Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] Wywaliło LDS z układu  (Przeczytany 2499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Albert Podlewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2001 2,2HDI exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
[MK1] Wywaliło LDS z układu
« dnia: Sierpień 08, 2010, 11:49:40 »
Witam , mam problem, wczoraj wracając do domu zauważyłem wyciek płynu LDS , wysiadając z auta, zobaczyłem za sobą pozostawiony ślad, dość spory LDS-u. Sprawdzałem zbiornik, płyn jeszcze był, dziś rano jadąc do pracy zobaczyłem że tył padł na glebę,po otwarciu drzwi zadziałało samopoziomowanie, do pracy dojechałem normalnie, oczywiście kontrolowałem, czy nie dzieje się nic dziwnego z zawieszeniem, teraz auto postało kilka godzin na placu, sprawdzałem LDS, wyciekł cały, pompa chodzi na sucho-odłączyłem akumulator, by nie pracowała jeśli brak płynu, wiem że bez mechanika nic nie jestem teraz w stanie zrobić, pytanie jest takie, czy można w sytuacji awaryjnej dolać jakiś inny płyn by dojechać do warsztatu, czy niestety, LDS który i tak zostanie wyrzygany po drodze... :/

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2010, 12:21:15 »
A gdzie ma miejsce wyciek  ? bo jak w okolicy pompy to może tylko opaska pod zbiornikiem lub jakiś przewód a może przewód który idzie od pompy wspomagania do maglownicy ?? zlokalizuj wyciek !!!Co do dolania innego płynu  a jakiego chciałeś ,TYLKO LDS !!
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Albert Podlewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2001 2,2HDI exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2010, 12:39:10 »
komora silnika jest sucha, pompa i zbiornik teżb wyciek jest gdzieś pomiędzy prawym przednim a tylnym kołem, w tej chwili wygląda to tak że tył leży na ziemi i tuż przed tylnym kołem sączy się płyn.... po małej próbie podniesienia na lewarku płyn zaczął się wylewać w trzech miejscach, prwadopodobnie, naciekło a teraz pod wpływem przechyłu płynie dostępnymi drogami.

Offline Łukasz Całus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Posiadany samochód: PEUGEOT 508 II SW GT FE
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2010, 15:00:35 »
Podejrzewam ,że strzelił ci przewód zasilający na tył,miałem to samo,koszt przewodu w aso ok 170zł,robota bardzo niewdzięczna.
Poczytaj TEN TOPIC tam znajdziesz kilka ciekawych informacji.

Offline Albert Podlewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2001 2,2HDI exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2010, 16:22:27 »
JUŻ znalazłem chwasta, faktycznie pęknięty jest przewód zasilający tylną prawą gruchę, w połowie drogi, na wysokości słupka drzwi, leje jak z zarżniętej krowy... dzięki Łukasz

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2010, 18:43:02 »
przewód faktycznie kosztuje 170 zł, ale robocizna w ASO waha się od 1000 do 1500 zł. z kolei nie jest to robota prosta i łatwo można coś spieprzyć - w ASO zwykle naprawią na gwarancji.

Offline Łukasz Całus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Posiadany samochód: PEUGEOT 508 II SW GT FE
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2010, 20:02:21 »
Ja gdy mi strzelił ten przewód pytałem się w ASO gdzie go zamawiałem o cenę robocizny i powiedzieli mi że koszt ok.300zł,także po wypowiedzi Krzyśka widać jakie są rozbieżności w cenach usług ASO ,dodam tylko że przewód zamawiałem i pytałem o koszty robocizny w ASO w Pszczynie.

Offline Albert Podlewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2001 2,2HDI exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2010, 08:42:53 »
Już jest po robocie, faktycznie w ASO i Tubka we Wrocławiu też cena 170pln, ale czas oczekiwania 3-4dni, odpadło, kupiłem węża dorabianego z metra za 150 - za wymianę chcieli 500 w nieautoryzowanym punkcie, podziękowałem, zrobiłem prowizorkę z kawałka węża hamulcowego, zacisnąłem na opaskach i udało się dojechać do warsztatu, robota faktycznie parszywa, ale nie ma dramatu, czas 2h ręce jak po walce z młodym kotem, ale zrobione  koszt całej imprezy 310pln

Offline Marcin Cebula

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C-Elysee 1.6 VTi x2, Berlingo 1.6 HDi
  • Zainteresowania: airsoft :)
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2010, 19:43:54 »
Sprawdzić obowiązkowo czy są wszystkie osłony pod samochodem! Ich brak to gwarancja następnego wycieku. Ten odcinek przewodu nie przepada za warunkami drogowymi.
C-Elysee 1.6 VTi 2015
C-Elysee 1.6 VTi 2016
Berlingo 1.6 HDi 2016
---------------------------------------
C5 1.8i LPG 2003 185 tys. km
Xsara 1.8i 8v 1999 148 tys. km
ZX 1.9D 1995 216 tys. km
C5 2.0 HDi 2004 238 tys. km
C5 2.0i 2001 220 tys.

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [MK1] Wywaliło LDS z układu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2010, 20:33:40 »
Cytuj

Łukasz Całus napisał:
Ja gdy mi strzelił ten przewód pytałem się w ASO gdzie go zamawiałem o cenę robocizny i powiedzieli mi że koszt ok.300zł,także po wypowiedzi Krzyśka widać jakie są rozbieżności w cenach usług ASO ,dodam tylko że przewód zamawiałem i pytałem o koszty robocizny w ASO w Pszczynie.

ja 1500 zł zapłaciłem w Katowicach - nie bardzo miałem wyjście, awaria złapała mnie w trakcie powrotu ze świąt Bożego Narodzenia. Po miesiącu przewód znowu strzelił - chyba w Katowicach coś spieprzyli - i na gwarancji tym razem zrobił mi to Syguła w Łodzi - u niego taka usługa to koszt ok. 1000 zł. Aha, ceny razem z przewodem i płynem, tak więc sama robocizna trochę mniej.