Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara II - kombi 1.4 benzyna  (Przeczytany 1707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Bondarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C4 Picasso Space 1.6 HDI 115KM 2014 <= C4 1.6 HDI 109 KM 2005r i C3 1.4 HDI 2012r. <= Xsara II 1.6 16v z 2003r <=SAXO 1.1 z 1996 r
  • Miejscowość: Pruszków
Xsara II - kombi 1.4 benzyna
« dnia: Maj 27, 2010, 09:29:27 »
Xsara II - kombi 1.4 benzyna witam szukam xsary w wersji kombi i tak patrząc po ogloszeniach duzo jest wersji z silnikiem 1.4 no i mam pytanie do posiadaczy jak ten silnik sobie radzi z takim typem nadwozia?

proszę o opinię z góry dziękuję

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Xsara II - kombi 1.4 benzyna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2010, 12:43:48 »
Wydaje mi się, że będzie za słaby. Ja mam kombi z silnikiem 1,6 moc 110 KM i jeździ się dobrze, ale tamten silnik do kombiacza to moim zdaniem trochę za mały.

Offline Piotr Bondarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C4 Picasso Space 1.6 HDI 115KM 2014 <= C4 1.6 HDI 109 KM 2005r i C3 1.4 HDI 2012r. <= Xsara II 1.6 16v z 2003r <=SAXO 1.1 z 1996 r
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Xsara II - kombi 1.4 benzyna
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2010, 08:03:04 »
Też mi się tak wydaje  - niestety.

Offline Dariusz Wójtowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 234
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i X Break 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, przede wszytskim youngtimery
  • Miejscowość: Lublin
Re: Xsara II - kombi 1.4 benzyna
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2010, 16:41:00 »
Przyspieszenie- raczej średnie, na trasie mam przykry zwyczaj 2-krotnego zastanawiania się przed wyprzedzaniem, no chyba, że już rozbujałem się do 120-130, wtedy nie ma problemu.

Niestety, nagłe przyspieszenia z 80-90 do 120-130 to kiepski punkt mojego kombi z 1.4.

Za to, jeśli jeździsz w mieście, i dynamika powyżej 100 km/h nie jest aż tak ważna to na plus zauważyłbyś niskie spalanie (ok. 8 litrów).

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Xsara II - kombi 1.4 benzyna
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2010, 19:56:55 »
Tak jak koledzy mowia 1.4 na kombi to za malo.Ja mam hatchback i w niektorych zakresach po prostu ma ciezko jak na ta bude,to jest tylko 75km a wazy 1100kg a kombi jeszcze wiecej pewnie gdzie niewiele mniejsza moc ma taki seicento 1.1 i jest prawie polowe lzejszy.Ale jesli chcesz poruszac sie spokojnie i dojechac tylko z miejsca do miejsca to spokojnie wystarczy,ja np rzadko jezdze powyzej 120km/h bo tutaj we wschodniej polsce to nawet nie ma gdzie i drogi laciate z koleinami jakby asfalt sie zapadl kilka cm pod ziemie w tym miejscu to az strach po takim czyms nawet wyprzedzac chyba ze komus zycie nie mile.Widzialem nawet jak calkiem nowe samochody wyprzedzaly po takich koleinach i auto myszkowalo od lini do pobocza gdzie juz sie asfalt konczyl.Z kolei jesli bedziesz po autostradach jezdzic to ja bym kupowal cos wiekszego bo ten silnik znowu wiecej pali powyzej 110km/h o 30%,przynajmniej tak w ksiazce pisza.No i bedziesz mial tez czym przycisnac na rownej nawierzchni.

Offline Konrad Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Zainteresowania: motoryzacja
Re: Xsara II - kombi 1.4 benzyna
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:14:55 »
Cytuj

Marek Marecki napisał:
...bo ten silnik znowu wiecej pali powyzej 110km/h o 30%,przynajmniej tak w ksiazce pisza...


Możesz podać te wartości ile spala przy jakiej prędkości? W jakiej książce to pisze? Mam tą fioletową/różową? ale nie znalazłem tam spalania przy poszczególnych prędkościach.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Xsara II - kombi 1.4 benzyna
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2010, 13:09:58 »
Wczoraj kupiłem 1.4 w kombi. Samochód nie jest do jazdy sportowej, i pozwala na bardzo przyzwoite poruszanie się po mieście oraz na trasie. Oczywiście to nie to samo co wcześniejsze T4 2.5TDI oraz Xantia 1.8 ale coś za coś... Wczoraj zatankowałem auto za 120 zł. Zrobiłem 280km do domu i zostało prawie pół tego co zalałem. Więc spalił kapkę... Po jednym dniu wrażenia ok, parę spraw trzeba by poprawić wiadomo to nie nowe. Na bieżąco będę pytał na forum co i jak. Serdecznie pozdrawiam. Mam nadzieję, że Xsara będzie w moim posiadaniu jak Xantia (5lat) i miło spędzimy tu razem czas, rozgryzając co raz to nowe sprawy i humory autka.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler