Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skaczaca szyba kierowcy  (Przeczytany 1747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roman Górny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Nissan YUKE
  • Miejscowość: Poznań
Skaczaca szyba kierowcy
« dnia: Maj 10, 2011, 16:13:41 »
Otóż dzisiaj jakiś bezczelny typek wybił mi szybę boczną od kierowcy,rozumiem coś mu się podobało w moim aucie....
Oczywiście bez szyby nie będę jezdził,więc pogalopowalem do punktu wymiany i oczywiscie założyli mi nówkę,koszt 170 ale cóż przeboleje,problemem natomiast stała się ta właśnie szybka po wymianie.Otóż teraz po naciśnieciu guziczka "w góre",szybka wykonuje dziwne ruchy skokowe,tak po 3,4 centymetry aż do samej góry,w dół schodzi normalnie na automacie.Czy ktoś może wie czy taka nówka wymaga jakiegoś skalibrowania,lub ustawienia,na przyciskach?Szyba zakładana była przy mnie i nie bylo żadnej ingerencji w elektryke,bo inaczej bym nie pisal z prośbą o pomoc.Niestety panowie z punktu wymiany szybki,też nie wiedzą co zrobic,lub jak kto woli jak to ustawic.Z góry dziękuję za pomoc !

Offline Roman Górny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Nissan YUKE
  • Miejscowość: Poznań
Re: Skaczaca szyba kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2011, 07:33:15 »
Nikt się nie spotkał z takim problemem???

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Skaczaca szyba kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2011, 15:18:06 »
kalibracje robi sie tylko jesli odpinales akumulator, ale to byc od razu wiedzial bo wtedy po prostu przestala sie do konca otwierac/zamykac.
U Ciebie natomiast wyglada to wprost na jakis mechaniczny problem, skoro skacze to wydaje sie ze silnik ma "sile" pchac, a po prostu szyba stawia opor mechaniczny - jakos nierowno sie podnosci, zatrzymuje sie w ktorejs prowadnicy albo cos takiego.
A to by sie sprowadzalo jednak do niepoprawnego zalozenia szyby (obciera, nierowno sie podnosi itp). Przyciskalbym jednak panow ktorzy montowali, zeby dokladnie sprawdzili i poprawili jesli trzeba.
Rozumiem ze zdejmowali tapicerke, smarowali tam gdzie trzeba itp?
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Jan Kos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Posiadany samochód: nie posiadam
Re: Skaczaca szyba kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2011, 19:46:07 »
Jeżeli szyba jest z antyprzytrzaskiem to może tak się zachowywać. Spróbuj dojechać do góry a potem jeszcze nacisnąć przycisk "w góre" na 3-4 sekundy. Taka samą operację powtórz na dolnej pozycji szyby.

Offline Wiktor Pawlowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Posiadany samochód: c3 1,2/83KM'19
Re: Skaczaca szyba kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2011, 10:29:50 »
dokladnie tak musialem zrobic po odlaczeniu akku,

a tu pewnie po zamontowaniu nowej szyby trzeba "zatrzask" nauczyc
Pozdrowienia
W-P
____________
[...] śpię spokojnie [...]

Offline Roman Górny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Nissan YUKE
  • Miejscowość: Poznań
Re: Skaczaca szyba kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2011, 11:31:35 »
A więc sprawa wyjaśniona....Prawdopodobnie zaważył mój błąd kiedy jechałem do wymiany szyby nacisnałem przycisk spuszczania i komputer "zwariował".Ale do rzeczy :jak przywrócic dawne sprawne opuszczanie szyb?Po opuszczeniu całkowitym na dół trzymając przycisk przytrzymać go około 30 sekund do delikatnego sygnału dzwiękowego.to wystarczy aby wszystko wróciło do normy.Koszt: zgrzewka piwa dla pana elektryka z salonu (o dziwo)Toyoty.