Bęben

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.8i 93', Citroen c5 2.0 HDi 02', Citroen C5 2.0Hdi 140km 05' Exclusive
  • Miejscowość: Kielce
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2010, 22:44:35 »
wiem napewno tematy podobne były ale nie moge jakoś znaleść :-) albo ja ślepy albop nie wiem:D ale jak ktoś moze to prosił bym o podesłanie linka  wpisu.

Offline krzysztof kulesza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: wysokie mazowieckie
  • Posiadany samochód: citroen C5 2001r 2.0 HDI
  • Miejscowość: wysokie mazowieckie
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2010, 23:07:41 »
Miałem coś takiego. Nagle utwardziło się przednie prawe koło najprościej to zdiagnozować ustawaijąc pojazd na normalna wysokość i naciskac na kazde z nadkoli jesli po ugięcu auto wraca do wcześniejszej wysokości sfera jest ok jeśli nie da się ugiąć kup nową sferę lub używkę na alledrogo, za 100zł z przesyłką da się kupić. trochę ciężko jest ją odkręcić (uważaj na uszczelkę)

Pozdrawiam

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2010, 09:18:19 »
Proponuję podpiąć lexię, a nie zgadywać.....za dużo "techniki" jest w tym samochodzie (a więc dużo mozliwości).

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2010, 11:49:54 »
Pytanie tylko co da w tym przypadku lexia. Ja mam podobny problem, lexię też, i żadnych błędów, żadnych dziwnych paramentró podczas jazdy, wszystkie lektrozawory sprawne, wszystkie testy zawiszenia poprzez lexię ok a mimo wszystko nadal twardo. Sfery sprawdzone, 2 przednie wymienione chociaz i tak nic to nie poprawiło z perspektywy czasu.
Floating on ;)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2010, 22:10:10 »
Marcin , właśnie sam sobie odpowiedziałeś: sprawdzamy zarejestrowane błędy, szukamy zarejestrowanych uszkodzeń , sprawdzamy parametry podczas jazdy, testujemy/sprawdzamy elektrozawory, możliwe testy.....ale to nie zastąpi mądrej głowy diagnosty.
Nie ma cudów, wszystko jest do zdiagnozowania, nie ma choroby bez przyczyny.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2010, 08:27:02 »
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć od gdzie znajdują się czujniki na podstawie których komputer dostosowuje twardość zawieszenia. Czujnik kąta skrętu kierownicy to wiem, gdzieś jest czujnik przechyłów bocznych? tylko gdzie? Jakie ewentualnie jeszcze są i gdzie ich szukać. Muszę chyba w tym kierunku szukać bo mechanicznie wszystko jest sprawne.
Floating on ;)

Offline tomasz lala

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Skąd: handlowy młyn - golub dobrzyń
  • Posiadany samochód: gs/ gsa/ bx19d/ br19rd/ bx19trd/ xantia2.0 8v/xantiaII 3.0 v6-activa / C5 1,8
  • Miejscowość: handlowy młyn - golub dobrzyń
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2010, 20:21:34 »
być może niereaguje czujnik amplitudy-wychyleń nadwozia i cytrynka pozostaje w trybie Hard,ale na początek przebadałbym swery te centralne od HA.pozdro..

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2010, 08:59:56 »
Tomku, sfery sprawdzalem na początku roku i 2 przednie wymieniłem ( pozostałe były ok). U mnie obecna twardość to kwestia kaprysu bardziej bo potrafi sie zmiekczyć na chwile i potem znów twarda. Najciekawsze jest to , że na myjni samoobsługowej jak wsadze myjke pod auto i chwilę poleję tam wodą to po wyjeździe jest mięciusio. Potem ( jak wyschnie) znów twarda stąd moje poszukiwania w kierunku elektryki bo najwyrazniej woda gdzies zwiera jakieś przewodu we wtyczkach lub w czujniku.
Floating on ;)

Offline adam gawryluk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: bielsk podlaski
  • Posiadany samochód: visa 1,7rd, xm v6,xsara combi, c5
  • Miejscowość: bielsk podlaski
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:45:07 »
Witam. Mam takie pytanie czy regulować prześwit można lexią czy trzeba to zrobić w sposób manualny śrubami na drązku. Pozdrawiam.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2010, 22:43:10 »
Sterowanie na bieżąco masz przyciskami koło ręcznego, ale pewnie nie o to chodzi..

Głębsze grzebanie to jak już lexia, choć i tak wątpię, że ma takie opcje - bo to  trochę więcej liczenia - ile ma wpompować, jak się unieść itp.. Na pewno w górę nie da się go podnieść spokojnie - wytrzymałość kolumn na zapanowanie nad tą masą jak się rozbuja.. A przy opuszczeniu problem z tłumieniem.. Więc generalnie zakładam, że zmiany nie są łatwe i bezpieczne, choć sam się w to nie bawiłem..
Jeżeli zależy Ci na wyglądzie niskozawieszonego, to parkując sadzasz go na glebie i tyle ;) Na naszych pieknych drogach przy małej prędkości i tak się sam podniesie troszkę..
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline adam gawryluk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: bielsk podlaski
  • Posiadany samochód: visa 1,7rd, xm v6,xsara combi, c5
  • Miejscowość: bielsk podlaski
Re: twarda jak nie wiem [mkI]
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2010, 16:00:23 »
Chodzi o to że jak mechanik ustawiał zbieżność podniósł w cytrynie przód ( auto nie było podniesione na maxa) to od tego czasu mam twardy przód, może coś się przestawiło w zawieszeniu. Jak podniosę do jazdy z prędkością do 40km/h i ugnam przód to wydaje mi się że jest dużo miększy niż przy ustawieniu zawieszenia do normalnej jazdy. Lexia nie pokazuje żadnych błędów. W ustawieniu zawieszenia  na lexi można odczytać ustawienie prześwitu. Może ktoś ma informację jaki prześwit ( wysokość ) jest fabrycznie ustawiony. Pozdrawiam.