Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1]problem z odpaleniem silnika  (Przeczytany 2966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Roliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Żychlin
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2003r.Break
  • Miejscowość: Żychlin
[mk1]problem z odpaleniem silnika
« dnia: Maj 25, 2010, 23:13:23 »
Witam kolegów!od pewnego czasu mam problem z odpaleniem silnika,a mianowicie nie słyszę pompy podajacej paliwo ze zbiornika po przekreceniu kluczyka.Pompa jest sprawna,a nawet gdy podłączona na krótko podaje paliwo też nie odpala.Dziś zaskoczył ze dwa razy ale gdy go zgasiłem problem się powtarzał.Odpala wtedy tylko gdy przekręcę kluczyk i słyszę pompę bo gdy jej nie słychać to napięcie do niej nie dochodzi i tu prośba kolegów o jakieś sugestie w tym temacie,pozdawiam!
arturo54 :-)

Offline Mikołaj Kostusiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Skąd: Kusowo
  • Posiadany samochód: citroen c5 xsara picasso
  • Miejscowość: Kusowo
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2010, 06:41:30 »
Zacznij od przekaźnika podwójnego .Powinien się znajdować w okolicach komputera silnika.

Offline Artur Roliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Żychlin
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2003r.Break
  • Miejscowość: Żychlin
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2010, 15:34:40 »
Muszę go poszukać ale nie wiem jak on wygląda,podejrzewam że on ma przepuszczać +12v na pompę i na co jeszcze?
arturo54 :-)

Offline Bohdan Gonczaruk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 599
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C-5 HDi 2.0 136KM
  • Zainteresowania: ciekawe rzeczy
  • Miejscowość: Krakow
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2010, 16:36:29 »
Przekażnik jest w BSM na płytce drukowanej, a wiec jego wymiana nie jest taka prosta. W prosty sposób można uratować ten przekażnik jeżeli daje on jakieś "oznaki życia" przez założenie dodatkowego przekażnika. Przekażnik w BSM steruje wtedy cewką dodatkowego przekażnika i przez jego styki płynie niporównywalnie mniejszy prąd.

Offline Artur Roliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Żychlin
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2003r.Break
  • Miejscowość: Żychlin
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2010, 18:29:17 »
Jest on jakiś charakterystyczny,a może jakoś opisany by go odnaleść i czy dostęp do tej płytki jest dobry?
arturo54 :-)

Offline Bohdan Gonczaruk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 599
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C-5 HDi 2.0 136KM
  • Zainteresowania: ciekawe rzeczy
  • Miejscowość: Krakow
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2010, 19:32:46 »
Próbowałem się do niego dostać, ale po lekkim rozchyleniu obudowy stwierdziłem, że lepiej będzie założyć dodatkowy przekażnik na zewnątrz. Też miałem objawy, że nie zawsze odpalał za pierwszym razem.

Offline Artur Roliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Żychlin
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2003r.Break
  • Miejscowość: Żychlin
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2010, 23:20:48 »
Dziś naładowałem akumulator bo od tego odpalania się rozładował i znów zapalił bez problemów.Przejechałem ze 30 km.bez gaszenia silnika.Wyłączyłem go i następnie po paru minutach odpalił dwa razy bez problemów ale mimo to do pracy znów rowerem jutro.Przed tym tylko odpiołem wtyki z BSI i psiknołem WD ale to rzadna chyba naprawa i cały czas mu nie wierzę.A jak byś się kolego zapatrywał na kupno na allegro drugiego BSI od 2,0 HDI?czy by pasował i jeszcze jedno to zdublowanie przekażnika u Ciebie pomogło?i miałeś takie same objawy jak u mnie?pozdrawiam!
arturo54 :-)

Offline Mikołaj Kostusiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Skąd: Kusowo
  • Posiadany samochód: citroen c5 xsara picasso
  • Miejscowość: Kusowo
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2010, 07:04:36 »
Przekaźnik o którym pisałem w 2 poście jest wymienny w Twoim modelu w serwisie kosztuje 90PLN ma nr.19207L i jest koloru brązowego.Kolega Bohdan ma na myśli pewnie rozwiązanie po lifcie gdzie nie ma już tego przekaźnika na zewnątrz.Przekaźnik ten zasila m.in. pompę paliwa i pompę wysokiego ciśnienia,więc pasowałby do usterki.Może też zawieszać się sama pompa,ale gdy po podpięciu na krótko też miał opory z odpaleniem to spróbowałbym z przekaźnikiem.

