Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: citroen c5 v6 2002r exlusive  (Przeczytany 1810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzej bronowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: leczna
  • Posiadany samochód: citroen c5 v6 3.0
  • Miejscowość: leczna
citroen c5 v6 2002r exlusive
« dnia: Sierpień 11, 2010, 13:44:57 »
posiadam citroena c5 v6 3.0 z instalacja gazowa,dwa lata wszystko bylo ok do przedwczoraj,odpalilem auto,samochod wszedl na obroty okolo 900 tak jak zwykle poczym obroty zaczely skakac  w przedziale od 400 do 1500,pedal gazu po wcisnieciu prawie nie reagowal na silnik,pokazal sie komunikat:antypollution fault,myslalem ze to filtr paliwa ale tak samo zachowywal sie podczas pracy na gazie,z wydechu nie wydobywa sie rzaden czarny dym,po kilku probach zgszenia silnika i ponownego odpalenia silnik zacza reagowac na gaz,komunikat nie znikna,brak reakcji na pedal powturzyla sie jeszcze dwa razy,poczym po kilku prubach zgaszenia i uruchomienia reakcja na gaz powracala,co to moze byc,slyszalem trzy opinie,lambda,katalisator lub jakis zawor przed katalisatorem ale nie znam nazwy,POMOCY, bardzo prosze, co robic???

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: citroen c5 v6 2002r exlusive
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2010, 15:55:01 »
Cytuj

andrzej bronowicki napisał:
posiadam citroena c5 v6 3.0 z instalacja gazowa,dwa lata wszystko bylo ok do przedwczoraj,odpalilem auto,samochod wszedl na obroty okolo 900 tak jak zwykle poczym obroty zaczely skakac  w przedziale od 400 do 1500,pedal gazu po wcisnieciu prawie nie reagowal na silnik,pokazal sie komunikat:antypollution fault,myslalem ze to filtr paliwa ale tak samo zachowywal sie podczas pracy na gazie,z wydechu nie wydobywa sie rzaden czarny dym,po kilku probach zgszenia silnika i ponownego odpalenia silnik zacza reagowac na gaz,komunikat nie znikna,brak reakcji na pedal powturzyla sie jeszcze dwa razy,poczym po kilku prubach zgaszenia i uruchomienia reakcja na gaz powracala,co to moze byc,slyszalem trzy opinie,lambda,katalisator lub jakis zawor przed katalisatorem ale nie znam nazwy,POMOCY, bardzo prosze, co robic???


Miałem kilka razy to samo. Świrował obwód elektronicznej przepustnicy, a konkretnie jego oprogramowanie. Pomogła wizyta w ASO i wgranie najnowszego oprogramowania. W tym aucie przepustnica nie jest sterowana linką, tylko potencjometrem/siłownikiem. Cewki nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli masz LPG to sprawdź czy nie rozjechały Ci się do tego mapy wtrysku na benzynie. U mnie tak było, jak na początku instalacja była źle skalibrowana.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: citroen c5 v6 2002r exlusive
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2010, 18:26:12 »
U mnie było podobnie, tyle że dodatkowo auto nie miało mocy ( pisałem o tym na forum ), dlatego dodałem ten wpis.

Ale żeby nie wprowadzać w błąd usunąłem poprzedni wpis.