Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zmieniłem koła i zaczeło stukać lewe na bruku- co jest grane?  (Przeczytany 853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Sławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Aura zx 1.6 i , 92r automat benz/gaz
  • Miejscowość: Gdańsk
Witam .
Idzie zima w trójmieście dziś zaczeło smiesznie bo smiesznie ale  posypało sniegiem z deszczem
w strachu przed jutrem
podnosłem na lewarku auto i zamieniłem koła na zimówki.
przejechałem po bruku moze ze 100m ,wyłączyłem radio i słysze ze coś mi stuka w lewym kole z przodu - myśle co jest.
zdjąłem koło załozyłem stare jade  ,ale nie ustepuje  stuka dalej
podniosłem znów na lewarek ,złapałem koło - szarpie w lewo w prawo w góre i dół, nic luzów nie ma,zdjąłem koło wsadziłem głowe za tarcze  szarpałem za wszystkie drążki ,stukałem we wszystko co się dało i żadnych lużów (jako !!! kowalski*)nie stwierdziłem NIC zero nul!.
założyłem zimówke jade - kurcze dalej stuka i to wyraznie z lewego koła CZY KTOŚ miał taki przypadek ? co jest grane co sie stało
kompletnie nie mam  żadnej odpowiedzi co jest grane???,
(aha sruby w kole oczywiscie są dokręcone) i stuki słychać wyłącznie w lewym i to  na nawet drobnych nierównościach
Napiszcie prosze co o tym myślicie bo jestem czeski
"nie specjalnie chce mi sie na warsztat - ;/ wiadomo swieta tuż tuż.
dzięki ze wszelkie mądrości !
pozdrawiam
AURA

  • Gość
Re: Zmieniłem koła i zaczeło stukać lewe na bruku- co jest grane?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 16:27:29 »
z tego co zrozumiałem już i na letnich i zimowych są te same stuki, więc obstawiałbym zbieg okoliczności że akurat przy zmianie zaczęło stukać ;)

Może też nie do końca zbieg okoliczności, jak podniosłeś auto wysoko jedną stroną aby zmienić koło to na stabilizatorze wystąpiły mocne naprężenia.. może łącznik stabilizatora już był na ukończeniu i szlag go trafił ? objawy i charakter stuków wskazują właśnie na niego.

A kierownica drga w jakimś przedziale prędkości ? jak nie drga to nie powinno mieć to żadnego związku z kołami.. sprawdź (chociaż je statycznie ciężko sprawdzić bo zawsze są naprężone więc się wymienia w ciemno po objawach) i ewentualnie wymień te łączniki (koszt markowych ok. 50zł/szt)

Offline Grzegorz Sławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Aura zx 1.6 i , 92r automat benz/gaz
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Zmieniłem koła i zaczeło stukać lewe na bruku- co jest grane?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 17:01:05 »
zauważyłem luz między blaszką ze śrubą a gumą(pod maską)- jak auto stoi na kołach z 3-5mm.a jak na lewarku to luzu nie ma ,może to, to? , czy dokręcic amorek?
AURA

  • Gość
Re: Zmieniłem koła i zaczeło stukać lewe na bruku- co jest grane?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2010, 17:14:52 »
ale wcześniej Ci nie stukało więc amorek musiał być dokręcony.. marne szanse żeby się mcperson odkręcił. Moment z jakim powinien być dokręcony masz w potockim albo haynesie, ale skoro mówisz że jest nieprzykręcony to przykręć - nie powinien odstawać ;)

Offline Grzegorz Sławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Aura zx 1.6 i , 92r automat benz/gaz
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Zmieniłem koła i zaczeło stukać lewe na bruku- co jest grane?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2010, 17:42:47 »
no właśnie siedze na kompie i szukam mądrości w internecie i znalazłem coś podobnego w renówce gość miał podobne coś - dokręcił i przestało !
jutro tak zrobie tylko muszę zakupic klucz 21 (chyba 21),hehe francuzy (albo gwiazdka albo jakis nietypowy imbus :))
jeszcze sie nie przyzwyczaiłem.dzieki za rady , jak dokręce to napisze jaki jest efekt tej żmudnej operacji .
pozdrawiam.
AURA