Offline Artur Roliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Żychlin
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2003r.Break
  • Miejscowość: Żychlin
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2010, 16:55:28 »
Dziękuje kolego za pomoc ale u mnie na BSI nie ma na zewnątrz tego przekażnika są bezpieczniki i gniazda.Pozdrawiam!
arturo54 :-)

Gachu

  • Gość
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2010, 17:17:52 »
a szukałeś w okolicy ECU i przekaźnika świec żarowych, nie wiem jak w C5 a pikusiach jest właśnie obok ECU

też miałem problemy z pikusiem, po zakupie zdychał jak kot po lewatywie, po 2 tygodniach poszukiwań w ecu był upalony jeden pin i dodatkowo co sie okazało na końcu odpowiedzialny za brak zapłonu był wyłącznik bezwładnościowy, który obecnie zajmuje honorowe miejsce w ... koszu na śmieci

w moim przypadku rozebranie przekaźnika jak i jego wymiana nic nie wniosła bo był dobry, więc zanim kupisz nowy może uda ci sie podmienić i sprawdzić na innym sprawnym

Offline Artur Roliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Żychlin
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2003r.Break
  • Miejscowość: Żychlin
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2010, 22:12:48 »
Dzięki kolego ale jeszcze nie jestem na tym etapie z wiadomościami na ten temat co mi napisałes i nie wiem do końca jak się do tego zabrać i gdzie tych elementów szukać.Dzis jeżdziłem cały dzień i tylko raz od 2 dni nie usłyszałem pompy lecz następne 4 krotne przkręcenie kluczyka załączyło ją,czyli  ta przypadłość jest cały czas,pozdrawiam!
arturo54 :-)

Offline Bohdan Gonczaruk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 599
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C-5 HDi 2.0 136KM
  • Zainteresowania: ciekawe rzeczy
  • Miejscowość: Krakow
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2010, 17:18:39 »
Witam!  Zrób "doświadczenie" równolegle do pompy podłącz żarówkę min. 5W (nie żadną diodę) i dzięki temu będziesz mógł na bieżąco obserwować co się dzieje. Zauważysz nawet ewentualne spadki napięcia które mogą powstać na stykach przekażnika lub w innych punktach instalacji (przeważnie na złączach w BSM) Zmieniając miejsce podłączenia żarówki ze 100% dokładnością  jesteś w stanie znależć uszkodzenie. Stawiam jednak na przekażnik...

Offline Krzysztof Glowa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Skąd: Leics
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Expensive 2.2 HDi Auto
  • Miejscowość: Leics
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2010, 12:23:35 »
Witam mam dokladnie taki sam problem. Czasem pomaga wyjecie bezpiecznika od pompy u mnie F2. Po sprawdzeniu wtyczek znalazlem jedna z przytopionym stykiem. Jestem bardzo zainteresowany gdzie dokladnie ten przekaznik sie znajduje, gdyz rozebranie BSI na czesci proste nie jest. dostep do dolnej czesci plytki jest w miare latwy, ale gora to inna bajka.
Najbardziej wiarygodny test na określenie temperamentu - żółte światło na sygnalizatorze :o)

Offline Mirosław Ciesielski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDi Break, 2003
  • Miejscowość: Lublin
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2010, 20:18:32 »
Mam identyczny problem ! Po wyczyszczeniu styku oraz gniazda ( igłą) i potraktowaniu WD 40 - cytryna od tygodnia odpala. Na jak długo nie wiem.  Może wymienić wtyk? Tylko z tego co wiem nie jest dostępna w serwisie. Mogą wymienić całą wiązkę przewodów za 2500! Może ktoś ma dobry wtyk, chętnie kupię!!!!

Offline Łukasz Piwnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 231
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Opel Astra 1.9 CDTi 120 KM
  • Zainteresowania: urbanistyka
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [mk1]problem z odpaleniem silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2010, 08:36:48 »
Zadzwoń do tego gościa, może będzie miał coś na zbyciu...ja kupowałem u niego pompę BSI, natomiast też mi powiedzieli, że trzeba wymienić wiązke, jednak ostatecznie w ASO przycieli i wstawili tylko na spalonej koncowce...

694 50 46 61 - aukcje na allegro prowadzi pod nickiem stachu84
SPRAWDŹ WIĄZKĘ PRZY POMPIE ZAWIESZENIA!

Cytryna sprzedana,...zakupiony Opel Astra...służę wiedzą, której tutaj nabyłem...