Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?  (Przeczytany 1825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damianczypek

  • Gość
awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« dnia: Wrzesień 18, 2010, 16:57:57 »
Tak jak w tytule nie wlancza sie wentylator na chlodnicy wiec podejrzewam czujnik ten ktory jest w chlodnicy lub awaria samego wentylatora ... mam pytanko czy mozna jakos na krotko uruchomic sam wiatrak omijajac ten czujnik zeby to sprawdzic|? i drugie pytanko gdzie najtaniej kupic ewentualnie ten czujnik ? prosze o linki!

Offline Paweł Nabożny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2010, 21:56:52 »
Witam!Sam wiatrak kolego możesz sprawdzić wypinając kostkę z przewodem dochodzącą do tego czujnika i kawałkiem przewodu zewrzyj styki w tej kostce którą podłączasz.A co do sklepu gdzie kupić taniej owe czujniki to zobacz w Agenie u Ciebie w mieście sam tam nieraz kupowałem różne częsci do swojej cytrynki.

damianczypek

  • Gość
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2010, 10:52:38 »
niestety w tym odpietym przewodzie zmostkowanie nic nie dalo wiatrak nie rusza co dalej robic czego szukac?

Offline Paweł Nabożny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:26:28 »
A bezpiecznik od tego wentylatora sprawdzałeś?Bo jeśli jest ok. to musisz po kolei sprawdzać może być np. przekaznik lub brak dobrego połączenia (zaśniedziałe styki)ewentualnie przerwany przewód doprowadzający napięcie do tej kostki którą sprawdzałeś.

damianczypek

  • Gość
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:50:09 »
który to bezpiecznik?lub przekaźnik? gdzie ich szukać i jak sprawdzić?

Offline adam kanicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: goleniów
  • Posiadany samochód: xsara 1.9 TD
  • Miejscowość: goleniów
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2010, 22:34:01 »
bezpieczniki po prostu sprawdz wszystkie po kolei. jesli wszystkie beda dobre to i ten od wentylatorow tez. bezpieczniki masz w kabinie po lewej mance pod kierwonica i po tej samej stronie pod maska. przy czym pod maska masz dwa pudeleczka z bezpiecznikami.

przekazniki wentylatorow masz pomiedzy wentylatorami w takiej trojkatnej puszcze, ktora najpierw musisz odkrecic. masz rowniez sterownik zwany bitronem, ktory znajduje sie rowniez po lewej mance. aby do niego sie dostac musisz sie polozyc pomiedzy przednim kolem i zderzakiem i jest on przyczepiony pod spodem wraz z drugim sterownikiem do czegos tam, z pewnoscia do obrotomierza, bo jak je odlaczylem to obrotomierz nie dzialal ;)

damianczypek

  • Gość
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2010, 17:19:17 »
Cytuj

adam kanicki napisał:
bezpieczniki po prostu sprawdz wszystkie po kolei. jesli wszystkie beda dobre to i ten od wentylatorow tez. bezpieczniki masz w kabinie po lewej mance pod kierwonica i po tej samej stronie pod maska. przy czym pod maska masz dwa pudeleczka z bezpiecznikami.

przekazniki wentylatorow masz pomiedzy wentylatorami w takiej trojkatnej puszcze, ktora najpierw musisz odkrecic. masz rowniez sterownik zwany bitronem, ktory znajduje sie rowniez po lewej mance. aby do niego sie dostac musisz sie polozyc pomiedzy przednim kolem i zderzakiem i jest on przyczepiony pod spodem wraz z drugim sterownikiem do czegos tam, z pewnoscia do obrotomierza, bo jak je odlaczylem to obrotomierz nie dzialal ;)
bezpieczniki sprawdzałem wszystkie są dobre (przekazniki wentylatorow masz pomiedzy wentylatorami w takiej trojkatnej puszcze)-nie mam wentylatorów mam jeden wentylator na chlodnicy nie wiem kompletnie gdzie tego szukać...ten bitron jutro go sprawdze -to co zrobilem na dzis to odkrecilem silniczek wentylatora i podpiolem go na krotko i dziala styki w tym czujniku ktory jest w chlodnicy zwieralem i nic to nie daje nie wiem co dalej robic....

damianczypek

  • Gość
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2010, 09:53:24 »
nie mam tego bitrona  nie mogę go znaleźć???ktoś pomoże....

Offline Wiesław Izdebski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2010, 17:47:15 »
Witaj
Przerabiałem ten problem w mojej Xsarze.
U mnie była przerwa w złączu (wtyk/gniazdo) które
znajduje się na dole z prawej strony obok chłodnicy (stojąc przodem do chłodnicy).
Przez w/w złącze idą także przewody od sygnału.Ten najgrubszy przewód to "+' który zamyka się przez czujnik i załącza wentylator.
Aby sprawdzić czujnik  należy zewrzeć przewody we wtyczce
zakładanej na czujnik.
Ja przez nakłucia przewodu i pomiar  napięcia na nim zlokalizowałem uszkodzenie w złączu (upalony pin).

damianczypek

  • Gość
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2010, 10:39:09 »
wczoraj sam do tego doszłem jest to taka skręcana złączka miałem tam zaśniedziałe piny........

Offline Jędrzej Sitarz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: citroen xsara II 1.6 16V
Re: awaria wentylatora chlodnicy czy czujnika?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2010, 14:36:21 »
miałem ten sam problem, byłem u kilku mechaników jedni kasowali błędy komputera drudzy wymieniali czujniki a efekt był taki że wydałem kupę pieniędzy i nic to nie pomogło. Miarka się przebrała gdy jeden z "fachowców" powiedział że musi wymienić komputer... Postanowiłem pojechać do serwisu citroena i wgrać poprostu nowego softa zamiast zmieniać komputer. Od tego czasu nie mam żadnych problemów związanych z dmuchawą a koszt naprawy wyniósł mnie mniej niż u innych mechaników:) spróbuj, więc tego może pomoże.