Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z szybami [MKI]  (Przeczytany 2100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Problem z szybami [MKI]
« dnia: Lipiec 24, 2010, 22:38:39 »
Mam taki problem, nie jest on uciążliwy, no ale trzeba by się za to zabrać. Mianowicie jak opuszczam szybę w tylnych drzwiach, to nie zawsze do końca zjedzie. Żeby ją podnieść, to trzeba ją ręcznie dopchnąć na dół i dopiero wtedy idzie do góry. Wygląda na to, że jest ona nie doczepiona (nie doklejona) do prowadnicy. NIe wiem jak się za to zabrać, jak to rozebrać i doprowadzić do porządku.
I drugi problem też z szybą, tym razem przednią od strony pasażera. Tutaj nie mogę jej opuścić za pomocą sterowania kierowcy. Podnoszenie jest ok. Nie wiem czy gdzieś zaśniedział guzik czy jakiś kabelek. Tu też nie wiem jak się do tego zabrać, jak to wyciągnąć, nie chciałbym czegos połamać, a na pewno ktoś wie jak to zrobić.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Problem z szybami [MKI]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2010, 15:26:33 »
Witam,jeżeli chodzi o tylną szybę to w szybie na dole jest otwór wielkości małego palca u rąk,szyba wchodzi w prowadnice w której jest również taki otwór i jak szyba osadzi się w prowadnicy to tam przychodzi taki plastikowy korek który przechodzi przez prowadnice i przez szybe co powoduje stabilność szyby,miałem to samo po obu stronach.Jeżeli chodzi o dostanie się tam to trzeba trochę się pomęczyć bo dojscie kiepskie,jeżeli chodzi o demontaż to musisz ściągnąć cały boczek z drzwi,jest tam pare śrub,jedna pod zaślepką od klamki,dwie po ściągnięciu rączki od zamykania drzwi, następnie musisz sciągnąć osłonę głośnika podwarzyć i wyciągnąć,odkręcić głośnik na którym są 4 śrubki odczepić kostkę od niego i wyciągnąć i pod nim są też przykręcone 2 śrubki,później musisz ściągnąć przycisk sterowania szybami podważyć do góry i wyjdzie,zalezy czy na korbe czy el.Całość jest jeszcze zamontowana na takich zatrzaskach musisz podważać powoli w koło cały boczek i bedą wyskakiwać.Demontaz z przodu jest taki sam tylko po otwarciu drzwi tam gdzie zamek na chodzi słupek to na boczku jest dodatkowa sruba którą trzeba odkręcić.jak masz jakieś pytania jeszcze to pisz.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Problem z szybami [MKI]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:26:44 »
W tyle mam el. szyby.
Natomaist co do przodu, to tutaj myślę, że problem jest w samym sterowaniu, może styk zaśniedział albo jakis kabelek się odczepił. Więc jak się wyciąga to sterowanie szybami?

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Problem z szybami [MKI]
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2010, 23:54:43 »
Sterowanie szybami wyciągasz po prostu do góry możesz podważyć np śrubokrętem ale powinno pójść palcami